Buřti

11 hráčů, 5 mužů, 6 žen, obojetných

3 hodin , dnů , 2017

Web: https://www.facebook.com/larpburti/

Autoři: Kla Klára Wanková, Judith Judith Random

Skupiny: —

Konečně, vytoužená dovolená je tady. Co víc by si člověk mohl po studené zimě přát než rodinnou dovolenou u moře. Možná na sebe celý rok štěkáme, ale to je jen tou únavou a spoustou práce. Na každého toho někdy může být moc. Tady si sebe ale užijeme v klidu a pohodě. Máme na sebe čas, kolem jen slunce, moře, pláž… Jenže na té se válí vyplavené velryby. V plavkách.

Buřti jsou komorní larp o několika lidech z malého města, kteří spolu jedou na zájezd na Mallorku. Dovolená ale nebude tak klidná, jak doufali, a problémy, které je trápí doma, v kontrastu vytouženého odpočinku jen vystoupí do popředí.

7.6

7 celkem

Vaše hodnocení je: 0


10
9
8
7
6
5
4
3
2
1

0
KrásnoočkoAnna Novák Vanclová 02.06.2017

Je těžký Buřty neporovnávat s Fatmanem - mají stejné téma a velmi podobné poslání. U mě osobně se posun, výraznější reflexe vlastního chování či oči otevírající moment nekonaly (protože se konaly už dříve, a to právě na Fatmanovi), ale ta hra rozhodně má potenciál je dát a to poněkud přístupnější formou, tj. formou klasického vztahového komoráku.

Buřti mají dobře napsané postavy a konflikty, poněkud hardcore kostýmy (ze kterých jsem měla trochu divný pocit, ale pravdou je, že ta hra je o tělech a bez simulace tělesných odlišností mezi postavami by prostě nefungovala), zajímavé mechaniky (oceňuji, jak si autorky chytře pohrály s polarizací, která celou hru prostupuje: dichotomické dělení postav na "aktivní" a "pasivní", těl na "normální" a "tlustá", jídla na "dobré" a "špatné" atd...) a jednoduché, ale velmi dobré předherní workshopy, které jasně sdělují to, co chtějí.

To, co mi chybělo byla reflexe po hře. Chápu, že její absence byla způsobená zpožděním a nutností vyklidit objekt, ale i to je organizační chyba (byť ne chyba hry jako takové, nýbrž konkrétního běhu, nutno říct, že prvního) a škoda. Ta punková, kterou jsme ve složení polovina hráčů + polovina organizačního týmu podnikli na ulici, ve mě osobně zanechala dojem, že některé věci, které se organizátorky snaží Buřty hráčům předat, možná ze hry samotné přeci jen neplynou tak jasně a bylo by potřeba je dořešit a nechat usadit právě při nějakém závěrečném kolečku v interakci s ostatními, aby nepřišly nazmar, protože je důležité, aby byly skutečně předány.