Arkánum VI

15 hráčů, mužů, žen, obojetných

hodin , 3 dnů , 2014

Web: http://arkanumlarp2012.wikidot.com

Galerie fotek : https://www.facebook.com/media/set/?set=oa.693481130697552&type=1

Autor fotografií : Tomáš Rádl, Jakub Špaček

Arkánum je urban fantasy larp s prvky detektivky, konspiračních teorii a Mytologie. Odehrává se ve alternativním světě obývaném nadpřirozenými bytostmi, žijícími skrytě před zraky obyčejných lidí. V tomto světě, kde se pod pozlátkem civilizace skrývají se zázraky a noční můry schopné zajistit trvalý pobyt v psychiatrické léčebně, vás čekají role, o kterých se obvykle čte v knihách. Zatímco obyčejní lidé žijí spokojený život v nevědomosti. Jiní, jak se nadpřirozeným říká žijí podstatně odlišný život. Ať už se jedná o upíry, snažící se věčně intrikovat. Mágy, hledajícími zapomenuté střípky vědění a posouvajícími poznání za hranici nejdivočejší představivosti. Dlaky, kteří sice přišli o většinu lesů, ale mají novou betonovou džungli. A do toho zasahují Mocnosti starší než lidstvo se svými plány a představami o tom jakým směrem by se svět měl ubírat. Najdete tu i potomky andělů a démonů stále bojují svou prastarou válku. A navíc náš svět není jediný, Stínových říších stále ještě existují víly i běsové, kteří byli vytlačení do podvědomí lidí, ale stále nezapomenuti tahají za nitky. A v těch opravdu hlubokých tmavých koutech se nalézají věci, kterých se bojí i výše jmenovaní, věci, které nikdy neměli spatřit světlo tohoto světa. A tak se vám zde představuje svět, ve kterém máte šanci zahrát si svou oblíbenou nadpřirozenou bytost, možná hrdinu, možná padoucha a nebo prostě někoho kdo na pár zní bude někdo.

V šestý díl larpu Arkánum nás zavedl do Pardubic, kde se po skoro dvou letech relativního klidu situace přiostřuje. Schyluje se k boji o moc a jednotlivé frakce se snaží připravovat jak jen to jde.. Zatímco mágové z Mysteria přijeli do města aby uklidili nepořádek po svých poněkud temněji zaměřených předchůdcích, Fae se snažili napravit nerovnováhu v cyklu přírody a Hlídku zprvu trápil jeden opravdu nešťastně umístněný nebožtík. A posléze přiostřující šarvátky mezi Anděli a Démony. A tomu jistý pohár který byl najednou podezdřele sháněným předmětem.

Toto arkánum bylo taky první hrou, kde jsme použili prvky umožnující hráčům opravdu velkou kontrolu nad osobními příběhy a tím na tom jak bude hra laděna.  Udělali jsme přechod  z airsoftu na nerfové střelné zbraně a webové rozhraní které letos poprvé umožnovalo věštit tradičním  systémem tarotu.

7.9

7 celkem

Vaše hodnocení je: 0


10
9
8
7
6
5
4
3
2
1

0
DarienKristýna Obrdlíková 09.06.2014

Co si od městského larpu přejete, to tam bylo. Významně tomu pomohl i dobrý hráčský kolektiv. I když jsem se obávala, že se možná příliš spojíme do velké skupiny a bude obtížné vytvářet protiváhu, minimálně nikdo z těch, s nimiž jsem přišla do kontaktu, tím nějak netrpěl. Měli jsme takřka pořád co dělat, mechaniky  fungovaly (i když pořád nejsem zastánce magie, nakonec se všechno zahrálo víc dramaticky než gamisticky a to bylo dobře), orgové byli vstřícní a komunikativní. Příběh byl konzistentní a práce s informacemi neskřípala. Arkánum má rozhodně vzestupnou tendenci.

0
HakkyDagmar Prochovniková 05.06.2014

Mohu říct, jako každý rok co jezdím, jsem se výborně pobavila! Výborný kolektiv, super organizátor a CPčka, která svou roli opravdu brala vážně. ;) Tento larp doporučuji! Pokud se rozhodujete jet, opravdu to stojí za to! Každý si najde to svoje. ;)