Bitva u Ereboru [2020]

,,V týž čas, kdy velké armády obléhaly Minas Tirith, vojsko Sauronových spojenců, které dlouho ohrožovalo hranice krále Branda, překročilo řeku Carnen a Brand byl zatlačen zpátky do Dolu. Tam se mu dostalo pomoci trpaslíků a na úpatí Hory byla velká bitva…” J.R.R. Tolkien, Návrat Krále.

Bitva u Ereboru je kontaktní fantasy dřevárnou, inspirovanou bitvou z Tolkienova díla ,,Pán Prstenů: Návrat Krále”. Akce cílí na hráče, kteří mají rádi silný příběh, velké střety celých armád, akční úkoly a living fantasy. Během bitvy v závějích sněhu spolu svedou bitvu lidé z Dolu a Ereborští trpaslíci proti Sauronovým skřetům a lidem z východu. I zde na Severu se rozhodne o vítězi Války o Prsten, a osudu Středozemě.

Hra proběhla v Terezíně, 7.-9.2. 2020.

Hra vznikla v rámci projektu Osudy Středozemě, ve spolupráci s Bitvou pěti armád.

8.0

12 celkem

Vaše hodnocení je: 0


10
9
8
7
6
5
4
3
2
1

1
HoraJakub Horák 11.02.2020

Moc dobrá bitva! Kekelovky mám nejradši a ještě jsem z žádné nejel domů nespokojený a bez zážitků! Erebor nebyl vyjímkou! Super počasí, místo a naprostá většina hráčů. Hradby Trezína a jejich terén jsou opravdu zabavné a super místo na akci! Škoda, že orgům nevyšla hradba města a firma jí z nějakého důvodu postavila moc velkou, takže krom střelců se na ní nedalo bojovat. O to víc škoda, že se tak o jedinou použitelnou bránu bojovalo 2x a celkem dlouho. Temná moc s našima rychlejma refreshema neměla šanci to dobýt. Podobně hodnotím i tlačení vozu do kopce, kde jsme je i přes jejich statečné útoky zase poměrně snadno zkopávali dolů... Ale čest nepříteli, zvládali to dobře! Škoda, že střety okolo palisády/zákopů nebyly delší a propracovanější, bylo to zábavnější než hradby města.

Díky moc organizátorům! Udělali hodně práce a ne vše se vždy povede. I tak jsme odjížděli hodně spokojení, plní pozitivních emocí a zážitků a pevně věříme, že za rok bude Erebor II. Díky!!! Hora, XIII. brigáda, Královští Dolané. 80%