Asterion 1: Nářek stromů

První ročník larpů z rpg světa Asterionu se odehrál v okolí Bítova. Družinky složené z dobrodruhů různých povolání se vydaly učinit přítrž řádění temného druida, drakočlověka Drika do Jižního hvozdu. Při svém putování museli projít přes půl Tary, poradit si s nemrtvými i nástrahami Pavoučího hvozdu. Vše skončilo epickou bitvou na hradě Cornštejn.

1 celkem

Vaše hodnocení je: 0


10
9
8
7
6
5
4
3
2
1

0
ČikiPetr Kuběnský 09.11.2013

První larp z prostředí RPG světa Asterionu se začal připravovat v roce 2004 partou nadšených amatérů s minimálními nebo vůbec žádnými zkušenostmi s larpem. Výsledkem byla spíš družinovka s pokulhávajícím roleplayingem (větší důraz byl na splnění questu, než na hraní role). Herní systém byl strukturovaný podobně jako v Dračím doupětí (čtyři klasická povolání: bojovník, hraničář, kouzelník, zloděj) a v každé družince se pohybovali vždy dvojice od každého povolání. Nehrálo se kontinuálně, ale po jednotlivých etapách strukturovaných geograficky - cesta přes Červený les s elfy, trpasličí Khelegovy hory, znesvářený Les padajících stínů, Les dávno mrtvých, Smutný hvozd až do Drikovy pevnosti v Jižním hvozdu, kterou představovala zřícenina Cornštejna. Ryzí amatérismus přebíjela chuť půl roku připravovat akci pro šedesát lidí. Kostýmy se vyráběly z tepláků a batikovaných hader. Závěrečná hostina se konala v tělocvičně. Natáčel se akční trailer, ačkoli nikdo neuměl doopravdy pracovat s kamerou atd. Dřevní doby jsou holt dřevní doby... Ale vzpomínání na tu dobu je krásný. [nehodnotím]

0
MaruškaMária Slovíková 04.03.2013

Byť nerada, ale musela jsem tomuto počinu udělit pouhých 30% a to z prostého důvodu - nebyl to LARP. A pokud si dobře vzpomínám, dokonce se na to organizátoři odvolávali v materiálech. Jinak to samozřejmě byla parádní akce. Parádní akce, pokud ji hodnotím jako skautskou družinovku v prostředí fantasy světa.