Apocalypse Weekend X: Čest a povinnost

Apocalypse Weekend (nebo-li AWčko) se odehrává v těžce punkovém post-apokalyptickém světě, který svou náladou může mnohým připomínat film Doomsday, filmovou sérii Mad Max či herní sérii Fallout. To vše samozřejmě s místy opravdu vrchovatou porcí nadsázky!
Ve světě AW se můžete setkat i s velkým množstvím science-fiction prvků. Jako příklad nám poslouží třeba lasery, silová pole, mutace, umělá inteligence, supergenerátor a podobně. Jo a máme i kyborga!

Letošní ročník se točil primárně kolem Oázy, která se po loňských událostech vrací na výslunní, kam vždy patřila. Jednotky ČVUT, které nedávno dorazily, se o to zasluhují vrchovatou měrou. Klesá množství napadení mutantem a mnozí mají i jedno teplé jídlo denně. Svět a Oáza se mění k lepšímu. Dokonce se podařilo i částečně obnovit chod reaktoru! Jistota a prosperita je za dveřmi...

...a není za těmi dveřmi i něco dalšího?

7.9

7 celkem

Vaše hodnocení je: 0


10
9
8
7
6
5
4
3
2
1

0
DandyHonza David 06.12.2019

Hru jsme si užili, jako každý rok - jako už snad celkem zavedená frakce jsme měli spoustu možností jak hrát, tak dělat hru ostatním, což mám na téhle akci hrozně rád - orgové nás nikdy neprudí a nebrání invenci. To je prostě hrozně obrovské plus - je to takové "Tady máte svět, něco se v něm děje a zbytek je na vás, a my uděláme všechno, abyste se nenudili".

Hra vesměs jen v Oáze byla fajn, i když trochu chyběla akce venku. Nicméně skoro nikdo vám nebránil, když jste se chtěli sebrat a odejít. Možná jen, když jste se pak chtěli vrátit :-) Tenhle přístup byl ale na druhou stranu po loňské absolutní decentralizaci hry vlastně přínosem. Příští rok to bude jistě zase jiné, což je další věc, kterou mám na AWčku rád - každý ročník je i přes bezprostředně navazující příběh úplně jiný a žádnou reckylaci příbehu jsem nezažil.

Plus samozřejmě herní jídlo, bordel,  všechny ty gumařiny od ČVUT a suprový technověci jsou na super úrovni, takže pokud se rozhodujete jestli jet na AW, jeďte.

Fakt dík všem, kdo se na týhle srandě podílej, je to srdcovka a kus mýho života.

0
BrinyAndrea 26.11.2019

Pro naší skupinu to letos byla trošku jiná hra než v předchozích letech, což se ke změně frakce dalo očekávat. A i přes některé výhrady jsme si akci všichni užili. AW je pro nás taková srdcovka, na kterou se rádi vracíme. Takže snad za rok ještě jednou!

0
BobMichal 05.11.2019

Klasická akce kterou beru jako roleplay ne střílecí. Hru jsme si užili celá parta včetně nováčků. 

0
ZahryJenda Zahradnik 31.10.2019

Po těch třech letech už musím říct, že AWčko je prostě srdcovka. Jakože fakt. Člověk prostě jen nesmí zapomenout že to není zážitkovka ale sandbox - a začít si stavět svoje vlastní bábovičky (a občas kopnout do cizích, hehe). Organizace dává neskutečný prostor k tomu aby se hráči ve všech směrech vyblbli, a jediný co je třeba je přestat se bát jestli "můžu", ale říct si spíš "bude z toho cool zážitek?"

Letošní ročník byl pravý opak toho posledního a to bych organizaci možná i malinko vyčetl - 95% hry se odehrávalo v Oáze. Chápu že v rámci letošního příběhu to bylo žádoucí, i tak bych ale radši viděl ta procenta spíš okolo 80. (Samozřejmě mluvím jako někdo, kdo hned první večer roztrhl index Cajtovi před nosem, flusnul mu na boty a odešel spát do pustiny - jen abych zjistil, že vyjma Strakáčů, Zahnívačů a kurýra tam prostě nic není. Well, posezení u Zahnívačského ohně a vyprávění ságy o Gerym mělo taky koule.) 
Na druhou stranu buzerace od ČVUTu byl super zážitek a neskutečně mě bavilo je srát - za tenhle ročník sem měl pistoli u hlavy víckrát než za moje tři roky larpaření dohromady. (Jo, lidi, když držíte někomu nabitou plynovku u spánku, nemějte prst na spoušti, ono to gesto fakt stačí.) 
A doporučení po letošku pro ostatní - hru si fakt víc užijete bez nařachaný airsoftky. Svůj revolver jsem nabil až na závěrečku 15 minut před koncem, jinak jsem všechny patrony protočil za chlast a bordel a fakt ta hra byla o dost zábavnější, než tahat dlouhou elektriku a dvakrát denně udělat dakka "za všechny prachy".

Díky organizaci - speciélně Jambovi, že nám pomohl dělat píčoviny, díky CP - za skvělou scénu s balkánci, díky bordelu, baru, Předákovi, Kurýrovi, Starostovi a Šéfovi RES.
Příští rok zas - a ještě lépe!
Beinar