Den bez trifidů

12 hráčů, 6 mužů, 3 žen, 3 obojetných

4 hodin , dnů , 2017

Příběh pro příznivce sci-fi, záhad, nebezpečí. Svět na pokraji zkázy. Hodiny ukazují za pět minut dvanáct. Skupina osobností na misi klíčového významu, kde není vše tak, jak se zprvu zdá. Podaří se splnit poslání? Překoná posádka veškeré překážky? Zapíší se postavy do historie? To je to, oč tu běží.

6.8

5 celkem

Vaše hodnocení je: 0


10
9
8
7
6
5
4
3
2
1

0
boubaqueJakub Maruš 07.11.2017

Hráno na HZNM conu 2017.

Vlastně je to klasický konverzační komorák, kde je potřeba udělat několik rozhodnutí a předtím je trochu vyargumentovat. Velmi se mi ale líbilo strukturování hry na dny letu, které postupně měnilo motivace a priority postav. Hra tedy nespočívá (jen) v tom, dostat z ostatních jejich informace, porovnat je se svými informacemi a pak ostatní přesvědčit - nebo přechytračit -, aby se stalo, co chci já. Protože cíle a do jisté míry i hodnoty postav se s časem proměňují.

Designem vcelku jednoduchý komorák, strukturování hře dodává nové impulzy (ale - co vím - ne nové informace), takže i když se to místy blíží argumentačnímu komoráku, není to pořád to stejné od začátku do konce. Za mě solidních 8/10.