A bylo TICHO

15 hráčů, mužů, žen, obojetných

hodin , dnů , 2012

Autoři: Fredrik Fredrik Hossman

Skupiny: —

Ve světě, kde je stále více zvuků a rachotu, se ticho stává cenným artiklem. Tento larp je o našich omezeních a naslouchání. Je neverbální a využívá ticho jako svůj startovní bod. Posune náš úhel pohledu z „toho, co je“ k „tomu, co není“ a přesune naši pozornost od „zvuků“ k „prostoru mezi zvuky“, od „akce“ k tomu, co je „mezi akcemi“. Spíše než hraní rolí prozkoumáme svou identitu a zakusíme, jak rozdílné filtry mohou změnit náš pohled sebe a na druhé. Je to výzva k prozkoumání ticha a příležitost dát tichu tvar.

Jedná se o komorní drama v jeepové formě, stylizovaný realismus.

Autor: Fredrik Hossmann
Český překlad a úprava: Crex, www.crex.eu

Počet hráčů: 5-25

Doba hry: 70 min. + cca 30 min. úvodní workshopy + min. 30 reflexe po hře

V Česku se uvádí také původní, pouze přeložená verze hry s původním názvem Before and After Silence: http://larpovadatabaze.cz/larp/before-and-after-silence/523

4 celkem

Vaše hodnocení je: 0


10
9
8
7
6
5
4
3
2
1

0
DikéKateřina Eva Andrysová 26.02.2016

Naprosto šílené, svým způsobem děsivé, a taky děsivě krásné. Můj první dojem byl prosté "WOW!". Můj druhý dojem po nějaké době od zahrání je pořád ještě "WOW!". A chtěla bych si to zahrát znova. Rozhodně doporučuju naprosto každému.

0
sekrement,Adam Carda 08.12.2015

Velmi skromný a intimní (ve smyslu - niterní) zážitek. Zároveň velice čistý (ve smyslu - příjemný).

Experimentální larp - pro mě nezaškatulkovatelný do nějakého názvosloví či stylu. Jednoduchá, funkční herní mechanika. Osobně rád zkouším nové formy, tuto doporučuji. Líbilo se mi to.

Obrovská výzva hrát larp ve kterém se hodinu mlčí.