Dance Macabre

40 hráčů, 20 mužů, 20 žen, 0 obojetných

3 hodin , 0 dnů , 2012

Web: http://dancemacabre.tempusludi.cz

Autor fotografií : Šárka Olehlová

Jednou za mnoho let se stane něco zvláštního. Na jednu noc se prolne svět živých a svět duchů a ti se setkají v tanci. Tanci se smrtí. Dance Macabre.
Nyní ta noc přichází. Až budou hodiny odbíjet půlnoc, setkají se živí a mrtví a budou spolu tančit. Budou tančit celou věčnost a přitom hodiny odbijí půlnoc. Protože když se tančí se smrtí, čas neplyne tak, jako obvykle.
Jednou za mnoho let se setkají mrtví a živí. Jednou za mnoho let je možné, aby ti, které smrt rozdělila, se znovu setkali. Skrze tanec mohou dojít k rozloučení, usmíření, či splatit své dluhy.

Mezi živými se tuto noc konají městské slavnosti. Je to prý stará tradice, že se musí konat tuto noc, ač si nikdo z přítomných nepamatuje, že by se udála. V tomto městě se většina lidí narodila a strávila velkou část svého života a přesto o tom nikdy neslyšeli. Lidé vyšli do ulic oděni do veselých barev léta. A na klopu jim kdosi připnul kvítek. Prý to patří k tradici. Nikdo netuší, co se bude dít a dav pomalu bzučí nedočkavými rozhovory. Co se dnes v noci stane?

Mrtví pamatují. Mrtví vědí, že jednou za mnoho let se mohou setkat s živými. Čeká je noc plná tance. Jedna noc za celou věčnost, během které budou moci dokončit, co za svého života začali. Setkat se s těmi, které opustili. Mrtví vědí, že skrze tento tanec budou moci možná naposledy vidět své blízké. Smrt je povede zpět do světa živých, naposled.

Živí i mrtví přicházejí k tanci. Živí i mrtví plní svých starostí, smutků a radostí. Živí i mrtví budou tuto noc hledat cestu ke štěstí. V tanci mohou najít cestu ze svých starostí. Vztahy, které nemají budoucnost se rozpadnou, nové dveře se otevřou a noví lidé vstoupí do jejich života. Každý cítí nepokoj ve svém životě, každý něco hledá. Nyní přichází okamžik, kdy je třeba postavit se svým snům a svému životu. V tanci budou hledat cestu dál. V tanci se smrtí!

9.4

103 celkem

Vaše hodnocení je: 0


10
9
8
7
6
5
4
3
2
1

0
MaroMarek Hrdina 19.06.2017

Tento larp (pokud se to tak vůbec dá nazvat) nelze vlastně pořádně popsat. Až do začátku hry po hodinách workshopů, tanešních příprav, tvorbě postav a spol. jsem si říkal, jak tohle vlastně může fungovat, jak z toho může být tak silný zážitek, jak tu mnozí popisují. A nutno říct, že vám také dává značnou volnost., jelikož příběh může být o čemkoliv si vám zamane a s kýmkoliv chcete (v rámci daných mechanik), za předpokladu, že jej jste schopní zahrát tancem. A věřte mi, tancem toho lze zahrát extrémně hodně.

Ale když se to do sebe všechno správně napasuje, tak to pak to příjde. Začne to zlehka, pozvolna, nenásilně. Ale najednou se propadáte hlouběji a hlouběji, až zjistíte, že se čas kolem zcela zastavil, že jediné, na čem kdy záleží, je tento okamžik, tento tanec. Že prožití příběhu skrz jiné smysly, než běžnou konverzaci, umožňuje mnohem hlubší zážitek a jde daleko hlouběji podd kůži. Že rozbrečet na konci tříhodinového zážitku vlastně vůbec není nic nenormálniho.

Zážitek každého z nás je z tohoto larpu zcela unikátní a to do takové míry, že i má "femme fatale" má z něj zcela jiný zážitek, než já. Ale možná právě v tom také tkví jeho kouzlo. 


Párový tanec pro mě už každopádně nikdy nebude tím, čím byl předtím. Děkuji!

Hráno ve Veltrusech v květnu 2017.

0
MiaEva 15.05.2017

Můj první larp, na druhou stranu mám velkou zkušenost s argentinským tangem a taky s japonským tancem buto. V obou těchto aktivitách včetně workshopů. Velmi oceňuji organizaci Dance Macabre, náročný program probíhal zcela v pohodě a přitom přesně, instrukce byly jasné, způsob jak se dopracovat k postavě jednoduchý a přitom účinný. Očividně nejen mě postavy ve hře "fungovaly" a vytvořily zajímavé situace. Nemám co vytknout. Jen lituji, že hru je možno hrát pouze jednou. 

0
ŠuhinkaIvana Šuhajdová 12.04.2016

Dotek, hudba, touha, emoce, vášeň, pohledy... DM naprosto předčil mé obrovské očekávání. Propracovanost a preciznost!

Strávila jsem neskutečně nabitý víkend se skvělým organizátorským týmem, který skutečně věděl, co dělá a nechala se pohltit argentinským tangem. Ze hry jako takové nemám bleed, spíš velmi pozitivní pocit a možná malinko smutek, že to uteklo tak strašně rychle a že už nemohu vyjadřovat své pocity tancem. Před hrou jsem si neuměla příliš představit, že bych dokázala zahrát něco bez použití slov. Jde to! A překvapivě mám pocit, že mnohem lépe, než kdybych mluvila.

10/10

0
NathaelenNatálka Špiříková 06.12.2015

Překročit svůj stín, vystoupit mimo komfortní zónu, nechat se pohltit tancem a příběhem a pak se nechat rozebrat tím, když vám dojde, co jste právě prožili a vytancovali. 

První hra, které jsem dala 10/10 a pokud bude někdy něco dalšího v podobném duchu, naprosto bez váhání a bez ohledu na cenu budu chtít jet. 

0
KamilKamil Buchtík 21.09.2014

Dance Macabre je skvělý zážitek a hodnotím hru 10 / 10. Nikdy mě ale asi nepřestane zajímat, jestli by se nedaly zkrátit workshopy bez dopadu na zážitek ze hry.
Co mně osobně přijde velmi zajímavé je prolínání příbehů, které nejsou nikterak uchopitelné, ani zřejmé navenek. Žádný příběh není ve hře čitelný pro kohokoliv jiného než hráče samotného. Ještě dál v tomto přístupu jde Before and after Silence, které se ani nesnaží tvářit, že jednotlivé příběhy jsou ze stejného světa a žánru.

0
PribiPribináčka Pribináčková 05.01.2014

Dance Macabre jsem dostala k narozeninám. Ačkoliv jsem si ho vybrala sama, tak jak psal MU - v pátek se mi nechtělo jet... a v sobotu jsem myslela, že uteču.... (to jsou ty zážitky z tanečních). Ale byl to pro mě víkend plný překonávání (nesnáším narušování osobní bubliny, která byla narušována už od pátečního workshopu)...

Obrovským zážitkem pro mě tak byly workshopy. V podstatě asi větším než samotná hra. Tu jsem považovala za velmi obtížnou ve smyslu - jak dokázat vyjádřit city a pocity "jen" tancem a pohledem...? To není možné..... Ale je a jsem moc ráda za tuto zkušenost. A za poznání fajn lidí.  

Děkuji. :-)

0
GenevieveAnna Vrr 04.12.2013

Nebudu popisovat svůj příběh, ten jsem sepsala a můžete si ho najít na stránkách DM.

Ráda bych ovšem vyzdvihla neuvěřitelnou preciznost a promyšlenost všeho, co se během toho víkendu odehrálo.

Předherní workshopy. tréninky (díky Monice a Mikulášovi!), to všechno šlapalo jako po másle, necítila jsem žádný problém a bylo to vyvážené :-). Hra má několik naprosto geniálních nápadů - tvorba postav se mi hrozně líbila, je to jiné, je to nové a perfektně to fungovalo. Měla jsem ze začátku pochyby, ale důvěřovala jsem organizátorům, tak jsem se nechala vést instrukcemi a díky tomu vznikla moc hezká postava, kterou jsem si velice užila. Další perfektní záležitost jsou lokace na samotné hře. Jak jsem je využívala je popsáno v té "povídce" :-).

Hodně mě potěšilo, že si organizátoři dali záležet na poherní duševní hygieně. Věděli, že hra může být náročná, že to může mít dlouhý a těžký dojezd, proto se na to připravili a udělali podle mě všechno proto, abychom neodjížděli jako trosky, ale naopak, abychom měli spíše pozitivní zážitky a vzpomínky. To se nestává a mě to opravdu potěšilo, pomohlo mi to. 

Nebála jsem se, že by tanec beze slov nemohl fungovat, naopak. Těšila jsem se na to, tohle je to, čím jsem kdysi žila. A stejně mě překvapilo, jak to všechno krásně šlapalo a do sebe zapadalo. Všichni hráči do toho šli na plno, nikoho jsem neviděla se flákat nebo nudit. Bylo to krátké a přesto jsem na všechno měla dost času. Rozvrhnout si to všechno, aby to bylo efektivní a mělo to spád, zároveň vyjádřit byť jedinou emoci v tanci dlouhém čtyři minuty, to prostě byla výzva a já doufám, že se mi to podařilo.

Díky za všechno, jak orgům, tak hráčům. 10/10 a dala bych více, kdyby to šlo. :-)

Dance Macabre je v první pětici nejlepších larpů, které jsem kdy hrála (nelze říct, na jaké pozici, pozice nejsou, larpy jsou příliš rozdílné, ale je opravdu jeden z nej). Všechna čest.

0
LemmingMichal Kára 03.12.2013

Nějakou dobu jsem přemýšlel, jak Dance Macabre shrnout a udělal bych to asi takhle:

K čertu s neklouzající podlahou a zimou v herním sále a spoustou dalších banalit, stejně jsem Dance Macabre dal jako (zatím) jedinému larpu 10 z 10!

Ta předposlední písnička z playlistu ve mě bude asi dlouho vyvolávat vzpomínku na hořkosladké milování při ní, velké vítězství i tragickou prohru v jednom.

 

0
HankaHana Maturová 02.12.2013

Na Dance Macabre jsem jela s obrovským očekáváním, které bylo naplněno. Sice jsem čekala nějaký zásadnější přesah do reálného života, ale zpětně jsem hrozně moc ráda, že se tak nestalo, vyhnula jsem se několikadennímu strádání, sevřenému žaludku, smutku, slzám v očích, pocitům osamělosti a beznaděje. Možná je to tím, že jsem si tohohle všeho prožila v posledních měsících jak v reálu, tak v larpu nejmíň na několik let dopředu, nevím, ale jsem opravdu ráda, že tady se u mě nic takového nekonalo. Naopak jsem si odvezla skvělé zážitky na krásnou atmosférickou hru plnou doteků, lásky, beznaděje, zklamání, viny ale také nalezení té správné cesty a to bylo to hlavní. Zároveň mi zůstaly vzpomínky na super víkend strávený se skvělými lidmi plný argentinského tanga, hudby a zábavy. Takže opravdu skvělý pozitivní zážitek, za který všem hrozně moc děkuju :).

0
RiikkaGita Voltrová 02.12.2013

Dance Macabre byla moje první akce větší než komorák. A celý víkend byla prostě bomba. Na začátek tedy...skvělý organizační tým, naprosto úžasní lektoři tanga (Mikulášovi i Monice patří můj obrovský obdiv, kolik nás toho za tři dny dokázali naučit), příjemní lidé, krásné prostředí, perfektní workshopy...vůbec jsem netušila, jak bude fungovat mechanika tvorby postav a vztahů, bála jsem se toho, že nebudu dostatečně kreativní, ale ono to šlapalo tak, že to člověku ani nedovolilo nebýt kreativní :) nádherná hudba, tango, tango, tango...

A hra samotná? Snad nejúžasnější herní zážitek, co jsem kdy měla možnost prožít. Paradoxně jsem hrála úplně jiný charakter postavy, než jsem si původně napsala - hra to tak chtěla, a já jsem to tak v tu chvíli chtěla taky...ve hře jsem neměla jediné hluché místo, stále jsem tančila, prožívala...nenávist, strach, staré výčitky, vinu, odpuštění a smíření...hledání sama sebe, flirt, zradu, nedorozumění...zalíbení, druhé zalíbení, bezmoc a nevýslovnou beznaděj, když se živá žena hluboce zamilovala do dvou mrtvých mužů zároveň a ani jeden se jí nechtěl vzdát. Tanec se Smrtí, kdy neví, zda je horší zemřít a být tak navěky rozpolcena mezi dvěma muži, nebo zůstat naživu a ztratit tak oba. A závěr, kdy Šedá dáma rozpletla její prsty a prsty obou jejích osudových mužů od sebe, poslala je zpět do záhrobí a ji nechala opuštěně stát na kamenném náměstí, byl nepopsatelný...smutný, zoufalý, ale i ulevující. A když tohle všechno vyjadřujete tancem, posune to prožívání úplně do jiné dimenze. Zkuste si tangově vyjádřit lásku a milování v symbolickém hodinovém hotelu a pochopíte, co se tady snažím říct :)

Když to shrnu, tak hra i víkend celkově (hlavně sobotní Jam) pro mě připravila několik nezapomenutelných zážitků, o kterých se mi bude zdát asi ještě hodně dlouho :) Díky všem. Díky spoluhráčům, kteří mi umožnili prožít neskutečně silný a nádherně smutný příběh, díky organizátorům, kteří tohle mají na svědomí (a ve skrytu duše doufám, že se DM jednoho dne bude hrát znovu), díky lektorům za to co nás naučili...a díky těm lidem, kteří kdysi stvořili tanec známý jako argentinské tango...