Arthas: Imperiální intermezzo

7 hráčů, 0 mužů, 0 žen, 0 obojetných

24 hodin , 0 dnů , 2007

Speciální zimní indoorová hra komorního rozsahu pro 7 pozvaných hráčů, kterým prozradila existenci druhé (tzv. "imperiální") roviny settingu letních outdoorových larpů.
Imperiální rovina byla postavena na skutečnosti, že svět Arthasu je pouze jedna z necivilizovaných planet vesmírného Impéria, která podléhá zvláštnímu nařízení o nevměšování. Námětem hry intermezza bylo zasedání imperiálního soudu, který měl s představiteli 4 nejmocnějších megakorporací projednat případ porušení tohoto nařízení. Na vesmírné stanici, kde zasedání probíhalo, ale došlo k nehodě a konverzační hra se změnila v boj o život, přesněji v tažení skupiny hráčů přes nástrahy porouchané stanice až k záchranným modulům.
Hra se uskutečnila v prostorách píseckého domu dětí a mládeže, probíhala od pátečního večera (raut na uvítanou delegátů) přes sobotní dopoledne (soudní jednání) do odpoledne (únik ze stanice). Při úniku bylo třeba vypořádat se zamořeným prostředím, zablokovanými dveřmi, pastmi, ozbrojenými šílenci i mimozemským parazitem ukrytým v jedné z postav. Nebezpečí hrozící v jednotlivých částech stanice mohli hráči zjišťovat pomocí organizátory naprogramovaného rozhraní na notebooku.

2 celkem

Vaše hodnocení je: 0


10
9
8
7
6
5
4
3
2
1

0
DavidDavid František Wagner 30.12.2012

Pravděpodobně první komorní hra terou jsem hrál a byla vlastně dost dobrá. Kromě toho, že nám chyběl jeden hráč (a měl jsem tak trochu problém hrát svůj osobní konflikt postavený na tom že korporaci jsem nucen sloužit, protože tam nebyl nikdo kdo by mě trýznil) mi vlastně nic nechybělo, zajištění bylo parádní, příběh překvapivý a netriviální a využití moderní techniky taky na skvělé úrovni.