All my loving

6 hráčů, mužů, žen, obojetných

4 hodin , dnů , 2012

Autoři: Dominik Dominik Dembinski

Skupiny: —

Hra zkoumá témata tabuizace, upřímnosti, závisti, lásky a především role komunikace v každodenním životě.

All My Loving je jak sociální drama tak sexuální groteska vyprávějící příběh polyamorní rodiny, která se chystá na výlet na první festival ve Woodstocku v roce 1969.

Hra s výraznými erotickými prvky byla poprvé uvedena v Česku v rámci Larpvíkendu 2014.

7.4

8 celkem

Vaše hodnocení je: 0


10
9
8
7
6
5
4
3
2
1

0
BaldaJakub Balhar 01.01.2015

I really liked the pre game workshops.

For me the game was intense and I did enjoy the in game mechanics. For my taste there was little bit too much alcohol.

The  characters are believable and quite realistic and I did enjoy the stated topics. Mainly the different view on polyamory.

0
ManikMichal Havelka 04.12.2014

Největší kulturní proplesk mé střídmé larpové zkušenosti. Na larpy většinou chodím s tvrďáckým tvrzením, že nemám žádné fyzické/psychické hranice a že jsou to většinou ostatní, kdo jich dosáhne dříve. Mýlil jsem se. Znuděné a otrávené dny trávené čekáním se střídají bujarými alkoholovými, drogovými a sexuálními orgiemi v noci. O nich si lze udělat představu z Dominikova popisu před hrou: "Prosímvás, vynechte ten sex ve hře, ruší to scénu. Buď můžete sexovat nebo hrát scénu, nejde oboje dohromady." Abych to uvedl na praovu míru - v našem běhu se žádná explicitní nahota neobjevila a sex byl simulován pouze kopulačními pohyby.

Na posouvání hranic toho, kam je až hráč ochoten zajít, je hra postavená, což podporuje samozřejmě i (ne)přiměřené množství alkoholu. No a tam ... zajímavost hry končí. Postavy jsou poměrně ploché, vývoj slabý, s velkým, avšak poměrně klišoidním twistem na konci. Na mne už designéský trik "udělej hlavně silnej závěr, prostředek je jedno" nějak nefunguje. Do hry dostanete všeho všudy jeden konflikt mezi chlapíkem, co se do rodiny (jak polyamorní komunitu postavy sami nezývají) přimotal kvůli své dívce a zbytkem skupiny - z něj pak žďímáte maximum obsahu do konce hry. Byť autor říkal, že pocit nudy a zmaru v denních scénách je smyslem hry, pro mne je to spíše lenost tvůrce.

All my loving mám rád ze dvou důvodů:
- ukázala mi moje larpové hranice
- konečně ukázala, že cicmání se s flaškou tvrdýho bez smysluplného obsahu je málo a pokud jsou do hry vloženy samoúčelně, nefunguje to (tedy alespoň pro mne).

Abych však jen nehanil - věřím, že více sexuálně otevření hráči si hru můžou neskutečně užít a odejít s nádherným a nepoznaným zážitkem. Z mé perspektivy je to hodně zajímavý experiment, kterého ani minutou nelituji. To však neznamená, že je dobře a poctivě odpracovaný. 5/10

0
SojkaMarie Štefanidesová 24.11.2014

Upřímně se přiznám, že intenzita této hry byla pro mě trochu nečekaná - tím si však nestěžuju, pouze konstatuju. Určitě bych hru nedoporučovala hráčům, kterým je proti srsti výrazný prvek intimity a sexuální otevřenosti. Témata, která hra řeší, jsou ale velice zajímavá a ačkoliv polyamorie je pro hodně z nás věc docela exotická, na problémy jako nefunkční komunikace, egoismus a pokrytectví maskované za otevřenost a krásné ideály nebo nelehká životní rozhodnutí ovlivňující více než jednoho člověka většinou narazíme i běžném životě.

Jako naštěstí ve většině larpů, které jsem absolvovala (teď doufám, že to nezakřiknu!) jsem měla velké štěstí na spoluhráče a postavu, která mi sedla, takže se to zákonitě do mého dojmu promítá. I tak si ale troufám tvrdit, že atmosféra i gradace larpu je velmi pečlivě a šikovně vystavěná, postavy mají už svou charakteristikou dobře "zaděláno" na konflikty a příliš nehrozí, že by hráči neměli co dělat nebo netušili, jak postavu uchopit. Odnesla jsem si silný zážitek (plus menší dopolední opičku :-)) a i když si nejsem jistá, zda bych tento larp chtěla někdy hrát znova, jsem za tu zkušenost moc ráda.      

0
MontyMartin Bezdíček 23.11.2014

Důležitým tématem hry je sex a snaha o jeho hraní ve hře, co nejvíc reálně jsou toho hráči ochotni. Pro někoho odstrašující součást, ale zároveň z mého pohledu podstatný aspekt, protože to umožňuje ukázat těch několik rovin toho, jak lidi komunikují nebo nekomunikují a co si tím vzájemně předávají nebo nepředávají.

Nemyslím si, že to je hra pro každého, ale může otevřít zajímavou diskuzi ohledně toho jaké to je žít v polyamorní rodině místo v klasické monogamii a co to přináší a co ne. A ukázat, že nefunkční rodina je vždycky nefunkční rodina bez ohledu na přesné zasazení. Já se pobavil a hru si užil, byl to netradiční a zajímavý zážitek, ale nemám potřebu ho v dohledné době opakovat.

A ještě jedno doporučení, pusťte si před hrou pár písniček od Beatles a poslouchejte texty a třeba si něco málo o hippies přečtěte pro nějaký základní rámec o světě.

Hodnotím 8/10