Čest rodu Dolciů

7 hráčů, 1 mužů, 0 žen, 6 obojetných

3 hodin , 0 dnů , 2012

Autoři: Alexandr Alexandr Radecký

Skupiny: —

Rodina Docliů je vážený rod, jehož historie sahá dlouho do středověku. Časy se sice od té doby v mnohém by změnily, některé věci však zůstávají neměnné. Stejně jako před 500 lety, i nyní je čest rodu jednou z nejdůležitějších věcí, něco, za co je nutno bojovat i přinášet oběti.

Část rodiny mající hlavní podíl na jejích obchodních záležitostech se sešla, aby projednala chod vlastněných podniků a jiné finanční či majetkové otázky. Navenek je sice rodina soudržná, nicméně když jde o majetek, nezdráhají se do sebe členové rodu postit s pravým italským temperamentem, uzavírat aliance, kout pikle i hledat špínu na druhé.

Čest rodiny Dolciů je komorní diskuzně-detektivní larp pro hráče, kteří se nebojí diskuze a konfliktů s ostatními.

6.6

15 celkem

Vaše hodnocení je: 0


10
9
8
7
6
5
4
3
2
1

0
DrirrFilip Appl 23.04.2013

Řemeslně vcelku pěkně udělaná hra, která nabízí příjemně neotřelé prostředí a v dobré sestavě hráčů to může být pěkná diskusní přestřelka. Přiznám se ale, že se mi hra nevryla do paměti zas tak výrazně a nedokázala na mě hlouběji zapůsobit a dneska jen matně vzpomínám, jak to vlastně probíhalo a jak to skončilo. Tuším, že jsem měl také pocit z mírného nevyvážení postav, kdy některé byly jasně v popředí a jiné spíše přicmrndávaly. Ale to asi pro nějaký typ hráčů nemusí být na škodu. Takže hluboký zářez to nezanechalo, ale mělo to napětí a gradaci, bavilo mě to. A to se počítá, pánové. 6,4/10

0
LisaZuzana Eliška Veselá 11.03.2013

Hra ze sympatického prostředí, s příjemnou zápletkou, dramatická, ale nenutící k žádnému sebezpytu ani „ponaučení“. Hrát ji mě bavilo. Bojovat za právo a plakat mě bavilo. I sledovat za závěsem další běh hráčů mě bavilo. Jen jedna věc mě štvala a štvát nepřestala, ale spoilery jsou zakázané, takže mlčím jako hrob.

0
GodricMartin Hanzl 07.03.2013

Jednoduchý konverzační larp klasického střihu. Plusem je určitě nenásilná forma nenutící k přehrávání a žánrové zasazení hry do italské aristokracie, které mi evokovalo renesanční ideály a kmotrovsky laděné prostředí. K dobru přispívá i rodinné prostředí, které je každému dobře známé a pomáhá snadno dostávat do hry detaily, které ji dělají o kousek barevnější něž je běžné.

Na pozadí pak hra nadhazuje i závažnější rodinná témata (vzory v rodině, osobní priority a rozhodování typu vzdělání/byznys, …), která ale pak nešroubuje do žádných extrémních poloh, což působilo při našem běhu velmi dobře, hráče očekávající vyhrocení situace, křik a bouchání do stolu ovšem může zklamat.

Obecně zamrzí méně obsahu a některé trochu klišoidní situace. Jde ale o velmi příjemnou hru. Absolvoval jsem ji na úvod larpového festivalu, kde výrazně dobře fungovala na rozehrátí se. V případě uvedení přímo za tímto účelem si k celkovému hodnocení můžete s klidným srdcem dát +30% navrch.

0
PatrikPatrik Krupička 01.03.2013

Hrál jsem v podtstaě test a byl jsem více než mile překvapen. Ze začátku jsem byl trochu zmaten z podílů ve firmě a vůbec, ale stačilo se jen doptat na pár drobností a už jsem se plně orientoval.
Z první části hry jsem byl lehce rozpačitý, ale pak se mi dostala pod kůži natolik, že jsem skoro ani nechtěl řešit věci z druhé části hry (což ani nevadilo, protože moje postava prostě taková byla).

Každopádně druhá část hry utekla neskutečným způsobem. Navíc Alexandr ve hře má dost nenásilnou mechaniku CP, která hru mohou případně pošťouchnout, kdyby náhodou něco neklapalo.

Za mě 8/10. Hra sice nepřináší nic extra nového, ale je to poctivě odvedené řemeslo. Kéž by byla taková každá prvotina všech autorů.