Bodlák

12 hráčů, 7 mužů, 5 žen, 0 obojetných

4 hodin , 0 dnů , 2010

Web: http://www.pilirionos.org/projekty/probehle-akce/bodlak

Autor fotografií : Karel Křemel (http://www.karelkremel.com/)

Autoři: Balda Jakub Balhar

Skupiny: Pilirion

Bodlák je komorním larpem. Hra se snaží pracovat jak s lidskými emocemi, tak s uměleckými prvky, přičemž prvkem nejvýraznějším je jednoznačně absurdnost. Ta se projevuje především v neurčenosti prostředí ani času, kdy se děj odehrává, ale objevuje se také v některých událostech během hry. Něco málo k ději: Dvě významné rodiny ze sousedících vesnic hodlají spojit svou moc skrz sňatek svých dětí. Nebo to tak alespoň má navenek vypadat. Pod povrchem bublá mnoho skrytých nenávistí a historických křivd, které mohou chystanou svatbu zhatit. V rámci Bodláku bude probíhat předsvatební hostina, které se budou účastnit členové obou rodin a některé další významné postavy obou vesnic. Vaše jednání v průběhu hry rozhodne o tom, zda ke svatbě nakonec dojde, a pokud ano, kdo si vlastně bude brát koho. V rolích se potkáte s láskou, stejně jako nenávistí. Spácháte zločin nebo se stanete jeho obětí nebo obojí zároveň. Možná, že se budete i bát věcí, které se budou odehrávat. Budete se potkávat s netolerancí k odchylkám stejně jako s upřímnou snahou pomoci.

6.7

64 celkem

Vaše hodnocení je: 0


10
9
8
7
6
5
4
3
2
1

0
Fredi. 25.02.2015

Tak toto bylo opravdu dobré! Ale myslím si, že to bylo díky skvělé skupině hráčů, kteří dokázali určité události a situace vyhrotit do absolutně absurdního absurdna. Fungovalo to skvěle. Je třeba hodně mluvit, nenechat si nic pro sebe a vše brát takové, jaké je, i když se vám to zdá zcela absurdní. Byla to legrace, neskutečně moc emocí najednou. Bavilo, hodně! :-)

0
PribiPribináčka Pribináčková 25.02.2015

Ještě teď se směju. Ačkoliv ve hře byla ne úplně veselá témata. Byla jsem naprosto spokojená s mojí postavou, která na mě zbyla. Protože mi bylo jedno, koho si vyberu. A zbyla dobře. Opravdu je důležité netutlat si tajemství pro sebe. V závěru hry jsem byla mírně zmatená díky jedné postavě, ale zase na druhou stranu se zmatek hodil. Proč ho nevyužít, že. Nechci tu příliš prozrazovat. Snad jen: bavila jsem se velmi!

0
wojtaVojta Sázel 09.12.2014

No nevím, byl jsem trochu zklamaný z toho příběhu, který jsem se dozvěděl vlastně až na konci, jelikož z chování lidí mi nebylo téměř nic patrné. Jelikož jsem ještě začátečník, tak nevím jestli jsem to špatně pochopil a možná s jinou skupinou to bude lepší.

0
MarkétMarkéta Sázelová 14.02.2014

Tato hra mi bohužel příliš nesedla. Zážitek ze hry jsem sobě i svým spoluhráčům trochu pokazila tím, že jsem se za celou hru neodhodlala prozradit své tajemství. Nějak jsem totiž úplně nepochopila, jak to je důležité, nikam se mi to nehodilo a nevěděla jsem, jak to udělat. Navíc postava, proti které jsem měla tím prozrazením jít, se ke mně celou dobu chovala mile a byla mi sympatická. Během hry se ke mně dostaly informace o jiných postavách, které mi přišly zajímavé, šířila jsem je a snažila jsem se dozvědět víc. Nic moc zajímavého z toho ale nakonec nevzniklo. Jak jednotlivé věci do sebe zapadaly jsem se dozvěděla až po skončení hry při závěrečně diskuzi, což mi přišlo trochu pozdě.

0
MontyMartin Bezdíček 01.11.2013

Nechal jsem si poradit koho si vybrat a určitě jsem za celou dobu nelitoval. Velmi zajímavá postava, která mě nenechala ani na chvíli vydechnout a pořád se něco kolem mě dělo a pořád jsem měl alespoň jednu věc k řešení a občas i dvě nebo víc najednou. Velká odhalení z minulosti a sebereflexe a prostě hluboký prožitek, který umocnili spoluhráči. Prostě pro mě velmi dobrý LARP, který bych si i rád zahrál znovu a nebo klidně jenom pomohl s uváděním, protože ukotvení mimo čas a prostor a trochu surreálna naopak ještě podpořilo hutnější a temnější atmosféru s vytahováním té nejhorší špíny.
Tak jsem si zahrál podruhé a byl to hodně jiný zážitek, ale pořád podle mě nadprůměrný. Hra fungovala a sice se zdaleka nepodařilo tentokrát veřejně prát špinavé prádlo, tak i přesto si hra uchovala svoje absurdní kouzlo. Ale bylo poznat, jak moc je právě Bodlák závislý na tom, jak moc kdo tajemství opravdu poctivě drží, protože pak se ztrácí ta možnost vyhrocovat konflikty. Prostě Bodlák je hra, kde je potřeba aby každý věděl, že tajemství má od toho, aby je posílal dál a postupně to tajemství věděl každý.

0
GavrocheJan Winkelhöfer 01.11.2013

Milý zážitek, mimo jiné i díky výtečným spoluhráčům. Velkým plusem je atmosféra, která ani z pozice téměř nejvýhodnější postavy nepostrádala temnotu a tísnivost. Musím vyzdvihnout skvělou schopnost kombinovat gamistický a dramatický přístup - na pozadí účelových lží a vypočítavých podvodů člověk truchlil nad nešťastnými dopady svého jednání a celkem to dávalo smysl. Snové "rozpomínání se" bylo zajímavé, ale scéna "závažný rozhovor o jedné ze stěžejních zápletek se odkládá, účastníci si běží přečíst obálečku" působila trochu nepatřičně. Absence hlubšího sdělení nijak výrazně nezamrzí, o zábavu šlo vpravdě podařenou. 7/10

0
HankaHana Maturová 01.11.2013

Ano, nedávalo to vůbec smysl, bylo to na hlavu postavené a bylo to vrcholně absurdní. No a světe div se, mě to strašně bavilo. Pravda je, že jsem věděla na co jdu a vzhledem k tomu, že jsem dostala spíše zápornější reference, tak jsem nešla s nijak velkým očekáváním. Nicméně jsem si to opravdu užila. Jsem si vědoma toho, že to bylo z velké části tím, že mi sedla postava (přesto, že na mě de facto zbyla) a sešli se super hráči (zejména pak s mým synem a mužem, se hrálo opravdu skvěle, díky kluci :)) a tím pádem to tak nějak všechno šlapalo krásně absurdne jak mělo.

0
DrirrFilip Appl 23.04.2013

Pro mě mírně nadprůměrný larp s pěkně propracovanými a propojenými postavami a vcelku zdařile dávkovanými konflikty. Pro mě bylo místy těžké nějakým způsobem stále podporovat hru a občas se mi zdálo, že je to jen o pendlování mezi lidmi, s nimiž si člověk vždy prohodí nějakou tu konverzaci (bohužel často nijak zajímavou). Každopádně závěr jsem si hodně užil a moje postava byla hodně zajímavá. Přínos toho, že je to celé v abstraktním prostředí bez ukotvení moc nevidím a ani nemám pocit, že by se to na hře projevilo. Naopak oceňuji hromadné dávkování informací, které byť se zdá, že je příliš triviální, tak funguje. V jednoduchosti je síla :) 6/10

0
PeldricPetr Urban 23.04.2013

Pro mně trochu slabší larp - možná to bylo skupinou hráčů, ale nějak jsem nenašel větší poselství, ať už zábavné, nebo k zamyšlení. Chápu náznak absurdity hry, ale nějakou nenávist nebo křivdu jsem tam nenašel, u nás to bylo pro mne trochu o ničem.  Užil jsem si zábavu s Estanorem, svým synem (hrál jsem hospodského), ale bohužel, o moc víc jsem toho nenašel... Takže hodnotím 6/10.

0
LemmingMichal Kára 20.04.2013

Jeden z LARPů, kde jsem se s postavou bohužel netrefil - postava s asi největším škraloupem, kvůli kterému se od ní všichni odvrátí, takže pak nemá žádného partnera ani žádné karty v ruce, se kterými by mohla zasáhnout do děje. Pokud si někdo užívá vyloženě tragické postavy, asi by si v ní liboval, ale mě silně nesedla a to, že jsme měli dost "gamistický" běh to jen podtrhlo. Jediným štěstím byl trochu neobvyklý zvrat iniciovaný hráči, takže jsem si i konečnou fázi hry nakonec docela užil a pobavil se při vytváření absurdního konce absurdního dramatu.

Nicméně když odhlédnu ostatní postavy nebyly tak jednostranné, takže i za to jsem hodnocení o něco zvědnul.