12 Angry Men

Prostá zasedačka, obyčejní lidé, vypjatá diskuze. A jedenáct dalších lidí, kteří byli vybráni do poroty posuzující případ vraždy. Nikdy jsi se s ostatními nesetkal, nevíš, s kým máš tu čest a jak budou hlasovat. Ale tohle je čas, kdy musíte pracovat spolu na tom, abyste dospěli k rozhodutí.

V této hře obdržíš detailní charakter postavy (background, motivace, vstupní informace o případu) a staneš se jedním z dvanácti členů poroty, která musí rozhodnout.

Tato, původem maďarská, hra byla uváděna v angličtině v rámci 9. Larpvíkendu v Brně.

1 celkem

Vaše hodnocení je: 0


10
9
8
7
6
5
4
3
2
1

0
JakubJakub Míšek 28.01.2016

Diskuzní hra inspirovaná slavným filmem, oblečená však do aktuálního šatu předměstí obývaného muslimskou menšinou a vraždy, která vykazuje nápadné podobobnosti s vraždou rituální. Hráči nerozhodují o osudu světa ale životě a smrti obžalovaného. Oceňuji, že neexistuje správné řešení. Minimalistické pojetí postav (které jsou definovány prakticky jen svojí profesí a množinou mentálních vlastností a předsudků, ve většině případů odpovídající stereotypu, který je dané profesi stereotypně přiřazován), dává hráčům možnost projevit vlastní názory. Vyzdvihnout musím velmi dobře zvládnutou strukturaci hry, která zajišťuje, že se jednotlivé aspekty případu projednávají postupně. Průběh larpu je tak velmi přehledný.

Hezkých 7 rozhněvaných můžů z 10.