Cold City

Víkendová akční městská hra, kde hráči představovali agenty mezinárodní agentury RPA v poválečném Berlíně. Odehrávala se na pozadí akčního lovu monster v kulisách nacistického okultního výzkumu.
Základní námět a zasazení larpu Cold City byli inspirovány stejnojmenným RPG. Důležitým prvkem byl střet zájmů agentury RPA a jednotlivých spojeneckých mocností, které své zájmy prosazují pomocí jednotlivých agentů – hráčských postav. Důraz byl kladen především na nutnost kooperace v rámci týmu agentury, ve hře se však projevovala také snaha národností prosadit svou. 
Hra získala finanční podporu v rámci prvního ročníku Nadace pro larp.
Ve hře byly experimentálně pro simulaci boje využity paintballové zbraně.
Více informací o hře a výstupy z ní lze najít zde: http://coldcity.slibotechna.org/

7.0

9 celkem

Vaše hodnocení je: 0


10
9
8
7
6
5
4
3
2
1

0
ErriksonMilan Tomeš 11.03.2013

K téhle recenzi jsem se rozhodl po odehrání druhé hry podpořené z projektu Nadace pro larp a to Střepin. Uvědomil jsem si totiž:
Odkaz Cold city mi zůstal hluboko vryt v paměti a zážitky, které jsem si z něj odnesl  zůstávají v několika směrech nepřekonané. Můžete mi věřit, že v některých chvílích jsem se opravdu bál, cítil ohrožen, nebo zmaten a to už vzhledem ke svým zkušenostem nezažívám příliš často.
Bylo to velké a výpravné, přesunování po celém Brně a navštěvování reálných, velmi dobře vytuněných lokalit mě opravdu bavilo. Příběh byl celistvý, postupně odkrývaný, mysteriózní a jeho sledování byla pochoutka. Byla tam stealth akce, hrubá řežba, atmosféra nedůvěry mezi jednotlivými frakcemi, dobří hráči i dobré zázemí.
Na druhou stranu je třeba přiznat, že mnoho věcí se nepovedlo. Mezihry a hraní na základně byly ploché, vysoké technické požadavky hru někdy komplikovaly a zejména zvolený způsob boje se neosvědčil.
Jsem rád, že jsem si paintball jako bojový prostředek na larpu vyzkoušel, ale podruhé už nebrat. Neustálé problémy s nasazováním a zamlžováním masky byly nejenom utrpením, ale hlavně degradovaly okamžiky z vrcholů, kde měly prožitky kulminovat do propastí naštvání a zklamání. Místo očekávaným wow efektů se tak mnohem častěji dostavily wtf efekty, což zamrzelo jistě nejenom hráče.
A zpět ke srovnání se Střepinami: Cold city si dalo podobný cíl - vysoké technické zpracování, což se zvládnout nepodařilo, ale co se týče atmosféry bylo Cold city naopak podstatně lepší. A to má pro mě při hodnocení vždy podstatně vyšší váhu. Kdybych mohl jet znovu, rozhodně bych neváhal.
Opět tedy hodnotím 70% za čistou konstrukci a realizaci hry, ale přidávám 10% za tu atmosféru. Dodnes mám doma schované nějaké artefakty, se kterými budu strašit svoje děti. Ale neříkejte to Afrimu, aby to nechtěl zpátky :-)

0
DrirrFilip Appl 28.01.2013

Já nevím no. Je fakt, že jsem měl asi přehnaná očekávání, z čehož vyplývá nějaká vlezlá ne úplně spokojenost s touto hrou. Každopádně - skvělé rekvizity, CP, lokace naprosto bombově vybrané a dopilované. Už za to si hra zaslouží dost respekt. Zápletka hodně zajímavá, příběh točený ve třech liniích velmi sevřený, smysluplný a pěkně gradovaný. Jednotlivé scény nadupané (přestřelka v kanálech, plížení do nacistického domu, sklep se zombíkem, továrna, jako wow...). Bohužel přes tohle všechno mám na patře nějaký pocit zmařené šance. Prostoje mezi jednotlivými misemi nebyly bohužel moc o hře, ale spíš o...prostojích. Jednou jsme dvě hodiny čekali v hospodě, občas se zevlilo na základně a celkově to intrikářské pozadí se moc nerozjelo. Ale Lukas si ho užil, tak jsem měl asi smůlu. Paintball byl pro mě smutným utrpením, kdy se mi deset vteřin po nasazení zamlžila maska. Nepomohly mi žádný rady, ani předvedení od ostatních, jak ji mít nasazenou. Takže bitku v tunelech jsem protápal u stěny a závěrečnou prostřílel napůl naslepo (ta byla navíc hrozně krátká a jednoduchá). Nakonec emočně nejsilnější zážitek jsem udělal sám, když jsem do průlezu ve stránský skále druhý den šel neplánovaně sám a za nim mi skončila baterka...naštěstí jsem to tam znal docela dobře. Tak či tak - v jednotlivých scénách kulervoucí a pocit, že jsem dostal za svoje peníze hodně propracovanou věc, na který si orgové fakt mákli. Díky za to a přes výhrady rozhodně nelituju, že jsem do toho šel. Edit - po zralé úvaze upravuji na 7/10. Tahle hra si rozhodně zaslouží být v červené...

0
LukasLukáš Homola 10.01.2013

Cold city je dílo, které přesně splnilo, co bylo slíbeno. A toho si cením. Hra byla plná akce, střílení a průzkumu s postupným odhalováním příběhu na pozadí a možností intrikovat proti ostatním národům. Na začátku mě hra chytla, vrhla do událostí a na konci vyplivla ven a já zjistil, že jsem se ani chvilku nenudil. Výprava, masky, vybavení a lokace byly na skvělé úrovni. Jediné, co hráče vyvádělo z atmosféry, byly přesuny autem mezi lokacemi - nešvar všech městských her.
Hráčská svoboda intrikovat proti sobě umožnila sabotovat i finále odhalování příběhu, což se nakonec i stalo, ale organizátorům se podařilo hru ukočírovat a dovést do výborné poslední mise.
Celkový dojem z Cold city je super akční výpravná zábava se spoustou agenturního podezřívání a neuvěřitelně vychytanými lokacemi; hra, u které jsem se celou dobu výborně bavil.