Cena za život

9 hráčů, 6 mužů, 3 žen, obojetných

4 hodin , dnů , 2010

Web: http://www.vampire.cz/prague-by-larp/page/233_cena-za-zivot/

Poslední kolo. Všem se třesou ruce. Krupiér vyzývá k posledním sázkám. Zachovat si chladný výraz je teď už nadlidský výkon. Jak jsou na tom ostatní? Existuje pořád ještě šance vyhrát? Kdo si odnese cenu? V čích rukou bude život té mladé dívky? Do naprostého ticha se ozve osudná věta.

"Ukažte karty..."

 

Cena za život je jedinečný komorní larp, ve kterém hráči budou mít možnost užít si nejen atmosféru divokého západu, ale i trochu netradiční partii pokeru (Texas Hold'Em).

Larp se odehrává na západě Ameriky v době Indiánů, koní, koltů, krásných tanečnic a ohnivé vody. V salónech a barech po celé zemi se každý týden pořádají pokerové turnaje. Ale žádný se ani zdaleka nepodobá tomu, který se má odehrát v Sunken city. Nejrůznější lidé se sjeli do zapadlého salónu kus od města, aby hráli o nejvyšší cenu. O něco, co se nedá vyvážit zlatem. O lidský život.

Ten nejlepší získá mladou dívku a její osud už pak bude záležet čistě na něm. Pro někoho je to jen výzva, jiní ji chtějí zachránit. Karty jsou rozdané. Hra plná náhody, risku a přetvářek může začít.

5.9

13 celkem

Vaše hodnocení je: 0


10
9
8
7
6
5
4
3
2
1

0
LorwynKlára Kosatíková 22.05.2017

Můj první komorák, silný a dlouho vzpomínaný zážitek. Nevím přesně co pro mě v něm tak dobře fungovalo, snad skladba spoluhráčů, snad neplánovaná přítomnost autorky jako postavy, skvělý výkon spoluhráče v jedné z ústředních rolí...nevím. Ale bylo to super a děkuji.

0
PatrikPatrik Krupička 13.06.2014

Tak nevím, jestli to byl jen náš běh, ale přišlo mi, že ta hra je taková utahaná a že by mnohem lépe působilo, kdyby to byl poker s rolemi, než larp s pokrem.

0
TomTom Tychtl 11.06.2014

Byl to vůbec první komorák, který jsem hrál a moc rád na něj vzpomínám. Už tehdy, coby prvohráče neznalého jakýchkoliv herních technik mě hra dokázala vtáhnout rychle a nenásilně do děje. Při vzpomínání na tuto hru mi došlo, jak moc je poslední dobou přesně naskriptovaných her (nebo mi to alespoň tak přijde). Zde jsem měl poměrně jasně dáno, co chci udělat a proč, to vše bylo navíc podloženo logickými závěry. A přesto mi to "nebránilo" postavu v podstatě otočit naruby a přitom nikomu nezruinovat linii. S odstupem času to beru jako největší plus této hry (ani u jiných postav jsem nezaregistroval výraznou možnost toho, že by při "změně" skriptu porušili nějakou herní linii). Děkuju za tuto zkušenost :-)

0
DoktorMartin Čepelík 08.04.2014

Zajímavé spojení komorního LARPu a oblíbené hazardní hry. Hra, která více, než jiné, stojí a padá na tom, jací hráči se sejdou. Tedy konkrétně na tom, kdo bude hrát klíčovou postavu, která má všechny informace a která hru posouvá a rozehrává (toto není jen z mé hlavy, v zásadě jsme se na tom shodli i s organizátory). Možná by bylo lepší, kdyby tato postava byla pojatá jako CP, jelikož by odpadlo riziko toho, že se běh prostě nepovede, protože nebude o čem hrát. Náš běh naštěstí vyšel, takže jsem si zahrál zajímavou, dynamickou hru, ve které nechybělo napětí, strach a nečekaný závěr, ve kterém šlo o život. Za mě tedy rozhodně spokojenost a i teď s velkým odstupem na hru vzpomínám rád.

0
MontyMartin Bezdíček 07.04.2014

Zajímavý koncept se zajímavými postavami. Na papíře to znělo celé dobře a zajímavě. Prostor, kde jsem to hrál taky vypadal celkem dobře. Bohužel na mém běhu to nějak celé nefungovalo, nebyla ta pořádná atmosféra, nějak se nepodařilo rozehrát, co tam bylo ve hře a celé to pak skončilo tak nějak neurčitě a po zhruba roce od hraní si už ani víc nepamatuji, což je taky určitou vizitkou pro mě.
Možná si to někdy zahrát znovu, tak to bude úplně jiné a asi i lepší, bohužel takhle hodnotím jenom těsně nad průměrem.