CHATaři

6 hráčů, 3 mužů, 3 žen, obojetných

2 hodin , dnů , 2020

Web: https://www.facebook.com/CHATa%C5%99i-e-larp-102366014791148/

Autoři: Madla Madla Urbanová, Peldric Petr Urban

Skupiny: —

Vzpomínáte na ty večery a táboráky, kdy oheň šlehal vysoko, buřty byly křupavější a každá píseň byla o vás?
Je to už dávno, co?
CHATaři jsou hořkosladký vztahový e-larp pro 3 ženy a 3 muže (1 muž s kytarou výhodou, ale ne nutnou), který nabízí hru v délce 120 - 180 minut prostřednictvím videohovoru v messengeru.
Pojednává o partě kamarádů, kteří kdysi společně jezdívali na chatu jménem Centrála, ale život každého zavál trochu někam jinam. A nyní se po pěti letech znovu setkávají...

8.4

23 celkem

Vaše hodnocení je: 0


10
9
8
7
6
5
4
3
2
1

3
ČikiPetr Kuběnský 13.05.2020

Tady je dávný příběh. Píše se rok 2013 a už delší dobu běží po larpových festivalech zvěst o zásadní hře, kterou jsi prý musím zahrát. jmenuje se to Never Let Me Go a traduje se, že to je emotivní pecka, která nemá obdoby. Pomohl jsem tedy zorchestrovat brněnské uvedení a osudného dne jsem se pustil do hry.  Po třech hodinách mě hra vyplivla zklamaného: Žádné  zvláštní mechaniky, příběh tak nějak fajn, ale bez emoční odezvy. Dneska už vím, že jsem se s larpem prostě minul. To se občas stane. Zpětně vzato Never Let Me Go nebyla žádná inovativní  bomba, ale larp psanej od srdíčka. Dost možná bylo moje zklamání daný nevhodnou postavou, možná nefungovala chemie se spoluhráči, ale co vím určitě, hrálo v tom roli špatné očekávání, o co půjde. 


A hula hop, píše se rok 2020, koronavirová epidemie nás drží zavřený doma a Peldric a Madla přichází s novým kouskem, kterej poběží online. Na online larpy moc nevěřím, ale kdyby nic jinýho, půjde o zábavu s partou kamarádů, který jsem dlouho neviděl. A tady spěje náš příběh ke šťastnému finále. CHATaři jsou v mnoha ohledech podobní Never Let Me Go. Mechanik moc není, ale je to od srdíčka - a já jsem připraven!


A tohle je skutečně emotivní pecka! Close to home věc, ideální pro lidi, kteří už na vlastní kůži poznali, jaké to je, když vaši dobří kamarádi už najednou nejsou zas tak dobří kamarádi, ztrácí se z vašeho zorného pole a zůstávají jen vzpomínky, které časem vyblednou. Nitky k minulosti jsou najednou zpřetrhané a ne každý touží zkoušet je svázat znovu dohromady. Zkrátka důvěrně známý pocity, hodně vzpomínání a hodně hořkosladkých momentů.


3
LischaiPavel Gotthard 10.05.2020

Čekal jsem nějakou odlehčenou legrácku, ale je to vlastně silný vztahový larp. Moc dobře funguje přepínání mezi hraním přes webku a psaním přes messanger, a i z docela jednoduchých postav se nakonec vyloupnou zajímavé situace. Připadne mi to vlastně super na zahrání, i kdyby nebyla karanténa.

2
LoudaJiří Rosol 13.05.2020

Je to zručně napsaná a trefná konvezačka, která se s partou kamarádů dá hrát úplně nenásilně klidně o hodinu déle než předvídaných 120 minut. Obsahuje nějaké drobné fajn mechanismy (brečící děti, kouřová) ale jinak nic revolučního. Prostě fajn strávený večer s kámoši, kytarou, buřty a pivem. A to po internetu. Díky za to.

1
SymeonVojtěch Basl 14.05.2020

Z materiálů se dal čekat "sluníčkový larp", v našem podání to místy byla čistokrevná deprese, kde si ke konci přišli skoro všichni úplně na hadry. Super hra, nesmírně jsem si ji užil, zejména díky super partě. 

1
DanielLeoš Kyša 04.05.2020

Skvělý larp, který vznikl online pro čas pandemie a karantény. Nejlepší na něm je, že to nejde poznat. Neuvěřitelně dobře funguje online a fungoval by skvěle i na živo. Doufám, že se časem právě offline uvedení dočká. Za mě v rámci současných komoráků jasných 9/10, v rámci online larpů 10/10.