Bitva pěti armád [B5A, 2016]

800 hráčů, mužů, žen, obojetných

hodin , 2 dnů , 2016

Web: http://b5a.cz/

Bitva s měkčenými maketami zbraní, inspirovaná událostmi z knihy Hobit od J. R. R. Tolkiena, která se odehrávala ve dnech 3. - 5. června 2016 nedaleko městečka Doksy u Máchova jezera. Jde o největší bitvu a setkání dřevárníků v České republice, ročníku 2016 se účastnilo kolem 800 lidí.

8.4

30 celkem

Vaše hodnocení je: 0


10
9
8
7
6
5
4
3
2
1

0
CrashJakub Philipp 12.06.2016

Bépko 2016 bylo super! Loňský ročník mi zase tak špatný nepřišel, nicméně stejně jako spousta dalších se domnívám, že je znatelnný posun! Město bylo opravdu super, bylo veliké, takže se hned "neomrzelo" a i díky tomu, že nás pár úkolů vyvedlo ven bitva nepůsobila jednotvárně.

Lidé po akcích dost často říkají "A kde je vidět mých 350?". Já se ptám, kde na to vůbec vzali :-) ! Např. jako občerstvení nealko pivko a koláčky je opravdový nadstandart, který přišel vhod!!
Armády byly skutečně vyrovnané a boje tak dost často rozhodovalo lepší rozhodování o taktice, tak by to mělo být. 
Bylo to super a za rok přijedu znova :-) Díky !

0
SylvioAleš Procházka 10.06.2016

Oproti loňskému ročníku zlepšení o 100 procent. Hodně u mě bohužel sráží to množství pík :(

0
UgrúkRumcajs 06.06.2016

Zdarec, tak jsem se konečně po pauze dostal na B5A, tešil jsem se jak nadrženej pes na fenu.

A dostal jsem totálně fantastickou bitvu. /Skutečně klobouk dolů před organizátory. Vůbec mi nevadilo, že se opustil tradiční harmonogram a celý boj se odehrával v labyrintu. Skutečně elegantní řešení, jak se zbavit početně nevyrovnaných stran. Boje byly elegantní, pružný a příjemně kontaktní, žádné dlouhé se opíchávání píkama. Navíc je vidět, že si lidi na přítomnost pík zvykli. Herní území bylo nádherně zařízený ,za takovouhle úroveň bych dal klido 500 korun. 

Škoda, že počasí se v sobotu pojoudilo a ta velkolepá bitka se získáváním masa, dřeva... neměla dostatek času se dobře rozvinout, páč si myslím, že měla obrovský potenciál, sotva jsme někde ukradli katapult se střet ukončil kvůli počasí, nebo co. 

Pokud bych měl najít několik smítek na zemi. Nedělní boj, mohl být trochu zajímavější a také mohla být v lese předzávěrečka, ony ty masový střety v lese jsou taky velice zajímavý. Jo, labyrynt mohl bejt na rovině. 

Velmi děkuji orgům, protože tohle bylo jestli ne nejlepší, tak druhý nejlepší B5A na kterém jsem byl.

S pozdravem Ugrúk von knoedllesuppen 9/10

0
BjornDavid Karas 05.06.2016

Všem velice ale opravdu velice děkujeme za účast při akci "Hodnocení ohňů Bitvy pěti armád 2016"

Musím uznat že do LARPové komunity zas tak často nevkročím, ale na B5A mě vždy "hodnocení" upevní v pospolitosti fantasy komunity a míře jejího vytříbeného trollingu :))

Bohužel, vítězný oheň Esgarotský a jeho leader má naprosto nepoužitelnou fotku, proto ji sem ani nebudeme umiťovat ale tento Esgarotský oheň skončil se SCORE:

Kvalita ohňe - 7

Kvalita žen - 8

Kvalita pohostinnosti - 8

Kvalita alkoholu - 7

 

Vítězný oheň dostal od mé maličkosti jako vítěznou cenu 8 litrů medoviny.

Tím by jsem chtěl apelovat především na skřetí ohně že tato akce žádný trolling nebyl a je to tradicí která je vždy nějak ohodnocena, takže nevyhazujte poutníky od ohně ;)

Musíte také ocenit naše nasazení protože 16 ohňů za večer není nic lehkého!

 

Za hodnotící komisi Vám děkuje:

David Björn Karas

Wothan

Daniel

a nějací randomové co se pletou okolo :)

 

PS: Akce byla fajne :))

0
ManikMichal Havelka 05.06.2016

Disclaimer: Nejsem primárně bitvař a nemám příliš mnoho znalostí a srování k hodnocení. Napadlo mne pár náhodných poznámek:

1. Oproti minulému roku je vidět obrovsoký skok. Organizátoři si vzali k srdci veškerou kritiku z roku minulého a zapracovali na zlepšení. Největší bitva v ČR tak (dle mého soudu) nespěje k zániku (jak se to stalo mnohým dalším). Hodnocení kostýmů mělo jasná pravidla vč. otevřeného přístupu ve smyslu "Hej, nesouhlasíš? Rádi se o tom s tebou budeme bavit, ale máme omezený čas. Přijeď v pátek v čas a stihneme to."
2. Velmi dobré rozložení herního území. Vzdálenosti nebyly ani krátké, ani dlouhé, zkrátka akorátní, což vedlo k velmi pěkné dynamice samotné bitvy.
3. Nápad s Dolem byl super. Jednak umožňoval pěknou variabilitu úkolů (ať už mluvíme o zásobování, karavanách, vlajkách, ...), druhak skvěle pracoval s možnostmi armády a umožňoval jak otevřený boj na velkém prostoru, tak v případě nouze boj uzavřít mezi dvě stěny Dolu, a tím nedovolit úplné rozprášení armády z jednoduchého přečíslení (což se v nastavené technice mohlo snadno stát a stávalo).
5. Vyzdvihl bych maličké technické detaily, které však říkají "někdo tady sakra makal a chtěl věci dotáhnout k dokonalosti":
- Barely na vodu měly více kohoutků a netvořili se fronty. Prostě to fungovalo, to je celý.
- Kořist bylo reálné jídlo a pití, což na bitvě velmi mile potěšilo a člověk  (či jiná rasa) se bil za něco skutečného.
- Organizátoři používali velké reproduktory a nebyl tak problém se slyšitelností při velkém nástupu (snad jen je příště otočit o 90°, aby mířily správně)
- A mnoho dalšího ...

Kritika by se dala utrousit k velmi krátké závěrečné bitvě, která by šla určitě natáhnout větším počtem respawnů (a to klidně i úpravou v závislosti na přímém vývoji bitvy, pokud to lze). Člověk se sotva zorientoval ve vývoji bitvy a už bylo po ní (a tady skládám hold temné straně, jak čistě ji vyhrála).

Věřím a doufám, že příští rok už to nebude oprava starých chyb, ale spousta nových nápadů, jak bitvu vylepšit, kudy ji táhnout a jak ji pro takovou masu udělat ještě lepší, než je doposud ...

0
OrzoPan Orzo 05.06.2016

Co k tomu říct. Loňský ročník byl celkem průser. Čekal jsem, co jako přijde letos. A za mě teda dost dobrý!

Strašně se mi líbilo, jak se věci řešily dopředu, typicky ukázky bonusování kostýmů už od podzimu (takovou ochotu dát vědět předem co a jak jsem zatím nezažil). Všechno šlo řeit včas (změny v registračce, vjezdy na louku, táboření). Voda všude, super dohodnuté obchůdky, možnost obonusování kostýmu v pátek, velké město na herním území (Jen ho sakra přště udělejte na té rovině! :( ) Z mých 350 korun registrace mi přišlo, že tam vidím tak 500, ikdyž netuším, jak to udělali. 

Samotná hra za mě tak 7/10, ale když přihlédnu k obrovskému kroku od loňska a supportu ze strany organizace mimo samotnou hru, dávám 9/10. Něco jako motivční život navíc, znáte to.