Arkánum VIII

30 hráčů, mužů, žen, obojetných

hodin , 3 dnů , 2016

Web: http://arkanumlarp2012.wikidot.com/

Galerie fotek : http://daletherson.rajce.idnes.cz/Arkanum_2016/

Autor fotografií : Dale Therson

Autoři: Khelben Daniel Bohovic

Skupiny: Larpard

Arkánum je urban fantasy larp s prvky detektivky, špionáže, konspiračních teorii a mytologie. Odehrává se ve alternativním světě obývaném nadpřirozenými bytostmi, žijícími skrytě před zraky obyčejných lidí. V tomto světě, kde se pod pozlátkem civilizace skrývají se zázraky i noční můry schopné zajistit trvalý pobyt v psychiatrické léčebně. Arkánum je svět ve kterém by se mohl klidně prohánět bytosti jako je  Hellboy a nahánět nacistické padouchy.  čaroděj Harry Dresden chránit Chicago  před nadpřirozeným zločiem.  A ve kterém je stejně možné povolávat démony s pomocí zaříznutého kozla a pentagramu  a nebo díky nejmodernější technologii, vysoké matematiky, cloudového řešení a powerpointové prezentace.  Je to svět tajných služeb, božstve a prastarých entit jejich  jména je lepší nevyslovovat.

Tento ročník se odhalil mnohé z upíří mezinárodní politiky, která ve světě panuje, podstatně rozšířil okultní literaturu všemi směry.

S realizací dále pomáhali: Jan Khorn Šabach, Daniel Drahoš, Dale Therson, Pavlína Vernarová, Martin  Šedý Honek, Lyco, Patrik Krupička, Kristýna Winklerová. 

 

9.3

12 celkem

Vaše hodnocení je: 0


10
9
8
7
6
5
4
3
2
1

0
NanukTomáš 08.04.2016

Takhle si sedím u počítače a čtu si komentáře na mých oblíbených stránkách, potom ho s lítostí vypnu a jedu navštívit svojí starou kamarádku ze školy. Možná že život venku mezi ostatními lidmi není nakonec tak špatný.
To si alespoň myslím ze začátku, ale nejsou tu jen lidé. S rostoucí hrůzou a fascinací potkávám krvežíznivé upíry, naježené vlkodlaky, smrtelně arogantní démony a následně s vděčností tajemné kultisty, zmučené duše zemřelých, které proudí zpátky do našeho světa skrze rozražené brány podsvětí. A přemýšlím ke kterému bohu chaosu se mám modlit aby celé město nelehlo popelem až to někde jen trošičku zajiskří.
Všichni něco chtějí a něco hledají, chtějí si povídat, nebo vás očarovat, vydírat a donutit k poslušnosti, lhát vám, nebo jen nemůžou říkat pravdu. Jsem rád za každého komu mohu říct celou pravdu a věřit mu, ale každou chvíli čekám kulku v zádech, nebo tesáky v krku.
Ve volných chvílích si prohlížím lidi kolem a přemýšlím jestli bych se někdy dokázal vrátit zpátky do svýho života. Utéct od děsivých, ale magicky hypnotizujících rituálů, seancí a vymítání démonů. Povídám si s bytostmi se kterými nově sdílím život ve městě. Diskutujeme, objevujeme tajemství, sháníme svíčky na rituály a smějeme se.
Konečně se cítím naživu...
Alespoň zatím....

0
KazmaMilada Škývarová 04.04.2016

"Dragomirové? Diplomaté z Rumunska? Další upíři?"
"Nevím nic o dalších upírech, ale když už jsme zde, dožaduji se práva utišení potřeby."
"Vy taky?"

A to byla ta chvíle, kdy jsme zjistili, že Pardubická noční hlídka skutečně není připravená na to, aby se jim po městě pohybovalo dalších dvacet upírů, než je běžné. Otázky na, co tu děláte? Proč jste sem přijeli? A co to mají společného rumunští upíři s ruskými upířimi vyslanci, místní upíří paní, upířimi obchodníky z Itálie a Ameriky a Pražským upířím Princem? Politika, zatracená upíří politika plná zvykového práva a vzájemného hraného respektu a úcty.
A jak už to tak bývá, pro zúčastněné upíry byla mnohem víc, než přízraky motající se po městě a jisté zájmové skupiny, které se pokoušeli na Blízkém Východě rozehrát konečnou apokalypsu.

A třikrát sláva nočnímu pokru!

Neustále se něco dělo a bylo s kým interakovat, takže příští rok rozhodně zase.

0
CissiaPavlína Vernarová 01.04.2016

Každé město má svůj tajný život. A Pardubice žijí Arkánem. Za rohem vás zadáví upír,  v čajovně vám Fae prodá pochybnou informaci za vaše věčné služby a  nestydatě vás okradou v krámku u žida. Jeden den má šef Inkvizice svůj kancl a druhý den pokorně klepe a ptá se zda může dovnitř. Svět, v němž si ničím nemůžete být jistí a situace se mění každou chvilkou. A vy začínáte vyděšeně tušit, že ta strašlivá situace, ve které se vaše postava nachází vlastně není tak špatná, protože může být i mnohem hůř a kladný hrdina je vlastně ta největší nestvůra, co můžete potkat.  Arkánum vás chytí během pár minut a nikdy nepustí ... a vám to nebude vadit.

0
ŠedýMartin Honek 29.03.2016

Lovecraft potkává Lukjaněnka. World of Darkness potkává Neverwhere. Víly, italští upíři, prastaré bytosti z meziprostoru a kvantové počítače v jedné hře? No problemo! Mezi městskými hrami je Arkánum to zaručeně nejpestřejší, co na české scéně můžete potkat. Až mě překvapilo, jak dobře to může fungovat.