Čistí

52 hráčů, 22 mužů, 16 žen, 14 obojetných

hodin, 2 dnů, 2017

Web: http://cestycasem.cz/cisti-2262/

Galerie fotek: https://cestycasem.cz/galerie-cisti/

Autor fotografií: Hannyy Karea

Čistí jsou dramatický obsahový larp se skriptovanými rolemi a hororovými prvky.

Dramatický výpravný atmosférický larp
Hra je zaměřená na prožitek, nějaké akce tu na hráče čekají, ale nebude to nijak fyzicky náročné – celá hra proběhne v areálu bratronické základny, která nám představuje městečko Killan. Velkou roli hraje konverzace, pletichaření, domlouvání, imerzní momenty, tu a tam nějaká akce.

Bojování i nějaké násilí proběhne, ale pro milovníky válčení to není ta pravá bojová hra. Není to bitva! Hra Čistí je nejvíc pro milovníky postapo světa s trochou mystiky.

Čistí jsou skriptovaná hra, ale postavy mají poměrně velkou svobodu v rozhodování v klíčových momentech. Nemusí řešit, jak je to „správně“, protože žádné „správně“ neexistuje. Hra může dopadnout velmi různě, není to sled jasně daných kroků, ale není to ani sandbox, kde si postava dělá, co chce. Postavy mají řadu věcí k řešení, řadu vztahů k odžití, ale mají i prostor pro vlastní „hraní si“, užívání si situace. Prostě se přeneseme do jedné vize roku 2262 a tam se ocitneme v těle jedné z postav.

První běh proběhl na základně v Bratronicích 17.-19. srpna 2018

Přihlašování zde:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSf2whMzUvWC3W8D8kR7iTVrzp2SxXuq103b4z69AhM4epui7g/viewform

8.1

8 celkem

Vaše hodnocení je: 0


10
9
8
7
6
5
4
3
2
1

Komentáře

ŤofkaViktorie Knězková 08.10.2018

Plusy:
* na první běh překvapivě málo zásadních chyb. fakt jsem se celou hru bavila.
* uvěřitelný, komplexní svět
* poměr skriptu a svobody. i když byla spousta věcí předem daná, postavy měly zároveň i velkous vobodu. organizátoři podporovali, abychom do hry vnášeli vymyšlené informace, což bylo dost osvěžující (a jedna moje fáma se hned rozšířila jako lavina, hohó)
* jídlo. naprosto geniální strava, lepší jsem asi na larpu ještě nezažila.
* spousta herního obsahu, děj byl svižný, až jsem místy naprosto nestíhala
* přístup organizátorů. věnovali nám spoustu péče a lásky a člověk si pro trochu mohl přijít i kdykoliv během hry. pro mne velký nezvyk.

Mínusy:
* předherní komunikace. musím říct, že jsem několikrát měla chuť se na to vykašlat a nikam nejet. zachránila to akorát absence jincýh postapo larpů, které jsou "o něčem" a ne jen "daka-daka párty s lehkými prvky larpu, který neruší". nedodržování slíbených termínů, vizuál (z prvního běhu máte super fotky, zakomponujte je tam místo současných obrázků, ty se fakt nehodí).
* špatně zařízené spaní. měli jsme spát na hrbolaté podlaze. před hrou bylo řečeno, že dostaneme jakousi měkčí karimatku, místo ní byl na osobu okousaný pruh běžné karimatkoviny (snad ještě tenčí), široký tak, že by se na tom dalo vyspat jen na boku a bez převalování. kdybych nám vlastními silami nesehnala matrace, byl by to dost problém.
* některé postavy měly docela málo obsahu a hráči se nudili. ale to věřím, že se do dalšího běhu vychytá.

hospodská, 1. běh

MerleVlastislav Matousek 01.10.2018

Hrál jsem první běh, a tak bylo ve hře pár porodních bolístek, a musel jsem i odpustit jednu deus-ex-machina. Celkově jsem si ale hru užil hodně. Byla imerzní (pro mě až skoro nepříjemně) a bohatá na vypjaté momenty. Organizace i CP skvěle zvládnuté (přes nedostatek lidí) a prostě to celkově fungovalo dost dobře.