Assenois

12 hráčů, mužů, žen, obojetných

3 hodin , dnů , 2009

Galerie fotek : http://www.larpard.cz/assenois

Autoři: Drirr Filip Appl

Skupiny: —

V prosinci roku 1944 začala v Ardenách náhlá ofenziva německých vojsk. Jejich cílem bylo dobytí a udržení Antverp, což by značně posílilo pozici Německa při očekávané kapitulaci.
Během prvních dní se německým jednotkám podařilo prorazit více než 80 kilometrů na území nepřítele, než je spojenecká vojska zastavila. Nejdále se přitom dostala německá 5. tanková divize, která postoupila téměř až k řece Maase.
Během rychlého postupu Němců byla vytvořená obklíčená oblast spojenců v oblasti strategické křižovatky cest v prostoru městečka Bastogne. Urputně ji bránili členové 101. vzdušné výsadkové divize pod vedením amerického generála Anthony McAuliffa a doufali, že už brzo dorazí spojenecká pomoc… Němečtí vojáci totiž město obklíčili a krvavým způsobem obsadili také okolní vesnice. Mezi nimi i Assenois…
25. prosince 1944. Vesnice Assenois, kousek od městečka Bastogne.

Komorní LARP Assenois je autorovou prvotinou v oblasti komorních her. Odehrává se na malé farmě na okraji vesnice Assenois v Ardenách kousek od města Bastogne. To sice stále drží spojenecká vojska, nicméně všude kolem se opevnili členové 5. tankové divize německých vojsk. Jsou Vánoce.

1 celkem

Vaše hodnocení je: 0


10
9
8
7
6
5
4
3
2
1