Belle Epoque

Píše se rok 1895 starého kalendáře. Země dunajského Draka oslavují 135. výročí slavného návratu Prastarých na náš svět. A nejen to! Sám Drak, který po více jak století tvrdě, ale moudře vládl říši, se chystá zemřít. Drakův pohřeb je vrcholnou společenskou událostí. Je nejvyšším privilegiem a poctou být u tohoto velkého obřadu – není to jen příležitost vidět, ale i být viděn a ukázat se světu. Malebné lázeňské městečko kdesi v českých zemích se tak na pár dní stává pomyslným středem říše, místem, na něž se upíná pozornost celého světa.
Belle Epoque je původní larp z alternativní historie konce 19. století inspirovaný motivy z viktoriánských hororů a dobrodružných románů, prací Julese Verna, atmosférou děl E. A. Poea i H. P. Lovecrafta, okultismem, politickými veletoči i fantasmagorickými vizemi své doby, promíchanými se světem ovládaným nelidskými a nezemskými entitami zvanými Prastaří a pseudoslovanským pantheonem. Hraje si s literárními a historickými postavami a klade je před propracovanou alternativní historii, ve které se změnil jediný detail: v průběhu sedmileté války se na Zemi vrátily podivné bytosti a magie.
Hra aktivně pracuje s řadou dobových stereotypů i s historickými osobnostmi, které zasahuje do čistě fiktivního světa. Nesnažíme se nikoho urazit – možná lehce provokovat.

0 celkem

Vaše hodnocení je: 0


10
9
8
7
6
5
4
3
2
1

Události

Larpy autorů