Cesta dlouhým dnem do noci

6 hráčů, 3 mužů, 2 žen, 1 obojetných

4 hodin , 0 dnů , 2008

Autoři: Reinita Petra Lukačovičová

Skupiny: —

Další večer. Znovu padla mlha. Znovu ta strašná mlhová siréna. Znovu se všichni opijí. A všichni budete sami. Zoufalí. A v rodinném kruhu. Další den, co spěje dlouhou cestou do noci. Aby byl následován dalším, stejně bezútěšným.

Cesta dlouhým dnem do noci je komorní čtyřhodinový LARP o staré bolesti, na motivy osobního dramatu Eugena O'Neilla. Pojednává o lámání duševních tabu postav, o nezměrném utrpení a osamění mezi nejbližšími. O bludném kruhu obviňování a následného sebemrskačství, které je opět střídáno obviňováním. Postavy nemají žádné cíle ani úkoly, kterými by se měly zabývat. Jsou takové, jaké jsou, a s tím LARP pracuje.

7.3

56 celkem

Vaše hodnocení je: 0


10
9
8
7
6
5
4
3
2
1

0
TiriusJan Staněk 11.11.2014

Trpká, beznadějná, pořád dokola se opakující noční můra. Velmi atmosférické a velmi strhující.

Je ale pravda, že některé role jsou poněkud vedlejší a svým hráčům asi nepřinášejí takový zážitek. Subjektivně za 10, objektivně za 8, takže ve výsledku dávám 9/10.

0
NellmegilJan Chvátal 04.11.2013

Cesta je atmosférovka. Dokola, dokola, dokola a znovu....bezvýchodnost, to že není kam utéct a vlastně i kdyby bylo, tak neutečete, protože krev není voda.

0
RiikkaGita Voltrová 21.10.2013

Dá se říct, že role matky v tomhle larpu byla má první role hraná více navenek, zatím jsem pořád hrála spíš samé introverty a tohle byla výzva. A já si tu výzvu hodně užila. Beznaděj, bezvýchodnost, zoufalství a neřešitelné situace se omílaly dokola celou hru jako zaseklá gramofonová deska, což bylo někdy vážně k zbláznění. Musím vyseknout obrovskou poklonu mým dvěma herním synům, protože to, co předvedli, byl prostě neskutečný koncert na nervy – došlo u mě i na slzy. Do toho skvělé zvukové efekty podtrhující atmosféru (škoda jen, že nevyšly lepší prostory, ale s tím se nedalo nic dělat), skvělí spoluhráči, a depka byla na světě. A když do toho jdete fakt naplno, funguje to :)

0
HankaHana Maturová 17.10.2013

Rozhodně nemůžu říct, že by hra byla špatná nebo že bych si ji neužila, ale rozhodně jsem si ji neužila tolik, jak jsem čekala a jak si myslím, že jsem mohla. První problém byl, že mi ani trochu nesedla postava. Druhý, prostory, ve kterých se hrálo nebyly standardní a to asi hře taky hodně ubralo (i když důvody proč to tak bylo chápu). Hráči byli rozhodně dobří, ale nejsem si jistá, jestli to v našem složení šlapalo tak, jak by šlapat mělo a konverzace byla na můj vkus příliš z 21. století - takhle by se ti lidé ani náhodou nebavili a to z toho místy dělalo až frašku. No a poslední co si myslím je, že by zde měl být nějaký požadavek na oblečení (např. černá barva nebo že to má být něco trochu společenštějšího atd.). To všechno totiž podle mě hrozně zbytečně ubíralo na atmosféře jinak dost dobrému larpu, se skvělým nápadem, který může vytvořit děsivě hutnou atmosféru (což se však u nás - alespoň u mě nestalo). No a co bych ještě taky určitě vyzdvihla, tak jsou skvělý zvukové vstupy - racci, siréna, piano...

0
MorgainKateřina Holendová 07.10.2013

Hodnotím 9/10.

Vysoké hodnocení je asi dáno tím, že jsem měla skvělé spoluhráče a postavu, která mi dala opravdu zabrat. Ještě teď si pamatuju (po několika letech), že se mi pak několik hodin klepaly ruce. Hra je hodně postavena na postupném gradování konfliktu a na samotných hráčích. Je mi jasné, že pokud si hráči nesednou, tak to může být i celkem fiasko. Ale nám to sedlo, já si hru užila, za což patří nemalý dík hráčské sestavě, se kterou jsem hrála. Takže mé hodnocení je zcela neobjektivní a vztažené konkrétně k mému běhu larpu a jsem si vědoma, že hra samotná takový zážitek s "náhodnými" lidmy zaručit nemusí, ale stejně.... :-)

0
LucieLucie Chlumská 08.08.2013

Souhlasím s tím, že jsou tu postavy hlavní a vedlejší, které si to asi užijí méně. Já nicméně hrála roli matky, naše rodina se vzájemně úspěšně ničila a její členové neustále vytvářeli koalice proti některému z členů rodiny, aby se za chvíli spikli proti někomu jinému. Jediné, co mně mrzelo, že na maminku byli skoro všichni docela hodní. Já osobně řadím Cestu mezi nejlepší larpy, co jsem hrála. A určitě je to i tím, že mně tento typ her baví. 9/10

0
PyverrnJan Peterka 06.05.2013

Souhlasím s ostatními, že tady jde o složení hráčů. Tuhle hru nedoporučím nikomu, kdo má reálně špatné vztahy v rodině. V našem složení to byla hra o obviňování, křiku, bezvýchodnosti, pláči, trpkosti a nenávisti. Občas člověk dostane trochu lásky jen proto, aby ho mohla více ničit. A náš běh byl hodně devastační a až divadelně nechutný. Velmi silné zážitky. Za mě velmi povedené.

0
PEEPAPetr Holenda 28.03.2013

Tento LARP je z 95% zalozen na tom, jaci se sejdou hraci. Verim, ze maji-li vsichni stesti, muze vzniknout uzasny beh. U mne tomu bohuzel tak nebylo a tak jsem si "uzil" 2+ hodiny tiziveho vicemene ticha bez vetsich vnejsich emoci a spise se uziral vevnitr. Ale mozna i o tom to ma byt. Bohuzel pro mne zklamani. Za 3.

0
benzinLukáš Benda 23.02.2013

Hra o frustraci, je velmi závislá na hráčích a na tom jak velké dusno si navzájem chcete udělat. Narozdíl od jiných her si ji více užijete, když máte špatnou náladu.

0
LudmilaLudmila Jarošová 20.02.2013

Pro mě velmi dobré zpracování divadelní hry, kde je něco málo přidáno a všechno dobré zachováno. S tím se bohužel pojí i jistá mírná rozvleklost, ovšem přítomnost hluchých míst se hodně liší podle postavy. Na tomto larpu dle mého hodně záleží na složení hráčů. Přesto (nebo právě proto) jeden z nejlepších komoráků, jaké jsem zatím hrála.