Bunkr

10 hráčů, 6 mužů, 2 žen, 2 obojetných

4 hodin , 0 dnů , 2007

Strašný zmatek. Kolísavý zvuk sirény se vám zarývá hluboko do hlav. Bodá jako tisíce jehel. Lidé kolem křičí. Vráží do sebe. Mění se v panikařící dav.

A pak ticho. Klid. Dveře bunkru se zavírají jako milosrdná opona. Cítíte bezpečí, alespoň částečně poskytované čtyřmi betonovými stěnami, ale zárověň pro vás mizí i kontakt s okolním světem. Kolem vás se rýsují siluety postav - vězni, návštěvníci, personál. V nepřirozeném světle úsporných zářivek si prohlížíte jeden druhého, krčíte se bezmocně v koutech, nebo jen bezcílně přecházíte po místnosti.

Nejistota svírá všechny. Co se venku stalo? Jak dlouho tu budete muset zůstat? A dostanete se vůbec kdy ven?

4.8

51 celkem

Vaše hodnocení je: 0


10
9
8
7
6
5
4
3
2
1

0
MorgainKateřina Holendová 08.02.2016

Hru jsem hrála před několika lety, hodnocení s odstupem je tedy těžké. Byla atmosférická, náročná, vím, že mi velmi sedla postava, která byla jedním z možných hybatelů děje a že jsem si hru užila.

Hodnotím 8/10.

0
SotkisPaklíč Po'Kradlowics 14.08.2013

Hral jsem na Larpvikendu v Brne 2012. V improvizovanych prostorach rekonstruovaneho bytu, ktery se velmi nehodil ke stvarneni sterilnich laboratori a kde se nedalo rozlisovat, co vse je nastrceno organizatory a co je patri k bytu.
Nebyt terminalu, je hodnoceni jeste nizsi, nez 4/10 :-(
Nemam z hry zadny prijemny zazitek ani prijemny pocit. Navic v Brne vysel jeden larp v nevhodnych podminkach na stejne penize jako v Trebici v lepsich podminkach a s rozpocitanim cesty.

0
TomTom Tychtl 22.04.2013

Před larpem jsem si pročítal zdejší komentáře a byl jsem hodně zvědavej, jak ten náš běh dopadne. A musím uznat, že s přihlédnutím na stáří larpu, jsem Bunkrem nebyl zklamán :-)
Dostalo se mi postavy, která, pravda, od půlky hry už neměla co pustit do éteru za informace a tak jenom sem tam něco zopakovala, ale ke konci se to opět trochu vyvážilo hromadnou debatou, kterou ale vzhledem ke spoilerům nebudu zmiňovat. Ti, co hráli Bunkr, ví.
Larp není dokonalý, ale je to podle mě pěkná vzpomínka na začátky komoráků, no né? :-)
Co mi ale přijde dobré, je svět, který je pro hru vytvořen. Konkrétně pro komorák asi až příliš grafomansky obsáhlý, ale pro nějaké pěkné postapo jako dělaný! Moc by se mi líbilo, kdyby z toho vznikla nějaká větší hra, třeba i pokus o "svět" apod. :-)

0
MontyMartin Bezdíček 20.04.2013

Náročné hodnotit v dnešní době. Chce si uvědomit jeho stáří a jeho vznik, zase mám pocit, že by na něm možná šlo zapracovat z dnešního pohledu nějak a oživit ho a přinutit ho přijít do dnešního standardu, protože potenciál tam určitě se dá najít. Nám dvě postavy chyběly a asi jsme tím o nic extra velkého nepřišli.
Možná by pomohlo celpu hru urychlit a přihodit tam víc faktor časového tlaku nebo něco takového. Já za celou dobu nebyl prakticky do ničeho nucen.

0
PEEPAPetr Holenda 28.03.2013

Tady se mi libilo hlavne to, ze jsem mel nejzajimavejsi postavu ve hre :-) Jinak ale chapu, ze to ne kazdeho muze zaujmout a je tam vice slabsich postav. Kdyz neco podobne atmosferou a pritom vlastne o mnoho lepsi, tak Vlnu. Subjektivne za 7. Objektivne tak 5,5 :-)

0
benzinLukáš Benda 23.02.2013

Bunkr mi ukázal, že LARPy tohoto žánru nebudu mít rád. Podobně jako se mi nelíbí film Kostka, kde vlastně nezáleží na tom jak se chovají postavy, ale jen na tom jestli je chce prostředí zabít nebo ne. Pro mne ideální prostředí na rezignaci, váš osud má v rukou někdo jiný a vy to víte, cokoli uděláte nic nezmění.
Věřím, ale že pro někoho mohou být tyto prožitky zajímavé.

0
FjertilFrantišek Špoutil 14.01.2013

Za sebe dobrý, ale ne tak, že bych to musel hrát znovu. Vražedné je ale množství informací, které musí hráč před hrou nadrtit a pak ještě sledovat. Bodový výpis by mi seděl více. Problém postav s velkým tajemstvím je, jak a zda ho pustit a nebo ne.

0
KopJakub Hampl 12.01.2013

Hrál jsem to tak před pěti lety, ale tehdy mě to velmi inspirovalo. Dostalo se mi dobře napsané postavy, do které bylo bez problémů se vžít a v našem běhu se sešlo dost velmi dobrých hráčů, takže hra celkem šlapala.

0
GekonJiří Zlatohlávek 08.01.2013

Bunkr mě coby prvotina mladých pražských tvůrců neurazil. Zavřít lidi do místnosti jde i hůř (Poslední pokoj). Současnému hráči už hru spíše nedoporučím. Zavřít lidi do místnosti jde i lépe (1789). 5/10

0
ZakOndřej Staněk 08.01.2013

Hrál jsem Bunkr už dost dávno a byl to tehdy jeden z mých prvních komorních larpů, ale chci přidat taky nějaké pozitivní hodnocení. V našem běhu jsme měli některé skvěle hrající hráče a podařilo se dostat do oběhu všechny potřebné informace a já si hru velmi užil. Oceňuji zajímavé boční zápletky, které se u nás hezky spojili do jednotného smyslu. Pro mě zábavný a inspirativní larp.