Apocalypse Weekend IX: Mycocalypsa

135 hráčů, mužů, žen, obojetných

hodin, 2 dnů, 2018

Web: http://aw-larp.cz

Apocalypse Weekend (nebo-li AWčko) se odehrává v těžce punkovém post-apokalyptickém světě, který svou náladou může mnohým připomínat film Doomsday, filmovou sérii Mad Max či herní sérii Fallout. To vše samozřejmě s místy opravdu vrchovatou porcí nadsázky!
Ve světě AW se můžete setkat i s velkým množstvím science-fiction prvků. Jako příklad nám poslouží třeba lasery, silová pole, mutace, umělá inteligence, supergenerátor a podobně. Jo a máme i kyborga!

Letošní ročník se točil primárně kolem Oázy, která se po loňských událostech stala neobyvatelnou. Radiaktivní spóry udělaly svou práci a hráči se snažili získat zpět, co jim spóry vzaly. Mezitím si mnozí ani nevšimli, že se kolem Oázy a jejího širokého okolí uzavírá smyčka, značící příchod velkých změn...

7.9

11 celkem

Vaše hodnocení je: 0


10
9
8
7
6
5
4
3
2
1

Komentáře

MarsHonza David 19.01.2019

AW je moje největší larpová srdcovka. Občas se objeví něco, co vás nasere, nebo to není dle vašich představ, ale tak je to asi všude. Jde o tu atmosféru, o herní jídlo, o technologie. Orgové se snaží jít hráčům všemožně naproti, aby byl jejich zážitek co nejlepší, za což je chválím a obdivuji. Atmosféra na tomhle larpu je fakt unikátní a těším se na další ročník!

ArrdaOndra Lněnička 15.10.2018

"Áwéčko" je prostě super. To je bez debaty. Chybky se objevovaly. Letos to bylo náročné především z velmi opožděnou registrací, celkovým nedostatkem zdrojů a alespoň pro naši frakci dosti prodlev. Ale v zásadě se to všechno dá pominout, jelikož atmosféra žejo. Jednoduše jsou tu fajn hráči, lidi, kteří si to jezdí užít. A je to vidět. Ten jedinečný feeling celé akce stojí za prožití a je jedno, kolik toho neklapne, kde se co zasekne. Příběhově to bylo letos z mého pohledu jen lehce nadprůměrné, ale ani to není špatný, to je jasný. Skvělá práce ORGů a už se moc těším na další rok. 

NannetJana 11.10.2018

Tento ročník se velmi vydařil. Hlavní dějová linka byla super, pořád se něco dělo, Jen měě, že jsem se nedostla k odpálení dveří pomocí c4. Na začátku to vypadalo, že bude i postapo počasí, ale nastěstí se tak nestalo a ještě v pátek před půlnocí přestalo pršet. 

VeveVeronika Doležalová 10.10.2018

Super jako každý rok :) A protože jsem někomu na FB slíbila že budu hodnotit a komentovat tak napíšu román :D 8 bodů kvůli fakt dlouhé registraci, která byla sice letos výrazněji rychlejší ale začala fákt pozdě. Vím že za to mohl i déšť ale nebyl hlavním důvodem. Letos trochu sluníčková atmosféra, frakce se měli rádi a tak nějak spolu vycházeli. Za mě by to mohlo být drsnější ale to říká pirátka která hrdině utekla i se svou epickou pánví po babičce. Jestli bych doporučila hru prvolarpařům? V tuto chvíli ano ale ideálně pokud pojedou s nějakou zajetou frakcí. Myslím že skvělá mechanika je ZOFR (hráč který vede svoji frakci a je přímo napojen na info s orgy + info před hrou). Dobrej ZOFR vás udrží ve hře i v RP a nemusíte otravovat orgy že se nudíte, nemáte co jíst, nemáte kde prochlastat patrony... :) Prostě se postará, nebo by se aspoň měl  postarat. Na AW zbožňuji technické rekvizity jako třeba C4 (celkově otevírání dveří), techy na kterých je porno a občas i užitečná informace (prý se dá hacknout terminál) ale stejně tak i hráčské frakce kde má každá něco (Bruti alkohol, otrokáři drogy...). Takže kdo jezdí, tak ví že je to super akce a tohle všechno zná, kdo o tom přemýšlí, tak teď taky ví že je to super a pojede další rok.

 

ZahryJenda Zahradnik 10.10.2018

Byl hlad, byla zima, chcalo a foukalo, v zasobniku posledni dve patrony... Atmosfera jak ma byt. Svoje chyby to melo, ale jaky larp nema. Letos se mi opravdu libilo pouziti Oazy jako "dungeonu" - mimo jine i proto, ze si clovek uz nemohl jen tak zkracovat vsude cestu pres namesti a cely prostor se tak zdal vetsi. A nakonec zkoncit pod nadvladou Prazaku - #tonechces