Bitva pěti armád [B5A, 2002]

320 hráčů, mužů, žen, obojetných

hodin , 2 dnů , 2002

Web: http://bitvapetiarmad.sweb.cz/Bpa/Bitva_peti_armad.html

Galerie fotek : http://bitvapetiarmad.sweb.cz/Bpa/Bpa_2002_I-Fotky.html

Autor fotografií : Jaguár

Autoři:

Skupiny: Kejklíři

"V ranních sobotních hodinách započíná bitevní vřava, v níž se štěstěna kloní z jedné strany na druhou, aniž by jedna z armád získala výraznou převahu. Několikrát se vojska přelijí přes pevnost žoldnéřů a organizátorů, která leží vprostřed bitevního území. Na rozdíl od hradu jednotlivých národů je nedobytná, válečné běsnění se tedy dotýká odpočívajících pozorovatelů jen vzdáleně. Vypočítaví žoldnéři za ochrannými hradbami přepočítávají zisk a vyhlížejí, ke které armádě se nechají zlákat.

Když se boj přiblíží k jinému hradu, pozornost jeho posádky naopak zbystří na nejvyšší míru, neboť tu jde o vlajku, nejcenější symbol každé armády, a především o felčara - polní nemocnici a porodnici v jednom. Válečníci si zde léčí utržená zranění a po smrti se rodí noví, schopní ihned nastoupit se svěžími silami do pole. Dobyde-li pevnost nepřítel, nezbývá invalidům a mrtvolám než vyhledat pomoc u spřáteleného národa - a to není jen tak.

V Hoře mezitím vládne drak Šmak a Thorinova družina trpaslíků. Mnohé armády se pokouší vyhnat je z jejich jeskyň, ale Šmakův ohnivý dech a trpasličí sekery dlouho drží vetřelce zpátky.

V neděli se odehrála závěrečná bitva. Na straně černé byli zlobři, na straně bílé stáli žoldnéři. A v závěrečné bitvě se projevil celkový vývoj hry - černí měli více "věčných mrtvol", bílá zase více postav s vyššími hodnostmi. Bílá tedy měla více životů. Po chvíli bitvy se levé křídlo skřetí armády začalo hroutit a elita všech bílých armád vnikla zbytku černých do zad. Zmatení skřeti na pravém křídle a ve středu se začali zmateně ohlížet, co se vlastně děje, čehož využil zbytek bílých a tvrdě zaútočil. O výsledku bitvy bylo poté rozhodnuto během několika desítek vteřin. Trpaslíci, elfové a lidé nemilosrdně pobíjeli zmatené a dezorientované skřety a vrrky..."

3. ročník Bitvy pěti armád se odehrál v Doksech u Máchova jezera 24. - 26. května 2002. Výrazně se zvýšil počet účastníků oproti předchozímu ročníku (něco přes tři sta). V závěrečné bitvě zvítězila poprvé strana dobra.

1 celkem

Vaše hodnocení je: 0


10
9
8
7
6
5
4
3
2
1