Budečská kniha

25 hráčů, 15 mužů, 8 žen, 2 obojetných

0 hodin , 3 dnů , 2011

„Budečská kniha“ je městský larp inspirovaný knihou Šifra mistra Leonarda od D. Browna. Děj příběhu je zasazen do současné Prahy. Hráč má možnost stát se vědcem – akademikem z Historického ústavu, členem ilegální skupiny obchodníků s uměním či policistou. Pro každého z nich nabízí hra trochu jiný příběh i jiné zážitky.
Všichni se ale mohou těšit na tajná sledování v ulicích Prahy, luštění tajemných šifer či hledání indicií. Příjemným benefitem je procházka po historické Praze a poznání některých nepříliš známých památek a historických událostí.

6.8

8 celkem

Vaše hodnocení je: 0


10
9
8
7
6
5
4
3
2
1

0
MontyMartin Bezdíček 24.05.2013

Z pohledu akademika se pro mě hra stala spíše šifrovačkou s RP prvky, což nebylo nutně na škodu, jelikož bylo zajímavé luštit šifry a přemýšlet, co je asi záměrem a jak se posunout dál.
Hra pro mě neměla žádný bug ani žádný naprosto úžasný okamžik, prostě hra tak nějak běžela a já hrál a přemýšlel a občas jsem byl zoufalý z toho, že postava by už asi tušila a hráč zatím stále tápe v neznámu.
7/10, ale může aspirovat i na 8/10 u mě jelikož vlastně není, co vytknout a hru jsem si užil, tak je možná zbytečné chtít ještě o tolik víc.

0
PatrikPatrik Krupička 24.05.2013

Celkem jednoduchá hra, ale v jednoduchosti je občas ta krása. V podstatě jednoduchá zápletka i celkem lineární příběh si na nic mile nehrají a přesto dokáží vtáhnout a pěkně zaměstnat.
Asi na tomto larpu nezažijete nejlepší akci nebo nejzáhadnější mystérium, nejsilnější prožitek postavy/hráče, ale vše je pěkně připraveno, klape to jako na drátkách. Herní skupiny fungují a byl to ve své době snad první larp, kde jsem u policie mohl řešit případ (pamětníci si vzpomenou, jak vtipně :-D) a ne korupci mezi kolegy, což je super! :-)
7/10