Dance Macabre

40 hráčů, 20 mužů, 20 žen, 0 obojetných

3 hodin, 0 dnů, 2012

Web: http://dancemacabre.tempusludi.cz

Autor fotografií: Šárka Olehlová

Jednou za mnoho let se stane něco zvláštního. Na jednu noc se prolne svět živých a svět duchů a ti se setkají v tanci. Tanci se smrtí. Dance Macabre.
Nyní ta noc přichází. Až budou hodiny odbíjet půlnoc, setkají se živí a mrtví a budou spolu tančit. Budou tančit celou věčnost a přitom hodiny odbijí půlnoc. Protože když se tančí se smrtí, čas neplyne tak, jako obvykle.
Jednou za mnoho let se setkají mrtví a živí. Jednou za mnoho let je možné, aby ti, které smrt rozdělila, se znovu setkali. Skrze tanec mohou dojít k rozloučení, usmíření, či splatit své dluhy.

Mezi živými se tuto noc konají městské slavnosti. Je to prý stará tradice, že se musí konat tuto noc, ač si nikdo z přítomných nepamatuje, že by se udála. V tomto městě se většina lidí narodila a strávila velkou část svého života a přesto o tom nikdy neslyšeli. Lidé vyšli do ulic oděni do veselých barev léta. A na klopu jim kdosi připnul kvítek. Prý to patří k tradici. Nikdo netuší, co se bude dít a dav pomalu bzučí nedočkavými rozhovory. Co se dnes v noci stane?

Mrtví pamatují. Mrtví vědí, že jednou za mnoho let se mohou setkat s živými. Čeká je noc plná tance. Jedna noc za celou věčnost, během které budou moci dokončit, co za svého života začali. Setkat se s těmi, které opustili. Mrtví vědí, že skrze tento tanec budou moci možná naposledy vidět své blízké. Smrt je povede zpět do světa živých, naposled.

Živí i mrtví přicházejí k tanci. Živí i mrtví plní svých starostí, smutků a radostí. Živí i mrtví budou tuto noc hledat cestu ke štěstí. V tanci mohou najít cestu ze svých starostí. Vztahy, které nemají budoucnost se rozpadnou, nové dveře se otevřou a noví lidé vstoupí do jejich života. Každý cítí nepokoj ve svém životě, každý něco hledá. Nyní přichází okamžik, kdy je třeba postavit se svým snům a svému životu. V tanci budou hledat cestu dál. V tanci se smrtí!

9.4

102 celkem

Vaše hodnocení je: 0


10
9
8
7
6
5
4
3
2
1

Komentáře

MaroMarek Hrdina 19.06.2017

Tento larp (pokud se to tak vůbec dá nazvat) nelze vlastně pořádně popsat. Až do začátku hry po hodinách workshopů, tanešních příprav, tvorbě postav a spol. jsem si říkal, jak tohle vlastně může fungovat, jak z toho může být tak silný zážitek, jak tu mnozí popisují. A nutno říct, že vám také dává značnou volnost., jelikož příběh může být o čemkoliv si vám zamane a s kýmkoliv chcete (v rámci daných mechanik), za předpokladu, že jej jste schopní zahrát tancem. A věřte mi, tancem toho lze zahrát extrémně hodně.

Ale když se to do sebe všechno správně napasuje, tak to pak to příjde. Začne to zlehka, pozvolna, nenásilně. Ale najednou se propadáte hlouběji a hlouběji, až zjistíte, že se čas kolem zcela zastavil, že jediné, na čem kdy záleží, je tento okamžik, tento tanec. Že prožití příběhu skrz jiné smysly, než běžnou konverzaci, umožňuje mnohem hlubší zážitek a jde daleko hlouběji podd kůži. Že rozbrečet na konci tříhodinového zážitku vlastně vůbec není nic nenormálniho.

Zážitek každého z nás je z tohoto larpu zcela unikátní a to do takové míry, že i má "femme fatale" má z něj zcela jiný zážitek, než já. Ale možná právě v tom také tkví jeho kouzlo. 


Párový tanec pro mě už každopádně nikdy nebude tím, čím byl předtím. Děkuji!

Hráno ve Veltrusech v květnu 2017.

MiaEva 15.05.2017

Můj první larp, na druhou stranu mám velkou zkušenost s argentinským tangem a taky s japonským tancem buto. V obou těchto aktivitách včetně workshopů. Velmi oceňuji organizaci Dance Macabre, náročný program probíhal zcela v pohodě a přitom přesně, instrukce byly jasné, způsob jak se dopracovat k postavě jednoduchý a přitom účinný. Očividně nejen mě postavy ve hře "fungovaly" a vytvořily zajímavé situace. Nemám co vytknout. Jen lituji, že hru je možno hrát pouze jednou. 

ŠuhinkaIvana Šuhajdová 12.04.2016

Dotek, hudba, touha, emoce, vášeň, pohledy... DM naprosto předčil mé obrovské očekávání. Propracovanost a preciznost!

Strávila jsem neskutečně nabitý víkend se skvělým organizátorským týmem, který skutečně věděl, co dělá a nechala se pohltit argentinským tangem. Ze hry jako takové nemám bleed, spíš velmi pozitivní pocit a možná malinko smutek, že to uteklo tak strašně rychle a že už nemohu vyjadřovat své pocity tancem. Před hrou jsem si neuměla příliš představit, že bych dokázala zahrát něco bez použití slov. Jde to! A překvapivě mám pocit, že mnohem lépe, než kdybych mluvila.

10/10

NathaelenNatálka Špiříková 06.12.2015

Překročit svůj stín, vystoupit mimo komfortní zónu, nechat se pohltit tancem a příběhem a pak se nechat rozebrat tím, když vám dojde, co jste právě prožili a vytancovali. 

První hra, které jsem dala 10/10 a pokud bude někdy něco dalšího v podobném duchu, naprosto bez váhání a bez ohledu na cenu budu chtít jet. 

KamilKamil Buchtík 21.09.2014

Dance Macabre je skvělý zážitek a hodnotím hru 10 / 10. Nikdy mě ale asi nepřestane zajímat, jestli by se nedaly zkrátit workshopy bez dopadu na zážitek ze hry.
Co mně osobně přijde velmi zajímavé je prolínání příbehů, které nejsou nikterak uchopitelné, ani zřejmé navenek. Žádný příběh není ve hře čitelný pro kohokoliv jiného než hráče samotného. Ještě dál v tomto přístupu jde Before and after Silence, které se ani nesnaží tvářit, že jednotlivé příběhy jsou ze stejného světa a žánru.

PribiPribináčka Pribináčková 05.01.2014

Dance Macabre jsem dostala k narozeninám. Ačkoliv jsem si ho vybrala sama, tak jak psal MU - v pátek se mi nechtělo jet... a v sobotu jsem myslela, že uteču.... (to jsou ty zážitky z tanečních). Ale byl to pro mě víkend plný překonávání (nesnáším narušování osobní bubliny, která byla narušována už od pátečního workshopu)...

Obrovským zážitkem pro mě tak byly workshopy. V podstatě asi větším než samotná hra. Tu jsem považovala za velmi obtížnou ve smyslu - jak dokázat vyjádřit city a pocity "jen" tancem a pohledem...? To není možné..... Ale je a jsem moc ráda za tuto zkušenost. A za poznání fajn lidí.  

Děkuji. :-)

GenevieveAnna Vrr 04.12.2013

Nebudu popisovat svůj příběh, ten jsem sepsala a můžete si ho najít na stránkách DM.

Ráda bych ovšem vyzdvihla neuvěřitelnou preciznost a promyšlenost všeho, co se během toho víkendu odehrálo.

Předherní workshopy. tréninky (díky Monice a Mikulášovi!), to všechno šlapalo jako po másle, necítila jsem žádný problém a bylo to vyvážené :-). Hra má několik naprosto geniálních nápadů - tvorba postav se mi hrozně líbila, je to jiné, je to nové a perfektně to fungovalo. Měla jsem ze začátku pochyby, ale důvěřovala jsem organizátorům, tak jsem se nechala vést instrukcemi a díky tomu vznikla moc hezká postava, kterou jsem si velice užila. Další perfektní záležitost jsou lokace na samotné hře. Jak jsem je využívala je popsáno v té "povídce" :-).

Hodně mě potěšilo, že si organizátoři dali záležet na poherní duševní hygieně. Věděli, že hra může být náročná, že to může mít dlouhý a těžký dojezd, proto se na to připravili a udělali podle mě všechno proto, abychom neodjížděli jako trosky, ale naopak, abychom měli spíše pozitivní zážitky a vzpomínky. To se nestává a mě to opravdu potěšilo, pomohlo mi to. 

Nebála jsem se, že by tanec beze slov nemohl fungovat, naopak. Těšila jsem se na to, tohle je to, čím jsem kdysi žila. A stejně mě překvapilo, jak to všechno krásně šlapalo a do sebe zapadalo. Všichni hráči do toho šli na plno, nikoho jsem neviděla se flákat nebo nudit. Bylo to krátké a přesto jsem na všechno měla dost času. Rozvrhnout si to všechno, aby to bylo efektivní a mělo to spád, zároveň vyjádřit byť jedinou emoci v tanci dlouhém čtyři minuty, to prostě byla výzva a já doufám, že se mi to podařilo.

Díky za všechno, jak orgům, tak hráčům. 10/10 a dala bych více, kdyby to šlo. :-)

Dance Macabre je v první pětici nejlepších larpů, které jsem kdy hrála (nelze říct, na jaké pozici, pozice nejsou, larpy jsou příliš rozdílné, ale je opravdu jeden z nej). Všechna čest.

LemmingMichal Kára 03.12.2013

Nějakou dobu jsem přemýšlel, jak Dance Macabre shrnout a udělal bych to asi takhle:

K čertu s neklouzající podlahou a zimou v herním sále a spoustou dalších banalit, stejně jsem Dance Macabre dal jako (zatím) jedinému larpu 10 z 10!

Ta předposlední písnička z playlistu ve mě bude asi dlouho vyvolávat vzpomínku na hořkosladké milování při ní, velké vítězství i tragickou prohru v jednom.

 

HankaHana Maturová 02.12.2013

Na Dance Macabre jsem jela s obrovským očekáváním, které bylo naplněno. Sice jsem čekala nějaký zásadnější přesah do reálného života, ale zpětně jsem hrozně moc ráda, že se tak nestalo, vyhnula jsem se několikadennímu strádání, sevřenému žaludku, smutku, slzám v očích, pocitům osamělosti a beznaděje. Možná je to tím, že jsem si tohohle všeho prožila v posledních měsících jak v reálu, tak v larpu nejmíň na několik let dopředu, nevím, ale jsem opravdu ráda, že tady se u mě nic takového nekonalo. Naopak jsem si odvezla skvělé zážitky na krásnou atmosférickou hru plnou doteků, lásky, beznaděje, zklamání, viny ale také nalezení té správné cesty a to bylo to hlavní. Zároveň mi zůstaly vzpomínky na super víkend strávený se skvělými lidmi plný argentinského tanga, hudby a zábavy. Takže opravdu skvělý pozitivní zážitek, za který všem hrozně moc děkuju :).

RiikkaGita Voltrová 02.12.2013

Dance Macabre byla moje první akce větší než komorák. A celý víkend byla prostě bomba. Na začátek tedy...skvělý organizační tým, naprosto úžasní lektoři tanga (Mikulášovi i Monice patří můj obrovský obdiv, kolik nás toho za tři dny dokázali naučit), příjemní lidé, krásné prostředí, perfektní workshopy...vůbec jsem netušila, jak bude fungovat mechanika tvorby postav a vztahů, bála jsem se toho, že nebudu dostatečně kreativní, ale ono to šlapalo tak, že to člověku ani nedovolilo nebýt kreativní :) nádherná hudba, tango, tango, tango...

A hra samotná? Snad nejúžasnější herní zážitek, co jsem kdy měla možnost prožít. Paradoxně jsem hrála úplně jiný charakter postavy, než jsem si původně napsala - hra to tak chtěla, a já jsem to tak v tu chvíli chtěla taky...ve hře jsem neměla jediné hluché místo, stále jsem tančila, prožívala...nenávist, strach, staré výčitky, vinu, odpuštění a smíření...hledání sama sebe, flirt, zradu, nedorozumění...zalíbení, druhé zalíbení, bezmoc a nevýslovnou beznaděj, když se živá žena hluboce zamilovala do dvou mrtvých mužů zároveň a ani jeden se jí nechtěl vzdát. Tanec se Smrtí, kdy neví, zda je horší zemřít a být tak navěky rozpolcena mezi dvěma muži, nebo zůstat naživu a ztratit tak oba. A závěr, kdy Šedá dáma rozpletla její prsty a prsty obou jejích osudových mužů od sebe, poslala je zpět do záhrobí a ji nechala opuštěně stát na kamenném náměstí, byl nepopsatelný...smutný, zoufalý, ale i ulevující. A když tohle všechno vyjadřujete tancem, posune to prožívání úplně do jiné dimenze. Zkuste si tangově vyjádřit lásku a milování v symbolickém hodinovém hotelu a pochopíte, co se tady snažím říct :)

Když to shrnu, tak hra i víkend celkově (hlavně sobotní Jam) pro mě připravila několik nezapomenutelných zážitků, o kterých se mi bude zdát asi ještě hodně dlouho :) Díky všem. Díky spoluhráčům, kteří mi umožnili prožít neskutečně silný a nádherně smutný příběh, díky organizátorům, kteří tohle mají na svědomí (a ve skrytu duše doufám, že se DM jednoho dne bude hrát znovu), díky lektorům za to co nás naučili...a díky těm lidem, kteří kdysi stvořili tanec známý jako argentinské tango...

SindorJan Lička 02.12.2013

Čtyři kroky k skvělé hře: úkrok doprava, úkrok doleva, vpřed a vzad. Smrt, láska, nenávist, odpuštění. Organizačně by se některé drobnosti daly vytknout, ale bylo by to jako vyčítat krásné dámě, že vám občas šlápla na nohu :)

ZuzanaZuzana Hrnčířová 02.12.2013

Dávám 10. I když tohle bylo tak odlišné od jiných larpů, že to na klasické "larpové škále" asi hodnotit nejde. Desítku si to ale jednoznačně zaslouží. Všechno do sebe zapadalo, všechno klapalo a tanec nakonec nebyl tak těžký, jak to v sobotu dopoledne začalo na chvíli vypadat. Nakonec i styl rozdělování a vytváření herních vazeb, který se mi ze začátku moc nelíbil, hodnotím dobře. Dal nám volnost udělat si to prostě tak, jak chceme, možnost dohodnout si i další vazby a podobně - a nikdo nám pak neřekl "vy jste to udělali špatně" / "mělo to být jinak". Prostě jsme si příběh tvořili sami a o to to bylo lepší. Někdo měl hru drsnou, někdo křehkou. Já zvolila tu druhou cestu a to, co s hráči atmosféra a při workshopech zbořené hranice udělají, je slovně nevyjádřitelné. Jsou momenty, na které jen tak nezapomenu. Asi tu z toho radši nebudu dělat osobní deníček - takže závěr je takový, že to bylo prostě silné, hodně hodně silné - a bohužel neopakovatelné. Vzpomínka ale zůstane a zůstane hodně dlouho...

MuDaniel Hrnčíř 02.12.2013

Hodnotil jsem: 10

Přijel jsem na DM a v sobotu dopoledne jsem chtěl utéct. Kdo měl v tanečních peklo, tak DM mu je připomene. Pak jsem si řekl, že nebudu srab. Prostě nebudu. Zůstal jsem a asi prožil jeden z nejsilnějších zážitků v mém larpovém životě. Je to o tanci. Možná to není vždycky tango a možná to není pokaždé tanec z plesu, ale o tanci to rozhodně je. O tanci, který tančí vaše duše, a i když jste celkem dřevo nebo máte zábrany z tanečních, kdy jste museli chodit na panáka, a i když to všechno tím pohybem nedostanete ze své hlavy, protože nemáte rytmus, potí se vám ruce, snídani jste do sebe nenarvali a oběd pro jistotu taky ne a další blbosti, tak ten prožitek je nepopsatelný a stojí za to. Vím to, protože jsem vážně uvažoval nad tím, že zdrhnu. Teď když to píšu, tak nemám daleko k slzám. Na určité momenty jen tak nezapomenu a paradoxně se nestaly ani na workshopu ani ve hře (určitě poslechněte radu, ať ve volném večeru netančíte s někým tanec, který chcete tančit při hře - ve hře už ho tak dobře nezopakujete). Nicméně DM mě rozstřelilo ani ne tak kvůli samotné hře, ale kvůli tomu, že vás donutí prožívat zcela odlišně, ale zcela. 

Hned bych si zahrál DM znova a i když tohle měl být poslední běh, tak doufám, že v roce 2015 nebo 2016 se ještě zopakuje. Určitě se přihlásím a ano prožiju si to peklo znova. Ale tentokrát ještě s větším odhodláním. 

 

doufám, že postačí prosté Děkuji. 

CiriTereza Staňková 11.11.2013

Je to víc než rok, co jsem hrála Dance Macabre. Byl to mimořádný zážitek. Vyjadřování pohybem je totiž velmi silný nástroj, jak dostat vztahy, příběh a emoce hlouběji pod kůži. Když tu stejnou věc vyslovím a zatancuji, není to totéž. Dlouho pro mě byl Dance Macabre otevřenou ránou - chápáno spíše v pozitivním významu, pokud vám taková kombinace vůbec dává smysl. Teď je pro mě silnou vzpomínkou, emocionálním experimentem, který jsem ráda prožila.
Není třeba umět tančit, je jenom nutné být ochotný něco se sebe v té hře nechat.

ManikMichal Havelka 15.07.2013

Dance Macabre je (pro mě) jako kvalitní whisky. Zprvu je hořká a moc nechutná, postupně se ale chuť tříbí a začínáte ji doceňovat. Závěrečná reflexe byla na mě ještě příliš brzká, vypil jsem té whisky moc a byl jsem ještě trochu opilý. Když jsem přijel domů, padl jsem do postele slušným vyčerpáním. A pak se mi o tom večírku zdálo. Přesně ty scény, které jsem v Dance zažil. Ten neuvěřitelný pocit, co vše lze vyjádřit tancem. Otevřel jsem oči a přišla kocovina, konečně vystřízlivění. Ale ony scény mi míhají před očima pořád.

Zařekl jsem se, že nebudu dávat desítku hře, která nemá přesah do reálného života. Dance Macabre ten potenciál rozhodně má, jen prostě není jednoduše přenositelný na každého. Nelze jej tak snadno pojmenovat jako třeba v Moonu nebo Doubtu. Je v tom něco více než racionální úvaha. Neskutečně super víkend s organizací bez jediného(!) zaškobrtnutí a hra s pocity, při kterých se tají dech. 9/10

LindaLinda Doležalová 08.06.2013

Velmi silná hra. Jsem zvyklá na hodně, jsem zvyklá jít až na dřeň, jsem zvyklá bolestivě krvácet... přesto pro byl DM úplně jiný než všechno předtím. Postava měla příběh jednoduchý, proč si zbytečně komplikovat život, ale nenaplánovala jsem pro ní konec. Ani dobrý, ani špatný. O to intezivnější bylo si prožít opravdu nečekaný vír událostí, do kterého jsme byla se svou postavou vtažena. Bolelo to... krvácela jsem... dlouho... už vím proč... DĚKUJU

DrirrFilip Appl 05.06.2013

Nejezděte na DM jako na taneční larp. Protože z larpu tam toho zas tak moc není. Jeďte na DM jako na našlapaný víkend, během kterého vás lektoři naučí úplně jiný způsob vyjadřování. Otevřou vám úplně jiný svět, který se vám nejspíš zalíbí, protože díky poměrně chytrému sestavení programu a díky silně kontaktnímu pojetí vám na něj tvůrci vytvoří tak trochu závislost. Není to o tangu a není to zas tak moc ani o tanci jako takovém. Je to o kontaktu, dotyku, intimitě, neverbálním vyjadřování, improvizaci, objetí, emocích, hudbě. Je to jako byste celý život bydleli v šedivém paneláku ve městě a v životě nebyli v přírodě a pak vás někdo najednou po letech vzal na dovolenou do lesa a na hory a vy ucítili čerstvý vítr ve tváři a dotyk trávy na kůži a měli pocit, že to je zatraceně osvěžující a zatraceně plné energie. A už navždy víte, že se tam budete chtít vracet. Jo, tak takové je Dance macabre. 9/10 (chyběla mi afterparty).

KláříKlára Doubková 23.05.2013

Na dřeň.
Na DM jsem se hodně těšila (obvykle to bývá předzvěst zklamání). Tentokrát nebylo!
Vlastně jsem dostala, pro co jsem přijela. Základy argentinského tanga, silnou romantickou zápletku, kde jsem ještě ve 2/3 larpu tápala úplně stejně jako moje postava, jestli to teda dopadne happy endem nebo ne (JO!!!) a spoustu pevného objímání.
Moc se mi líbily přeherní workshopy, především larphacking, z čehož nejvíc změna vedení a kradení v páru.

Mrzí mne ale, že se dohrála hra a vlastně jsme se sbalili a jeli rovnou domů. Chyběl mi ten večer po larpu, kdy se o tom povídá. Ano, vím, že se to prostě stihnout nedá, tohle je jen takový povzdech.

Moc díky. A s chutí znovu

DráčeLenka Bartovská 21.05.2013

Zvony zvoní.
Postava odchází.
Slzy zůstávají...
Víkend, kdy jsem si sáhla na dno.

Díky moc!
Organizace celého víkendu naprosto profesionální, ještě nikdy jsem neměla takový pocit, že organizátoři velmi dobře vědí, proč dělají právě to co dělají.
Taneční workshopy geniální, velká úcta k lektorům.
Líbí se mi způsob tvorby postavy.
Teprve po dvou dnech "normálního" fungování si uvědomuji, co moje postava prožila a doceňuji naprosto neobvyklý zážitek.
Potenciál hry využitý naprosto naplno.
Možná bych snesla workshopy rozdělené do delšího časového úseku, dost u mě při hře udělala únava. NA druhou stranu, tím by to jistě ztratilo určitou část kouzla.
Takže ještě jednou: Děkuju...

KrtečekLenka Nejedlá 20.05.2013

běh: 3.
očekávání: žádné
workshopy taneční: úžasné, nevšední, předčila veškerá očekávání
workshopy "postavytvůrčí": dokonalé!!!!
orgtým: příjemný, snaživý, tvůrčí, rychle reagující
prostředí - exteriér: nádhera
prostředí interiér: pěkné, jen ta studená dlažba... :-(, ale pochvala za čistotu a "rozvržení místností"
hráči: DÍKY!!! :-) famózní
strava: pokulhávala... ale sníst se to dalo :-))
naplnění očekávání: příjemné překvapení, skvělé zážitky, zajímavá setkání, pozoruhodné příběhy a lidé...

díky, díky, díky :-)

MontyMartin Bezdíček 20.05.2013

Přes 24 hodin po konci larpu a pořád hledám slova, jak ten zážitek popsat a někomu přiblížit. Nejprve chci hru doporučit naprosto každému, utančil a uhrál jsem to i já a já jsem celkem dřevo na tanec, hlavně na ten improvizovaný, ale nevadilo to a fakt to natlačí do každého. Čili prvním krokem je ta schopnost dostat všechny na podobnou úroveň v tanci a schopnosti se nějak vyjadřovat pohybem a nebát se toho, že to bude vypadat blbě nebo tak něco. Což mě vyšlo akorát, že v posledním workshopu před hrou jsem konečně zahodil zábrany a začal prostě se hýbat uvolněné a bez zbytečného pnutí a strachu, že něco zkazím.
Organizátorsky víkend zvládnutý jak po stránce postarání se o hráče, tak i v tom dostat hráče na stejnou úroveň a donutit každého aby interagoval prakticky s každým a nebál se toho a navíc si tím i ošahal dost lidí a tak nějak se tím vytvořila taková nějaká určitá norma toho, jak tančit spolu a jak interagovat, nevyřčené, ale prostě základy fungovaly pro všechny stejně s kterou jsem tančil i když jsem s ní před tím netančil, tak prostě tam fungovala okamžitě vzájemná komunikace v tom tanci a to bylo samo o sobě úžasné.
Příprava postav na hru je volná a každý si může vybrat co by chtěl víceméně prožít. Jak moc zapeklité a složité to chce mít a jaký problém si vymyslí. Klišé nevadí, naopak jsou nejsnazší na zatancování a pochopení a je pak úžasné poslouchat, co si kdo zvládl vymyslet a jak se to celé vzájemně proplétá a kdyby se dělala mapa vztahů, tak má každý nějaké spojení s každým dalším, což je prostě kouzelné a úžasné.
Samotná hra je nepopsatelná. Je to jako vstup do jiného světa, který je magický. Svět kde jsem zapomněl, že ze mě teče pot a vlastně mám hroznou žízeň. Svět kde se nepřemýšlí nad kroky a figurami v tanci, protože svět je kroky a figurami tvořen a vytváří spletitou síť příběhů z pohybů nohou, rukou a hlav. A jenom hudba zní skrz celý ten svět. A je jedno, že zrovna nevyšel nikdo s kým můžete něco závažného řešit, můžete si prostě jednou jenom tak zatančit a užít si chvíli jenom, co se kolem děje. A pak se zase ponořit do tančení si s těmi, se kterými máte jasně definovaný vztah.
A pak odbijí zvony konec a hudba utichne a je konec a magie mizí. A z úžasného kamenného náměstí se zase stává jenom místnost a slunce se právě nechystá k východu nad obzor, ale spíš bude někdy zapadat a magie končí a je to dobře, protože kdyby to pokračovalo, tak už by se třeba někdo nechtěl nikdy vracet z toho magického světa. A zbývá jenom vzpomínka na něco úžasného, na něco co nejde slovy předat, protože to jsou jednoduše věci, pro které neznáme žádná slova. Komunikace jenom emocemi. Tak jsem si představoval v Nadaci od Asimova komunikaci telepaticky emocemi a ovládání emocemi. A teď jsem si to prožil a žil jsem jenom příběh složený z emocí a díky tomu silnější než cokoliv, co se dá vložit do slov.
Můžu jenom doporučit, není žádné proti, jsou jenom samá pro. Tango bude znít v každém vašem kroku a budete si pouštět písničky ze hry a nebudete chtít přestat, protože magická noc je jenom jednou za hodně dlouho, ale právě proto je tak moc magická a tak unikátní. 10/10 a možná mě to donutí projít předchozí hodnocení a ostatním hrám trochu snižovat, aby to odpovídalo.

ArwiBlanka Hanzlová 20.05.2013

Nejdřív jsem si myslela, že hodnotit tuhle hru bude hrozně těžké, ale není to tak. Hodnotit je jednoduché, není absolutně co vytknout, předat slovy zážitek je těžké. V první řadě musím vyzdvihnout skvělou organizaci a strukturu víkendu, která dokázala hráče připravit na samotný larp (a že přepnout člověka z verbálního na neverbální vyjadřování a odstranit zábrany není žádná legrace).
Než začal samotný larp, bála jsem se, že 36 písní na hru je hrozně moc a že vyřeším záležitosti postavy mnohem dřív. Nebylo to tak, celou dobu bylo co hrát a uběhlo to hrozně rychle. Teď, když si pustím hudbu ze hry, pořád se mi vybavují pocity mé postavy. Nezažila jsem žádný bleed, spíš si odnáším ze hry silný pozitivní zážitek, čehož si cením víc, než kdyby mě "rozebrala", protože tohle je mnohem větší umění.
Jako bonus ve mně celý víkend zanechal stopu, která otevírá otázky a nemohla bych ji získat žádným jiným zážitkem. Ideální larp pro lidi, kteří nikomu nedůvěřují :o)

PyverrnJan Peterka 06.05.2013

Au... nedokážu tenhle LARP popsat. Zkusil jsem to na pár stránkách reportáže ale je to asi jako zkoušet popsat svůj první polibek. Když do toho dáte všechno, tak v té chvíli necháte kus sebe. DM jsem hrál před rokem a dodnes na něj vzpomínám. Dodnes vzpomínám na ten týden potom, kdy jsem nemohl vypnout hudbu. Dodnes tančím a posloucám tango. Hra sama je silně emotivní a díky tomu, že si emoce neříkáte, ale tančíte je, tak jde zážitek dost na kost. Za mě dokonce nejsilnější zážitky ze hry, jaké jsem kdy měl. 10/10

EvdricMichal Opletal 06.04.2013

Larp, kdy se veškeré emoce, dialogy a vztahy vyjadřují jen tancem. Nesrovnatelné s čímkoliv jiným. Nesmírně emotivní hra se skvělým zázemím. Hra která ve mne vytvořila závyslost na tanci a udělala ze mne tangoholika 10/10

ZakOndřej Staněk 21.03.2013

Ten zážitek je složený z mnoha faktorů, ovlivnitelných i neovlivnitelných... můžu jen říct, že u nás vyšly všechny (na 1. běhu) a skládám hold orgům za skvělé zvládnutí.
Jedná se o larp s velkým tahem přes emoce a přes to intimní, co je v dobrém tanci, to když si dva lidé rozumí beze slova a je to silnější než tisíc slov.
Taky jsem se asi u Dance Macabre naučil, co je to bleed :-) ale asi ne v tak špatném slova smyslu. Nicméně je pravda, že tak od půlky hry jsem to byl já kdo tam tančil a prožíval... a ještě tak 2 týdny po akci jsem z toho neuměl úplně vyjít. Je to prostě zážitek, který se do mého života zapsal.
Ještě asi po žádném jiném larpu jsem nezažil to co po DM, kdy jsme chodil jako tango zombies a pořád jen koukali na fotky, poslouchali tango a chtěli být zase tam. Ale ta tajemná noc je jen jednou za dlouhé věky a to k tomu patří.

benzinLukáš Benda 21.03.2013

Byl sem na druhém běhu. Jde o skvělý LARP pro ženy, mužům jej moc nedoporučuji (protože se přihlásím jako náhradník na třetí běh.)

MivkaIva Vávrová 21.03.2013

Tenhle larp považuji za zážitek výrazně odlišný od všech ostatních, které mi kdy larpy daly. Hře předchází dvoudenní workshop, v průběhu kterého se tvoří postava a člověk se naučí základy argentina. Workshop rozhodně musím vyzdvihnout, protože profesionální lektoři tanga za těch asi osm hodin do člověka zvládnou ten základ nacepovat, i pokud by byl úplné dřevo. Celkově workshopy člověka velmi efektivně přepnou do velmi kontaktního módu a do vyjadřování všeho nonverbálně a pomocí tance.
Organizace hry z pohledu zajištění, dramatické přípravy, seřazení skladeb i následného debriefingu byla skvělá a na jedničku. Byl to neuvěřitelně silný zážitek, který z člověka jen tak nevyprchá.
Asi tento typ hry není pro každého, ale užít si ho můžou jak prvohráči, tak i pohybově nepříliš nadaní jedinci - tango je v tomhle ohledu velmi jednoduché. Pokud o tom uvažujete, neváhejte.

BaldaJakub Balhar 20.03.2013

Byl jsem na druhém běhu a byl to jeden z nejlepších larpů co jsem hrál. Absolutní mlčení doplňované úžasnou hudbou a tancem vyjadřujícím veškeré pocity ve mně zanechali nesmazatelný zážitek. Jestli jste ještě nebyli, rozhodně jděte.

PatrikPatrik Krupička 20.03.2013

Byl jsem na betatestu, který už sám o sobě byl výborný a pak jsem byl na prvním běhu, který byl prostě úžasný!
Smekám klobouk organizaci za to, jak z takových dřev (jako jsem já) dokáže vytáhnout tolik emocí, aniž by se použilo jediné slovo. Úžasná atmosféra, úžasné prožitky.
Možná některé workshopy trochu zkrátit, aby se hra večer nehnala tak hekticky a nebo byl čas na delší zpětnou vazbu, kterou si tahle hra rozhodně zaslouží, ale stejně s klidem dávám 10/10 (a že to fakt moc nedávám)

VórimaOndřej Hartvich 20.03.2013

Tanec. Vášeň. Touhy. Larp!

Tak bych mohl shrnout DM. Byl jsem na prvním běhu a hra byla skutečně výborná. Množství wokshopů velmi dobře vedených, které vás připraví na vše, co budete během hry potřebovat. Od základů argentinského tanga až po improvizaci v tanci a vytvoření vlastní "postavy". Rozhodně jedna z nejlepších her, které jsem měl kdy možnost hrát. I beze slov se toho dá vyjádřit více než dost.