Čas bouří 2018

45 hráčů, mužů, žen, obojetných

48 hodin , 3 dnů , 2018

Web: http://draconica.net/cas-bouri/index.html

Čas bouří je dramatický „sword & planet“ fantasy larp. Čekají vás v něm předpřipravené postavy, zapletený příběh, tajemství, akce, romantika i věděcký výzkum.

Příběh se točí kolem výpravy, která se snaží utéct z válkou zmítaného světa na záhadný Ostrov a také kolem příběhů těch, co na Ostrově již žijí...

Výpravu i domorodce čeká boj o přežití, průzkum místní fauny i flóry, odhalování tajemství,
a v neposlední řadě řešení vztahů i konfliktů ve vlastních řadách.

5.6

9 celkem

Vaše hodnocení je: 0


10
9
8
7
6
5
4
3
2
1

0
FjertilFrantišek Špoutil 22.09.2018

Zvoní, zvoní zvon a do mozku se vrtá

smyčka první, smyčka druhá, třetí i ta čtvrtá.

Zvoní, zvoní zvon, snad orgové to chtěli.

Jestli z hlavy nezmizí nám, no tak jsme v ... zadeli.

 

Musím říct, že jako celek jsem si hru užil. Jednak to byl v českých luzích ne tak obyvklý steam-punk, jednak mi sedli spoluhráči, nápad s paralelními světy a časovými rovinami byl také fajn (ačkoli tu a tam zákonitě nesl známky jistých nelogičností), pocit viktoriánského džentlmena na oběvné výpravě do divošských jinokrajů se dostavil, průvodní píseň byla fakt dobrá (jen škoda, že ne vždy byla dobře slyšet), strašáci taky a zvláštní plus za drobný vtípek o tom, jak nezávazné mladistvé filozofování nad nejednou sklenkou může zásadně ovlivnit následující generace.

Ale pochopitelně byla i negativa. Pominu drobné i větší zmatky v tom, kde co leží a jak se tam dostat. Pro mě zásadní byly 4: 1) nedomyšlenené fungování vědy s nedostatečnou organizátorskou podporou a malou mírou svobody (ta čekání byla fakt smutná), 2)  snaha všechny postavy namočit do všech dějů, aniž to pro ně mělo nějaký význam, což ústilo v masové výpravy, kde se nedalo dobře hrát mezi jednotlivými charaktery, 3) u některých postav těžko uvěřitelná motivace a 4) naprosto patetický konec.

Ale i tak mne má postava, alchymista a astronom Jorgen Laake bavila a s chutí bych se pustil do pátrání po jeho dalších osudech.

Za mne (i s přihlédnutím k tomu vtipu) jasná 7.