Anabasis

35 hráčů, 0 mužů, 1 žen, 34 obojetných

0 hodin , 2 dnů , 2017

Web: http://anabasis.larpy.cz

Galerie fotek : http://galerie.fotohavlin.cz/Zakazky/2017/1710-Anabasis/n-S2cmL6/

Autor fotografií : Foto Havlín

Anabasis byl bojový larp s minimalistickým, historizujícím settingem, kde se 35 hráčů stalo příslušníky Krvavého Pluku na těžké cestě nepřátelským územím domů. Páteří hry bylo putování Pluku do cíle, s různými scénami po cestě - bojovými i nebojovými. Celá hra měla hráčům zprostředkovat zážitek společné mizérie, bratrství ve zbrani, esprit de corps a postupně umírajících kamarádů. Bojové scény používaly tzv. tvrdou bitku (také "kekel").

Celá hra byla velmi fyzicky náročná - veškeré vybavení (hráčské vybavení, jídlo, voda, potřeby k založení tábora) bylo vezeno na dřevěných vozech, které hráči celou cestu tlačili. Celá hra a všichni zůčastnění tak putovali společně, hra nepoužívala žádné připravené lokace. Hra tímto smývala i obvyklé rozdělení mezi hráče, CP a organizátory, všichni byli součástí Pluku a putovali spolu.

Pro posílení sounáležitosti Pluku hra použila řadu mechanismů a předherních aktivit, jako např. společná píseň, uniformní kostýmové doplňky, tvorbu Plukovní historie a jiné.

8.9

15 celkem

Vaše hodnocení je: 0


10
9
8
7
6
5
4
3
2
1

0
HampiTomáš Hampejs 02.11.2017

https://www.larpy.cz/reportaze/recenze/pribeh-krvaveho-pluku-larpove-ztelesneny-mytus-experimentalni-bitva-2/

0
NerionOndřej Janovský 15.10.2017

Nerad bych opakoval, co už zaznělo. Něco by šlo udělat jinak, něco třeba subjektivně lépe, ale pak by to zase nevyhovovalo tolik někomu jinému. Já jsem dostal o malou kapku víc, než jsem očekával, takže super. Každopádně Anabáze stojí a padá na těch vozech. Přetahování/přenášení tří vozů po šumavské cestičce, kterou bych považoval běžně za hůře schůdnou i bez vozů , bylo jeden z highlightů hry. Moc se mi líbil i výběr lokace - tamní krajina je fakt krásná. Nevím, jestli má cenu tuhle taškařici opakovat (možná na jiném místě?), ale pokud se tak stane, rád si zase pojedu trochu otestovat svoje fyzické hranice.

0
TřešťaTom Tresta 12.10.2017

Anabasis byl výborný pochodový larp, který mě celou dobu dost bavil. Hrozně moc se mi líbili herní mechanismy, které kluci buď vymysleli nebo prostě použili už známé a fungující. Hra měla spád, klapala jak měla a já si ji užil na plno. Viděl jsem na hře sice dost věcí co mě prudilo a co bych chtěl jinak, ale chápu proč ve hře byly, takže to nebrete ani tak jako kritiku organizátorů (protože to mělo smysl, aby to tak bylo), jako spíše můj osobní problém. 
Co se mi líbilo moc:
1. Zapojení všech hráčů do jedné skupiny/pluku. Vyřešení problému nedostatku CP a nerušivé chystání lokací. Tohle bylo fakt super. 
2. Sjednocující prvek pláštů a jejich postupného řídnutí, tzo samé límce pro barbary - super. 
3. Smrtka a její funkce, jen občas bylo čekání delší než mělo. Ve více lidech by to mohl být problém.
4. Předherní příprava, smalltalk, ukázání bojů atd. 
5. Skvěle byl vymyšlený tzv. poslechový pořádek... tohle se mi líbilo asi nejvíc. Musím vymyslet jak to propašovat i jinam. 
6. Na poslechový pořádek navazuje výborně vymyšlené pokračování bojů na jedné lokaci, tohle bylo fakt dobrý. 
7. Celkově promyšlený koncept, kde toho bylo tak akorát. 

No a teď nějaké ty osobní mínusy:

1. Hrozně mě štvaly moderní boty, doplňky, spacáky, kalimatky, a ostatní bordel. Tohle prostě těžce nesu, ale jak jsem psal výš, vím proč to bylo. Mě to každopádně hru kazilo. 
2. Mohli jsme se stmelovat již první večer, coiž souviselo s tím,že nebyl oheň. Škoda. 

Každopádně díky organizátorům za super hru! 

0
AlweronLukáš Kopecký 12.10.2017

Nevěnuju se dramatickým LARPům, komorákům a hraní rolí pro mě nepředstavuje ten hlavní důvod, proč na akce jezdím. Jezdím, protože mě baví se mlátit s lidma, a protože mě baví řešit living vybavení a "hrát si na vojáky". Tohle všechno jsem od Anabasis dostal.

Anabasis byla hrozně dobrá v tom, že ve mně dokázala navodit ten pocit vojáka na tažení. Ani ne tak příběhem, který byl ale naprosto skvělý. Ani ne tak scénami, které byly boží, propracované a přišly mi nápadité. A ani těmi bitkami, které byly úplně v pohodě, ale vlastně celkem standard a vlastně mohly být tvrdší a nápaditější. Anabasis to dokázala tím jednoduchým nastavením - banda vojáků ve zbrojích jde krajinou, táhne s sebou na vozech všechny věci (a že jich není málo), občas se někde seřežou a všichni prostě jdou a tak nějak plní rozkazy.

Líbily se mi předherní mechaniky, které celkem stmelily jednotku dohromady, a ačkoliv smalltalky naven podlě mě fungovaly méně, než třeba organizátoři čekali (můžu se mýlit), tak to všechno výborně dotvářely, pro mě třeba hodně "dovnitř", a podporovaly ten pocit, že táhnu s lidmi, které znám už dlouho.

Naprosto unikátní formát hry, který jsem doporučil všem známým a kterého, pokud se bude někdy opakovat, se budu určitě chtít znovu zúčastnit.

Objektivně bych chtěl vytknout snad jenom to, že vozy mohly být bytelnější a v lepším stavu. Subjektivně by se daly vytknout některé úseky cesty, na stranu druhou chápu, že to nešlo zařídit úplně lépe. Pro mě určitě nejintenzivnější akce letoška, ještě dlouho budu vzpomínat.

0
KaliperoJakub Řihák 12.10.2017

Chtěl bych poděkovat všem orgům za skvělou organizaci i realizaci, chytlavý příběh a přátelskou atmosféru. Anabasis byl můj první LARP v životě a myslím, že jako prvotinu jsem si nemohl vybrat nic lepšího! Děkuje a zdraví Kuba Knihovník.