Borderlands 2 - Just Another Corporate Day

11 hráčů, mužů, žen, obojetných

hodin , 1 dnů , 2016

Autor fotografií : Jakub Kozák

Planeta Pandora, nejdrsnější místo ve vesmíru. Korporace Atlas její využívání pomalu vzdává, což umožnilo dalším korporacím kousek Pandory si také ukrojit. Jednou z nich je i Dahl, která pod zástěrkou těžební činnosti buduje tajná výzkumná centra za účelem nalezení bájných Eridianů a hlavně legendárního Vaultu. Hráči jsou novými zaměstnanci Dahlu, najatí jako bezpečáci a ochranka na jednu z výzkumných stanic. Čeká je typická nudná bezpečácká práce. To na Pandoře ovšem znamená průzkum nově objevených míst, ochrana vědců, vyjednávání s bandity, vypořádání se s faunou (a flórou) Pandory a další činnosti, při kterých lze zemřít nejrůznějšími způsoby. Ne nadarmo je jedním ze základních zaměstnaneckých benefitů hrazení pohřebních výdajů.

Pokud hledáte propracované postavy, složité sítě vztahů a zamotané motivace, můžete hledat dál. Po vzoru počítačové předlohy je tohle přímočará akční jízda se stovkami vystřílených nábojů a v oblíbeném (a potrhlém) stylu Borderlands. Neodnesete si hluboké psychologické zážitky, ale užijete si den v kůži dobrodruha, pro kterého žádný nepřítel není přiliš velký a žádný problém příliš neřešitelný, pokud je dostatek munice.

EDIT - v září 2017 proběhl druhý běh, pro dvě družinky.

8.4

5 celkem

Vaše hodnocení je: 0


10
9
8
7
6
5
4
3
2
1

0
YenayLenka Mžourková 29.09.2017

Borderlands jsou po sezóně plné vážných larpů s dramatickými osobními linkami vtipným, akčním a příjemným závěrem. Žádné složitosti, žádné vypjaté emoce - místo toho kopa zábavy, spousta detailů pro "fajšmekry" a svižný a jednoduchý děj. Za mě krásná oddechovka, kterou jsem si užívala plnými doušky!

P.S: Nikdy bych nevěřila, jakým problémem můžem být nadbytek zbraní, když máte jen dvě ruce, ale všude, kam přijdete, najdete nějakou další;-)

 

0
NecronAdam Slabecký 12.04.2016

Borderlands je hra postavená na humoru, vizuálu, klišé a zábavě. A funguje to výborně. Je vidět, že i v dnešní době, kdy se hraje hlavně na prožitek a ne na zábavu, má taková hra smysl a naopak je tím originální. Jen tak dál :)

0
La BeteAdéla Hrabáková 12.04.2016

Svižné, vtipné, akční

Pro fanoušky Borderlands skrývá mnoho odkazů na originální hru, ale užije si ji i člověk, který je předtím ani neviděl. Borderlands se dokonale hodí na querchový systém s nerfkami, protože každý ví, že jde především o legraci a když člověk mine a umře, tak se vlastně zas tak moc neděje. Příběh byl i přes svou jednoduchost chytlavý a hlavní záporák neobyčejně vtipný . Měl všechno, co má správný záporák mít, včetně zlého knírku. 

Zaimlepmentování robo ralley do hry dopadlo úspěšně a doufám, že se s tím ještě někdy setkáme. Na příjemnosti hry se podílelo i jarní počasí, krásná lokalita a hlavně jak jinak, skvělá společnost.

Jen mě mrzí, že ten vault jsme nenašli :-) 

0
MíšaMichaela Hrabáková 11.04.2016

Akce naprosto splnila to, co slibovala.

Nesla se v potrhlém duchu počítačové předlohy, rafinovaně si pohrávala s žánrovými klišé a vtipně parafrázovala některé typické rysy Borderlands ("New-U" stanice, "Komiksové" představování nových postav a protivníků, kteří odněkud vyskočí a zamrznou v epické póze s velkou cedulí se svým jménem, práce pro velkou Korporaci... )

Příběh měl spád, i přes svojí jednoduchost v něm byly nápadité zvraty (a nepřekonatelná videonahrávka hlavního bosse!!!). Hra svojí nevážností umožňovala prostě strávit den roleplayingem psychopata v šíleném kostýmu a střílením z nerfových zbraní, užít si přitom dost akce i legrace a nic moc neřešit - i prohraný boj většinou znamenal jen "Mission failed, to z vás váš šéfik teda nebude mít radost..."