Delirium

18 hráčů, mužů, žen, obojetných

6 hodin , dnů , 2009

Autoři: Arek Stepan Hruda

Skupiny: —

Delirium se odehrává ve světě velmi podobném světu současnému a dalo by se zařadit do žánru moderní mystiky s prvky detektivky a hororu. Postavy zažijí jednu noc v domě, o kterém se ve slušné společnosti nemluví. Ve společnosti neslušné se o něm dá doslechnout ve spojitosti s paranormálními jevy. Co všechno se ale dá o domě dozvědět? Kdo všechno už to ví? A jak toho hodlá využít?

Larp Delirium se odehrál v červnové noci roku 2009 na statku v Březinách (Vysočina). Hlavním cílem hry byla tvorba hutné atmosféry a odkrývání herního příběhu. Samotný larp byl zaměřen na hru v roli a sociální situace s tím spojené. V trojcestném modelu se nejvíce blížil dramatickému přístupu. Ve hře se vyskytovaly dva typy předpřipravených postav — obyčejní smrtelníci, kteří na místo dorazili z nejrůznějších vlastních důvodů (novinářka zkoumající dům, přivolaný detektiv, feťák hledající úkryt), a obyvatelé domu, kteří se obyčejnosti výrazně vymykali. Jednalo se totiž o skupinu přízraků z jiného světa.

Ve hře se objevilo několik zajímavých inovativních prvků - jednak hledání různých předmětů poschovávaných v členitém prostoru domu či nápisů, které šlo přečíst pouze při světle UV lampy, jednak velká míra realističnosti ve vykonávání herních cílů (dveře bylo možné skutečně vyrazit, ztracené srdce představovala silikonová maketa v lihu apod.). Metaherních pravidel bylo spíše minimum.

6.0

1 celkem

Vaše hodnocení je: 0


10
9
8
7
6
5
4
3
2
1

0
LischaiPavel Gotthard 31.03.2016

Blast from the past! Nejzajímavější na Deliriu bylo, že se odehrával v domku plném bince určeném k rekonstrukci, takže jsme mohli lecos rozmlátit, házet po zemi porcelánové hrníčky a schované srdce v lihu hledat mezi skutečným harampádím na půdě.