Choice

4 hráčů, 2 mužů, 2 žen, 0 obojetných

4 hodin , 0 dnů , 2013

Autoři: Hanka Hana Maturová

Skupiny: Argentis

Láska, smrt, člověk, hodnota lidského života, lidské rozhodnutí, jeho důsledky. Na první pohled několik spolu nesouvisejících pojmů, ve skutečnosti soubor faktorů, které ovlivňují náš každodenní život a mohou ho převrátit úplně naruby.

LARP Choice pojednává o všem výše zmíněném ve dvou příbězích o čtyřech obyčejných lidech, jejichž životy se jim vymknou z vlastních rukou.

Jedná se o kratší komorní larp, hraný v jeepformě.

Hra je určena spíše zkušenějším hráčům a není vhodná pro ty, co chtějí LARP primárně vyhrát.

7.9

36 celkem

Vaše hodnocení je: 0


10
9
8
7
6
5
4
3
2
1

0
wojtaVojta Sázel 09.12.2014

Opravdu pěkná citovka. Brečel jsem a brečel, asi litr slz... Asi ani nemám, co vytknout, ale nejsem moc zkušený, byl to můj asi třetí larp.

0
Jindři:)Jindřiška Nejedlíková 21.07.2014

Choice without choice... Mám ráda scénické larpy, ale možná mi přeci jen trochu chybělo, že tu nebyla žádná volba. Užila jsem si larp z hlediska prožitku napsaných scén i z hlediska hereckého...a sledovat druhou dvojici bylo taky velmi příjemné. Hrála jsem sestru a můj bratr Speedy, člověk, který je ve skutečnosti značný introvert, se chvíli do scén dostával, ale pak se rozehrál a byl velmi přesvědčivý, takže jsem si hraní s ním užila a věřila jsem mu. Pointa je velmi zajímavá, jako sestře mi došla o něco později než postavám, kterých se to týkalo více. Jediné, co mi trošku dělalo problém, bylo, že když se i ke konci stále střídaly pravidelně obě dějové linky, bylo velmi těžké udržet pláč či napětí. Takže larp skvělý, vřele doporučuju, pokud máte rádi scénické jeepové a bleedové larpy, jen pozor na prvohráče;)... ten náš trochu nezvládl závarečnou scénu....

 

0
EvaEva Pavlorková 22.05.2014

Čekala jsem silnější bleed, i když je fakt, že toto je první LARP, který mě rozplakal. Příběh druhého páru (manželů) byl pro mě asi i díky hereckému talentu spoluhráčů silný. Místy mě docela rušilo, že pak musím jít hrát zase já. Chtěla jsem se nořit a nořit do jejich příběhu.. příběh bratra a sestry byl pro mě docela slabý. Pointa zajímavá, škoda, že jsem si to neuvědomila při hře samotné, ale až při reflexi.

0
DoktorMartin Čepelík 29.04.2014

Na Choice je vidět, že si Hanka oblíbila (českou) jeepformu a že si ji i dobře osvojila. A já zjišťuji, že pokud je příběh dobře napsaný a z prožitkového a hráčského (nebo možná spíše hereckého) hlediska zajímavý, tak mi tato forma velice vyhovuje. A Choice rozhodně dobře napsaný je. Střídání dvou příběhů bylo funkční (i když mi ze začátku přišlo trochu líto, že si nezahraju se všemi hráči) a sledovat druhý pár mě bavilo. Pointa byla velice zajímavá a dlouhou dobu nečekaná. Na bleed jsem v daných tématech (a vlastně asi nejen v těchto tématech) asi příliš velký cynik, ale to rozhodně nesnižuje (vysokou) kvalitu zážitku. Choice rozhodně doporučuji všem, kterým není cizí zahrát si silně naskriptovaný příběh bez možnosti reálné volby (zajímavý paradox vzhledem k názvu LARPu), rozhodně nebudete zklamáni - Choice je skvělou volbou.

0
RoslavJaroslav Voves 17.03.2014

Larp s oddělenými scénami, s jednoznačně naskriptovaným dějem, vždy dva hrají a dva jsou diváci - toto poslední dobou používané schéma v Jeepech se mně osobně hodně zamlouvá.
Příběh, ve kterém jsou opravdu těžká dilemata. Přestože je příběh silně naskriptovaný a řešení dilemat určeno, nic to nemění na jejich prožívání. Pro riziko silného ztotožnění se s postavou není asi vhodný pro reálné partnery, obzvlášť pokud jsou i zánovními rodiči. (Ale záleží to na posouzení každého, kam až chce své přestavy možného pustit).
Hra je dobře napsaná, scény vhodně poskládané. A opravdu silný bleed. A jednou tedy (kvůli nejmenovaným odpůrcům ;-) ) nebudu psát nic o slzách. Prostě je to drama, tragédie (myšleno příběhově).
Hráno na festivalu Pivko 12° 2014.

0
KamilKamil Buchtík 13.03.2014

Krátký komorní larp dělený na předepsané scény s jasným obsahem. Moc se mi líbí, že Hanka ví, co od hry chce a jak se má hrát. Především mám na mysli nabádání ke small talku, který se i v této krátké hře velmi osvědčil.

0
NellmegilJan Chvátal 24.02.2014

Larp u kterého jsem měl úplně nejblíš k použití rudé stop ever. Proč? No je to jednoduché...porušil jsem naprosto úmyslně onu základní poučku o nehraní imerzních larpů se svými partnery. Mám ohromné štěstí, že se dokážu velmi rychle restartovat co se emocí týká.

Hra má ohromný potenciál, ale asi by to chtělo trochu vyladit předherní workshopy.

Plusy: Hra mě rozebrala dohromady třikrát nebo čtyřikrát. Kvůli partnerce byly asi dvě ze čtyř možností. Jedna z nich byla při sledování druhého hrajícího páru. Příběh je velice silný...a beznadějný. Asi jsem měkej, ale asi mi v tom chybělo takové nějaké vyjití z noční můry na konci. Snad třeba na konec scény kde by byla jakési mluvící myšlenkové vypláchnutí.

Což mi tím pádem říká....ano tento larp potřebuje rozhodně zlepšit i reflexi. Rozhodně bych se nebál nějaké akčnější než o silnějších okamžicích. Prostě nějaké ve které ze sebe člověk vyplaví co zbylo.

Hodnotit číselně asi nebudu...jak jsem psal, byl to trochu i experiment z mé strany, jestli může člověk ustát silnou ošklivou hru i se svým partnerem. Odpověď je: Může, ale je to drsné a nepříjemné. Pro kohokoliv nekonsistentního je to říkání si o průšvih.

Ale jinak to doporučuju...jen přesně s těma omezeníma co píše Monty. Ne páry a ne lidi co máte malé děti. Vážně...i pokud budete masochista, nesnažte si nic dokázat...není to dobrý nápad. ;)

0
GavrocheJan Winkelhöfer 23.02.2014

Díky Choice vím, jak se člověk musí cítit, aby chtěl použít stopku, což ovšem z úcty k silnému, skvěle napsanému (a bezchybně gradujícímu) příběhu a výtečným spoluhráčům stejně udělat nešlo. Jediným mínusem je pro mě strach si z toho larpu cokoliv hlubokého odnést a pocit viny za něco, co člověk udělal v jeepformě bez možnosti věci ovlivnit.

Velmi dobrý, silný larp, který rozhodně není pro každého - jak píše Monty. 8/10

0
MontyMartin Bezdíček 23.02.2014

Larp bez možnosti volby, který půlku doby strávíte v roli diváka, což může ještě silnější než hrát svojí scénu. Mám problémy číselně hodnotit, protože se larp trefil tématy až tak moc do reálné situace, že jsem byl moc rád, že Hanka sama vybírá postavy, protože hrát tu druhou roli, tak jsem si jistý, že jsem použil rudé stop nebo bych se vypnul. Jak to tedy hodnotit? Můžu jenom subjektivně a to bylo extrémně silné a povedené, i díky kombinace spoluhráčů a toho, co Hanka hrála jako CP.
Něco drobných chybiček se dá najít, ale ty byly důsledkem především praktického provedení dané situace, což je dáno konkrétním prostorem, kde jsem hrál. Žádný zásadní problém se neobjevil, i když pro někoho může být chybou nemožnost se jakkoliv odchýlit od napsaného scénáře.
Nedoporučuji pro páry a pro lidi, kteří buď mají mimino, nebo ho právě očekávají. Jde to zvládnout, ale může to být až příliš silné. Komukoliv jinému doporučuji, protože se jedná o velmi povedený larp.

0
MarkétMarkéta Sázelová 14.02.2014

Tento larp je opravdu silný a moc se mi líbil :). Postavy a jednotlivé scény jsou dobře popsané a vše ostatní bylo důkladně vysvětleno před samotnou hrou. Nechybělo napětí, emoce, námět k zamyšlení a překvapivý závěr. Zjistila jsem, že hry v jeepformě mi sednou.