Ardavské údolí 1462

80 hráčů, 0 mužů, 0 žen, 0 obojetných

0 hodin , 2 dnů , 2010

Web: http://ardavie.living-fantasy.eu/

Ardavské údolí je larp odehrávající se na jednom prazvláštním místě v prazvláštním čase a čerpající inspiraci z historie a lidového folkloru Balkánu. Snaží se být hrou nabitou zápletkami, emocemi a zajímavými prožitky - a jako důležitý prostředek k naplnění námi vytyčeného cíle vidíme co největší možnou autentičnost prostředí. Hra je koncipována tak, aby si každý hráč mohl vybrat skupinu, ke které bude náležet a tím tedy potažmo i způsob hry, jaký mu nejvíce vyhovuje.

Další informace např. http://www.larp.cz/cs/clanek/1737/vzpominky-na-ardavske-udoli-1462

7.1

40 celkem

Vaše hodnocení je: 0


10
9
8
7
6
5
4
3
2
1

0
DrirrFilip Appl 23.04.2013

Tato hra mě bohužel velice zklamala. Hrál jsem jednoho z vyhnanců a bylo vskutku o tom - co si neudělám, to mít nebudu. Takže jsem celou hru vymýšlel jakým způsobem pro nás hru aspoň trochu nakopnout a do hry jsem dával skrze věštby fiktivní zápletky, který jsme aspoň trochu mohli řešit. Tím se nesnažím házet machry, jen poukazuji na fakt, že na nás tvůrci hry asi trochu zapomněli, stejně jako hráči, kteří neměli (až na výjimky, kterým děkuji) sebemenší důvod s námi hrát a díky settingu s námi nechtěli většinou nic mít ani postavy. K tomu takové věci jako fakt, že jsme si na pokyn organizátorů nevzali historické stany s tím, že pro nás bude přístřešek připraven. Nakonec se sestával z igelitové plachty natažené mezi stromy, což v porovnání s tím, v čem byly některé jiné skupiny, nás "lehce" mrzelo. Ani další slíbené rekvizity jsme nedostali, což bylo trochu napruzující. Takže bohužel velké nenaplnění očekávání a hořké zklamání. Před hrou jsme si dělali legraci z trochu hloupoučkého workshopu chytání veverky, aby jsme na konci konstatovali, že to bylo to nejzábavnější z celého víkendu. Na druhou stranu - strávil jsem víkend pospáváním a procházkami v krásné přírodě (hledáním něčeho, co tam nakonec prý ani nebylo, ale to vem čert) a tak to nemůžu považovat za ztracený čas. I když za ty prachy jsem možná mohl vyrazit třeba i někam na hory :-) Ne, to berte z nadsázkou, ale faktem je, že mi Ardávie připravila jedno z největších zklamání mý larpový kariéry. A nemyslím, že to bylo jen přehnanými očekáváními. I proto nemůžu jít s hodnocením nad školní čísla. Sorry. 3,5/10

0
PiroshMartin Buchtík 10.03.2013

Komentář z roku 2010:
Hra, na kterou jsem se opravdu těšil, velmi dobře připravená. Potěšilo mě, že jsem si objednal postavu, kterou jsem si chtěl zahrát a tu jsem dostal. Z mého osobního pohledu dobře fungovala komunikace s organizátory, hra měla propracované zápletky a jako bonus jsem měl skvělé spoluhráče. Hra měla velmi atmosférické scény i napínavé zvraty. Byla celkově dobrá a vyrovnaná, ale nemůžu říct, že bych zažil nějaký superokamžik, kvůli který bych si nějak výrazně zapamatoval. Trochu mě taky zklamal přístup organizátorů během hry, který spočíval v pravidlu, že hráči jsou kokoti (to jsem pochytil až když mi zemřela postava).

0
KamilKamil Buchtík 25.02.2013

Komentář z roku 2010:
Má postava byla jako jediná na tvrzi nebojová, což se stalo jejím prokletím. Zatímco já jsem měl řešit běžné lidské věci (což jsem přesně jako hráč chtěl a dostal), šlechta a celé osazenstvo tvrze řešilo globální problémy. Což ke konci hry přerostlo do více méně řešitelského módu na úkor roleplayingu. Řadu hluchých míst mi vykompenzovaly dvě skvělé situace (jeden z rozhovorů s knížetem a pak noční pobyt na mlýně). Za zmínku snad ještě stojí, že na konci hry jsem byl snad jediná postava, která se bála lesa, nikdy v něm nebyla a stále tvrdila, že les je zlo.

0
AinéAnna Wagnerová 09.02.2013

Ardavské údolí 1462 se mi zarylo hluboko pod kůži. Zažila jsem zde dva skvělé dny nabité akcí i emocemi, nenudila jsem se ani chvilku. Pokaždé, když mi přišlo, že už je to všechno, hra mě znovu dokázala překvapit. Mrazilo mě strachem i štěstím, brečela jsem zoufalstvím, vztekem i radostí.
Z téhle hry jsem se vzpamatovávala 14 dní, byl to pro mě vůbec nejtěžší návrat do reality. A ještě dlouho jsem žila z emocí, které hra vyvolala. Snad nikdy jsem nehrála silnější příběh. Jasně, měla jsem štěstí na postavu, spoluhráče i zápletky... Ale za tím vším stojí někdo, kdo to vymyslel, připravil a dal mi šanci hrát.

Pro mě zatím nejlepší larpový zážitek vůbec.

0
ZuzanaZuzana Karasová 17.01.2013

Ardávie byl do té doby můj nejdelší larp a já se bála jestli tak dlouho zvládnu být v roli, ale nakonec jsem já osobně vůbec ze hry nevypadávala, což se bohužel nedalo úplně říci o všech. Měla jsem postavu, která mě absolutně vyhovovala, stále jsem měla co dělat a byla jsem zapletená do mnoha různých zápletek. Atmosféra vesnice byla přirozená, opravdová a živá. Po chvíli hry jsem měla pocit, že tam opravdu žiji celý život. Les za vesnicí byl každodenní hrozbou (což se asi během hry, trochu rozbilo, protože tam hodně hráčů pořád chodilo, ale mě to nijak zvlášť nekazilo pocit ze hry) a byl stále slyšet. Ale pěkné momenty byly i ty obyčejnější: rodinná večeře pod stromy, sousedské hádky na návsi, ale zároveň sounáležitost když bylo třeba bránit se problémům zvenčí.
Teď trochu obecnější hodnocení:

-   přišlo mi, že tam bylo poměrně dost nevyvážených postav, které tam byly spíš tak do počtu a trochu se nudili (ale je možné, že to bylo prostě hráčem)
- jedna skupina, které se hra imho úplně vyhnula (a pravda, že se snažili se do hry co nejvíce zapojit)

+ atmosféra, kulisy, cp
+ téma hry (kouzelné a zároveň lidské)
+ obecně sociální rozložení vesnice (teda tohle slovo jsem si vymyslela, tak doufám, že nic doopravdy neznamená), které způsobilo, že fungovala a přinášela sama o sobě poměrně dost zábavy.
+ komunikace a trpělivost orgů (narážím na problematiku s bludičkou)
+ dobové a výborné jídlo
…rozhodně, kdyby se hra opakovala, neváhala bych a jela znovu ;-)

0
PetriusPetr Turoň 17.01.2013

Tak nevím. Když jsem dal Portě 10, tak tady bych měl dát nějak kolem osmi. Ale prostředí Ardávského údolí je moje oblíbené. Stejně jako Dědek - místo, kde se hra konala. Proti první Ardávii, byla tahle hra už velmi kvalitní. Ovšem poznamenaná několika zápory. Workshopy obecně nebyly moc vychytané, přístřeší v lesích nebyly vychytané vůbec a jedna hráčská skupina byla dost out. Na můj vkus se řešilo moc a Les se stal pro Vesničany průchoďákem (spíše chyba hráčů). To jsou jednoznačně hlavní faktory, které hru srážely. Ve výsledku dost záleželo na tom co jste hráli - hry prostě nebyla vyvážená co se týče míry zábavnosti. Za sebe můžu ale říct, že jsem si hru velmi užil a odnesl si z ní mnoho fakt silným scén. A to včetně těch nádherně horrorových. Podobně mě mrazilo v zádech jen na málo akcích. Rozhodně jedna z NEJ akcí své doby. Za sebe dávám 9/10, přestože objektivně si zaslouží asi opravdu něco kolem osmi...
Díky orgům za tento návrat do Ardávie. Po té první jsem se bál, že už nikdy nenastane...

0
LischaiPavel Gotthard 16.01.2013

Na té hře se pozitivně podepsal ohromný ansámbl Rosenthalců, který ve skvělých historických kostýmech hrál různá CPčka v nevídaném množství. Příchod hardy křižáků skutečně vypadal jako příchod hordy křižáků - to se moc často neděje. Příběh hezky běžel, gradoval do silného finiše a hra bavila. Je trochu škoda, že se do ní nepodařilo dostat víc folklóru, legend, a mystické atmosféry. Ardavie zůstala nějak rozkročená mezi dramatický a gamistický larp, kde vedle sebe existují silné divadelní scény a zároveň někdo v lese loví zvířata znázorňovaná organizátory. Podobně mě trochu mrzel nejednotný přístup k herním lokacím, který znamenal, že šlechta bydlela na fantastickém dřevěném hradišti, které někdo musel na kopci skutečně sbít dohromady, oproti tomu mlýn bylo jen pár prken a těsně vedle vesnice parkovala auta. Tahle dvojakost - něco super, něco zlé - je ale určitě vyvážená víc směrem k super. 7/10.

Události

Larpy autorů