Bytovka

5 hráčů, 3 mužů, 2 žen, 0 obojetných

3 hodin , 0 dnů , 2008

Autoři: Meluzína Lujza Kotryová

Skupiny: —

Bol večer ako každý iný. Za oknom jemne pršalo a vietor hvízdal do okien. Obyvatelia bytovky v malom meste boli spokojne zalezení vo svojich bytoch, očakávajúc pokojnú noc. V rytmickom bubnovaní dažďových kvapiek takmer zanikol buchot ozývajúci sa z prízemia. Skôr ako ho však stihla pohltiť ignorácia, mestskému človeku vlastná, tmu preťal ženský výkrik.

Hráči sa stretávajú nad mŕtvym telom domovníčky a do príchodu polície hľadajú medzi sebou vinníka jej smrti.

6.4

5 celkem

Vaše hodnocení je: 0


10
9
8
7
6
5
4
3
2
1

0
LothVeronika Frankovská 03.11.2013

Už si to takmer nepamätám, ale pamätám si, že som sa bavila :)) a že nefungovala ústredná mechanika toho, že ju vlastne mohol zabiť každý :) a na diskusiu s Dogfoodom, ktorý očakával čisto dramatické poňatie postavy, tam, kde som ja hľadala imerziu. Ale tie cudzie teoretické slová sme vtedy ešte nepoznali. Poctivých 7/10.

0
LischaiPavel Gotthard 08.09.2013

Tvůrci z Ery o tomhle larpu mluví kriticky. Bylo to dávno, zkoušeli možnosti formátu, bla, bla... Nesmysl! Bytovka je solidní komorní larp založený na hledání reálných stop poztrácených v bytě zavražděné, otvírajícím téma sociálních předsudků ("Určitě to byl ten feťák z přízemí!") a určitého lidského hyenismu ("Hoďme to na feťáka z přízemi!"). Největší nevýhodou (kterou si pamatuji, hrál jsem ho před pěti lety) je závislost dramatického napětí na tom, jak brzo se jaké indicie najdou - pokud totiž hráči něco přehlédnou, hra stojí na místě, jelikož chybí konflikt, který by vytvořil nález rekvizity. I tak je to na svoji dobu slušná práce: 7/10.