Bitva Pěti Armád [B5A, 2018]

900 hráčů, mužů, žen, obojetných

hodin , 2 dnů , 2018

Web: http://b5a.cz/

Bitva pěti armád se uskutečnila 15. - 17. 6. 2018 na tradičním místě u Doks, rovněž tradičně si vzala inspiraci z Tolkienova Hobita. Jde o největší bitvu a setkání dřevárníků v České republice, letošního ročníku se účastnilo kolem 900 lidí.

B5A 2018 vyhrály spojené armády Naurrakuru, Gundabadu a Vrchovců.

 

Bojovali v hoře proti svým nepřátelům, kde hledali Throrův klíč od pokladnice, což jak se později ukázalo bylo beranidlo. I přesto, že klíč uzmuli Trpaslíci, do pokladnice se dostal první král Vrchovců a získal Arcikam. Armády Trpaslíků, Esgarothu a Elfů však v závěrečné bitvě temné straně způsobili nečekaně vysoké ztráty.

 

7.6

17 celkem

Vaše hodnocení je: 0


10
9
8
7
6
5
4
3
2
1

0
IzoIzobel FearCult 19.06.2018

Tož přijela jsem se podívat, jak se B5A změnilo po 5 letech, s kamarády jsme se rozhodli podporovat Ježíše aka Johnyho a nemyslím, že by se za nás musel stydět. Ostatně za svoje péro taky ne.. 

Hodnocení kostýmů je vždy probírané téma. Nikdy férové nebylo a nebude, protože je subjektivní. I letos byste mohli najít něco, co vám přijde nefér, já si, ale myslím, že se situace oproti roku 2013 výrazně zlepšila. Spíše mě namíchlo hodnocení zbraní a munice - na kuši organizátorka odprskla, že takových už viděla deset. Wow, protože každý má asi skill si doma dělat vlastní kuši.. A pak mi jí ve finále zapomněla oštítkovat. :D

Měla jsem sklolaminátové přelakované šipky, které mi byly zatrhnuty, s tím, že v pravidlech je: "Laminátová týbla nesmí být dutá (trubičky) a musí být
obalená (nejlépe nabarvenou kobercovkou).". Z toho mi tedy vyplývá, že motivace tohoto pravidla je hezký vzhled šipek a neměli by naopak projít šipky s reflexní žlutou a růžovou barvou, které se však dobře hledají. Zkrátka to není v pravidlech dostatečně vysvětleno. Argumentem pro zatrhnutí u mě byly třísky.. On the top of that, jsem pak ve hře potkala několik šípů a šipek, které byli taky laminát a obalené kobercpáskou nebyli. Takže jsem zpětně vážně ráda, že jsem strávila v pátek večer hodinu lepením jak čurák... :D Chápu, že tam celý večer chodí hráči, co si snaží obhájit nejbizarnější nebezpečné zbraně, ale myslím, že u mě to bylo dost zbytečné..

Nějaký ten příběh byl fajn, vlastně i vtipně podán, moje narcistické já brečí, že nikde není uvedeno, že nejlepší armádou byl Esgaroth, který porazil jednotlivě všechny tři strany temné. :D 

A Elfové jsou i přes snahu orgů stále neoblíbení, všichni si pamatujeme ten ambivalentní pocit, při potlesku pro jednotlivé armády na prvním nástupu.

Byla jsem svědkem kráděže Birellu celkem drzého týpka, který byl okřiknut, ať je vrátí, na což fungoval dost laxně. Pak začal křik ve stylu "já jsem org a kdo je víc". :D Těžko říct, kdo se zachoval hůř. Hráč měl respektovat pravidla, ale orgové to asi mohli řešit víc v klidu.. Whatever.

No rapidní zlepšení tam za těch pět let je, proto dávám osmičku, je zároveň furt co zlepšovat, třeba letošní desing triček byl fakt naprosto ničím nezajímavý, svedla bych to na každého vkus, ale nevypadalo to, že by se po nich zrovna zaprášilo.