Croydon House

5 hráčů, 2 mužů, 3 žen, obojetných

3 hodin , dnů , 2013

"Než dorazili do Croydon House, ujeli z Glasgow pěkný kus cesty a dlouho je provázela mlha. Však také Thomas sliboval, že zažijí neopakovatelný zážitek. Ne jako loni a předloni, kdy se vyjeli „jen“ na romantický hrad či k jezerům. Teď to byla konečně pravá skotská divočina. Noční ticho přerušoval jen motor automobilu značky Brenford, který si Thomas jakožto bohatý průmyslník koupil loňský rok. Nevzal ani svého sluhu, tak moc si chtěl řízení tohoto moderního prostředku, jemuž patří budoucnost osobně užít. Letos také jeli v trochu jiné sestavě: Thomas, William, Laura, Jane a rovněž paní Brenonová, kterou brali na výlet každý rok. V začátcích Thomasova a Williamova podnikání jim totiž značně pomohla….. Motor utichl. Osazenstvo vystoupilo a v němém úžasu pozorovalo malý a útulný kamenný domek, obrostlý mechem, který jim otevíral svou, teplou, hřejivou náruč. Byl to domek jako z pohádky. Dobře to ten Thomas vymyslel. Dobře. V dáli se ozvaly první nářky blížící se bouřky. Thomas nelenil a jako první vzal za železné klepadlo ve tvaru lví hlavy. Buch. Buch."

Příběh se odehrává roku 1913 ve Skotsku.

8.4

38 celkem

Vaše hodnocení je: 0


10
9
8
7
6
5
4
3
2
1

0
FosterWładysław Motyka 01.09.2015

Derniéra? Až po skončení tohoto larpu mi došlo, že jsem byl účastníkem posledního běhu tohoto luxusního komoráku. Rozhodně se teším na cokoli dalšího od Ruslana. Byl to skvělý atmosferický zážitek, nejspíš hlavně kvůli hernímu obsazení a skvělému sluhovi Albertovi :-)  DÍKY.

0
BambiRoman Vantuch 28.08.2015

Děkuji, že jsem si mohl zahrát derniéru v roli Williama. Co říct o larpu?
Croydon House je tajemný, je atmosferický, je všepohlcující, je atraktivní, je dynamický, je komorní.
Croydon House není nudný, není plochý, není veselý, není přehnaný, není předvídatelný.
Díky Ruslanovi za skvěle uvedený a výborně napsaný larp, Děkuji Thomasovi, že mi byl dobrým hostitelem, Lauře, že mi byla dobrou dcerou a Jane dobrou ženou a nakonec mé drahé Abigail, bez které bych dal 9/10... Poslední bod je za ni... Sbohem a snad jednou znova...
Croydon House... Naděje... Umírá...

0
SebiJan-Sebastian Uruba 25.08.2014

Ah, Croydon House.

Ještě teď mě mrazí. Nevěřil jsem, že může exisovat něco takového, jako hororový larp. Můžu s klidem říct, že jsem se mýlil. Atmosféra byla naprosto dokonalá. Malý herní prostor, svíčky, neutuchající bouře (která tvořila jakousi přirozenou zvukovou bariéru pro soukromé rozhovory), a v neposlední řadě naprosto skvělý pan Albert. V tu chvíli jsem se dokonale přenesl o sto let zpátky do nehostinné Skotské vysočiny.

Přijeďte do Croydon House. Zvu Vás.

0
HanaHana Lauerová 24.08.2014

Croydon house...
Postava mi velice sedla a když jsem si ji poprvé přečetla, začala jsem se okamžitě těšit a měla velké očekávání.  Mé očekávání bylo naplněno. Atmosféra tvořená hrou při svíčkách, podkresovou hudbou byla nepřekonatelná. A pan Albert byl třešnička na dortu. Je snad někdo, kdo by nechtěl navštívit usedlost Craydon house?

0
DikéKateřina Eva Andrysová 24.08.2014

Nemám slov. 10/10

0
ArwiBlanka Hanzlová 23.07.2014

Croydon House mě velmi mile překvapil. Nešla jsem na hru s velkým očekáváním, nějak jsem si vybájila, že to má být detektivka a u těch preventivně očekávám, že se může něco pokazit. Detektivky tam nakonec trochu bylo, nicméně nic se nepokazilo - hra ustála i jeden neočekávaný hráčský tah, což musím velmi vyzdvihnout. Skvělá atmosféra, dobře vymyšlený příběh, funkční design, co víc od komoráku chtít.

0
BaldaJakub Balhar 09.04.2014

Hra postavená na výborné atmosféře. Člověk jako by se najednou opravdu ocitl ve skotsku na začátku 20. století. Hra samotná nebyla nijak úžasná, ale rozhodně měla své kouzlo a závěrečná pointa byla hodně zajímavá a dobře podaná, byť trochu očekávatelná.

0
CiriTereza Staňková 09.04.2014

Bouře. Ztemnělá usedlost kdesi ve skotských kopcích... Larp Croydon house jsem si maximálně užila především díky atmosféře, která mi pomohla snadno se vžít do postavy a rozehrávat vztahy s ostatními postavami. Nenudila jsem se ani chvíli. Závěr hry byl silný se zajímavou pointou. Croydon house se velmi přiblížil hororovému žánru, nebála jsem se sice, ale mráz mi po zádech rozhodně běhal. Dovolím si ještě na závěr pochválit způsob rozkrývání příběhu po hře - cílenými otázkami tak, aby informace vyplynuly z rozhovoru mezi hráči a ne monologem autora. 9/10

0
SkadiTereza Rajnochová 08.01.2014

2. betatest

Do tohoto larpu jsem se pustila nezatížená žádným očekáváním a byla jsem překvapená, jak rychle mě strhlo prostředí a atmosféra (působivé zvuky bouřky, strašidelné vstupy CP...) - v některých chvílích mi opravdu běhal mráz po zádech. U postavy, kterou jsem hrála (Jane), jsem postrádala jakoukoliv vnitřní motivaci sdělovat informace ostatním a také jakýsi ,,návod", jak a o čem společensky konverzovat s lidmi, které v podstatě nesnáší - pocity bezmoci a bezvýchodnosti mi značně ztížily začátek hry. Přesto ve mě zejména závěr zanechal silné dojmy, Croydon house je zážitek, který mohu jen doporučit.

0
HankaHana Maturová 02.01.2014

2. betatest

Pokud bych měla říct jedno slovo, které podle mě tuto hru vystihuje, je to "Atmosféra", která se jen tak nevidí. Nevýhoda této hry je, že se o ní nedá říct téměř nic bez spoilování. Nicméně obecně můžu říct, že se mi líbil jak příběh, který je nápaditý, není překombinovaný, má určité poselství (chápej vyvolává jisté pocity) a zároveň k tomu je tady ta úžasná atmosféra, kdy se celá hra hrála po tmě jen za světla svíček, celou dobu nás provázelo dunění bouřky a historické stropní klenby místnosti, ve které jsme hráli už byly jen třešničkou na dortu. No a poslední věc, kterou nelze nevyzdvihnout jsou CP, která v podání uvaděče nemají chybu. Jelikož se jednalo o betatest, tak se pochopitelně našly nějaké drobné chybky, které by bylo dobré vylepšit, nicméně pro mě osobně to na definitivním vyznění hry a pocitu z ní, nemá žádný vliv. Rozhodně doporučuju :).