Dědictví míru 3 - Expediční sbory

20 hráčů, mužů, žen, 20 obojetných

48 hodin , 2 dnů , 2016

Web: http://dedictvi-miru.uvadi.cz

Palba z děl, zmar a jekot kulek utichly, aby se znovu probudily!
Guttlandská invaze vázne a obě strany se dostávají do patové situace, zásobování a financování válečného úsilí je těžší a těžší. Vysílají proto hluboko na území Lidu lesa své expediční jednotky, aby zajistily potřebné zdroje a navázaly kontakt a spojenectví s domorodým obyvatelstvem. Proslýchá se totiž, že se v hlubinách neprozkoumaného kraje skrývá pohádkové bohatstv

Třetí ročník v ČR ojedinělé akce čeká právě na Vás!

3 celkem

Vaše hodnocení je: 0


10
9
8
7
6
5
4
3
2
1

0
NerionOndřej Janovský 10.07.2016

Před hrou jsem byl dost frustrovaný z toho, jak prakticky nikdo z kamarádů, co se tvářili, že určitě pojedou, nakonec nemohl nebo nechtěl. Orgové se ale s problémem malé účasti vypořádali brilantně a vůbec nevadilo, že náš expediční sbor tvořilo jen 8 ozbrojenců + 2 členky trénu. Ve vícero lidech by na některých lokacích byla až skoro tlačenice. Od samého začátku se mi dostávalo  jednoho milého překvapení za druhým - bezvadné tábory obou stran, domorodecká cépéčka, rozmanité herní území i připravené lokace a střety na nich - vypálená chaloupka u potoka, most přes potok, obětiště,...
Našly by se i nedostatky, samozřejmě. Ale ve výsledku to skutečně překonalo má očekávání a jako již tradiční účastník všech předchozích i na případné DM4 pojedu rád. A rád vezmu kohokoli s sebou, pomůžu mu sehnat odpovídající kostým a další výbavu, poradím s vlastní puškou, ale i organizátoři obvykle půjčují potřebnou výzbroj. Fakt je to zábava a velmi netradiční v porovnání s jinými larpovými bitvami.

0
MercurionProkop Lagner 10.07.2016

Parádní záležitost.

Na jednu stranu "klasicky jediněčný" zážitek, kdy si člověk užije naprosto odlišný způsob boje od jakéhokoliv jiného larpu, kterým Dědictví prostě nezklame, ale na stranu druhou i několik nových prvků oproti předchozím ročníkům.

Nepřetržitá hra od pátku večer do soboty večer rozhodně rozšířila možnosti akce a umožnila několik nádherných spontánních akcí, jako byl například budíček nepřátelskou armádou nebo únos příslušnic protivníkova trénu. A samotné noční divočení s indiány, průzkum neznámého terénu, zášlehy z kanónů ve tmě nebo obrana tábora po liniovém způsobu bylo samozřejmě také dost "cool".

Pochody v sobotu měly jednu jedinou nevýhodu a tou byl i nebyl terén. Sice jsme nemohli s sebou tahat děla a ochudili se tak částečně o úžasný herní prvek, ale na stranu druhou zase přinášel ozvláštnění liniového boje.

Závěrečná bitva byla z mého pohledu dost zmatená, zdlouhavá a CPčka jí poněkud rozhodili, ale možná jsem měl takový pocit jen kvůli tomu, že mě pekelně bolelo koleno a už jsem na to přestával mít.

A závěrem bych chtěl říct, že kdo tam jet mohl, měl nebo chtěl a nakonec nedorazil, je trouba, protože to bylo super a ačkoli by hře slušelo mnohem víc hráčů, my jsme si to maximálně užili i v malém počtu.

Díky orgům, díky indiánům (vaše odhodlání už bylo minimálně na úrovni správného CP-zombie, co straší celou noc a nic ho nebolí), díky hráčům, kteří dorazili a vůbec všem, co se na tom jakkoliv podíleli. Pokud budu mít zase možnost jet za kyrysníka Guttlandu, nikdo mě nezastaví.

Kyrysnický kapitán von Bratwurst, 9/10