Doma je doma

6 hráčů, 3 mužů, 3 žen, 0 obojetných

4 hodin , 0 dnů , 2015

Přeci vím, kým jsem a znám svoji rodinu. Jsme spolu a vždy jsme stáli při sobě. Tak proč jsou mi najednou všichni tak cizí? Co se změnilo a nezměnil jsem se nakonec já sám?

Nedaleko od československých hranic leží vesnice Kopaniny. Lidé zde žijí spořádaným životem spojeni s půdou a drsnou krajinou. Na mlýně Rychtářových se připravuje oslava dvacátých narozenin nejstaršího syna Václava. Do tmy svítí okna statku, kde se rodina schází a usedá ke sváteční večeři. Z rozhlasu hraje tichá hudba. Nikdo netuší, že tento večer nebude jako ostatní.

Tato hra nechává hráče hledat odpovědi na otázky integrity rodiny a jednotlivce, když doba vymknutá z kloubů šílí. Hráč je motivován k tomu měnit a vyvíjet charakter své postavy během hry, která je rozdělená do jednotlivých dějství. Příběh hry se odehrává v ne úplně alternativní historii našeho státu dvacátého století.

Hra vytvořena na LarpWorkshopu 2015.

8.0

40 celkem

Vaše hodnocení je: 0


10
9
8
7
6
5
4
3
2
1

0
MíšaMichaela Hrabáková 14.11.2016

Hrála jsem v rámci Larp Pride 2016 - postava Barunky

Celkem minimalistická hra o totalitě, jednom statku a o tom, jak zlá doba ovlivňuje život jeho obyvatel. Hra celkem odsýpá, témata k řešení průběžně přicházejí, stejně tak zajímavé změny rámce. Jako klad vnímám že uvaděči flexibilně mění délku scén dle potřeby, tak jak vidí zdali ještě je co k řešení. Součástí hry byla jedna hodně abstraktní část která měla za cíl nastavit každé postavě jednu konkrétní pro ni zasádní emoci či pocit. Za sebe říkám že ten mechanismus mi přišel  umělý a naopak hodně z děje i postavy vytrhávající. Takže osobně bych to klidně škrtla. Hrála jsem postavu která je celkem pasivní a ke spoustě řešených témat vlastně vůbec nemá co říct, ale chvílemi mě bavilo i jen sledovat prostě okolí a vývoj našeho osudu.

0
DrakeMichal Mikuš 25.09.2016

Hral som v rámci Prague pride.

Mne sa na Doma je doma veľmi páčilo, ako bola celá hra koncipovaná a rozdelená . Hráč nie je 100% času viazaný len na jednu postavu a v strednej časti hry, je dokonca aj trochu priestor na experimenty :-) Celkovo sme sa zišli  dobrá partia ľudí a tak som si hru užil aj keď sme riešili veľmi vážne témy. Dlho som váhal, aké dám hodnotenie a nakoniec si myslím, že 8 celých bude fér.

 

Čo sa mi na hre páčilo:

Veľmi zaujímavý koncept delenia larpu (jednotlívé "dejstvá" ktoré každé je unikátne)

Ponúknutá otvorenosť v jednaní hráčov, ktorá viedla k zaujimávým momentom

Čo by mi hru mohlo ešte vylepšiť

Trochu viac informácií / námetov do prvého dejstva. Tak to (aspoň pre mňa) bolo také neurčité a dosť som tápal, čo vlastne mám riešiť

 

0
ÁjaAlena Pikousová 01.09.2016

Doma hold někdy doma není. Nebo si tak člověk alespoň chvíli připadá. Otázka jak moc je pro člověka důležitá rodina? Jak může nesvoboda obrovitánsky manipulovat s lidmi? A jak se asi cítí psychicky nemocný člověk, ač mezi svými? (tuto otázku jsem si sama do hry přidala) Jak moc může člověk klesnout? Co ještě dokáže přijmout, když se na něj všechno sype? Jaké je to, přijít o všechno?

Díky za hru, dávám 8/10.

0
La BeteAdéla Hrabáková 26.08.2016

Hráno v rámci Prague pride.

Měla jsem štěstí na dobré spluhráče, kteří naprosto uvěřitelně ztvárnili dané role, což opravdu pomohlo tomu, abych se do příběhu vžila. Dalším plusem bylo to, že příběh byl civilní a uvěřitelný a nebyl příliš skriptovaný, díky čemuž nedopadl náš příběh předvídatelně.

Překvapilo mne, že přestože jsem si zezačátku myslela, že hra bude hlavně o hrůzách totality, tak hlavní těžiště hry spočívalo v tom, co se děje poté. Mrzí mne, že jsme kvůli času neměli víc prostoru na první část, kde jsme se sžívali s postavami.

Druhá experimentální část mi svým konceptem přišla zajímavá, samotné provedení mi příliš nevyhovovalo (moc chaotické a rychlé)

Klidně bych ocenila i víc hudebního podkresu. Musím také pochválitpochválit uvaděččinu empatii při zasahování do děje. 

Hra byla vynikajícím zážitkem i přes ztížené podmínky (chybějící hráč atp.)

Dávám 8/10 ale ve skutečnosti je to 8.5

0
Jindři:)Jindřiška Nejedlíková 14.06.2016

Doma je doma jsem si zahrála v rámci Hraj larpu. Měla jsem roli Evy, která je hlavně o tom, co udělat pro rodinu, aby mohla fungovat a být šťastná. Nicméně je to role i dost dramatická a prožije si svého až až.

Nejdřív mi vadilo roztříštění larpu, když se po prvním dějství začaly odehrávat scény pro jednotlivé postavy zvlášť, ale nakonci jsem tuto netradiční verzi ocenila.

Měla jsem skvělé spoluhráče (nesedl mi snad jen jeden, ostatním byly role šité na míru a hráli důvěryhodně a přesvědčivě) a šikovné uvaděče.

Všem za hru velké DÍKY!

Hodnotím číslem 9 :)

0
DerikVáclav Kulovaný 19.03.2016

I přesto, že jsem hrál postavu, která mi ne úplně sedla, užil jsem si to. Ne ani tak kvůli ostatním hráčům (ti byli samozřejmě skvělí a tak dále a tak dál), ale celkově zajímavý nápad se zajímavým provedením. Za sebe mohu jenom doporučit.

0
JarikVojta Jurečka 07.03.2016

Jeden celkem ze dvou larpů, při kterých jsem se málem rozbrečel, Byl to velmi silný prožitek, velmi jsem si ho užil, bylo velmi zajímavé sledovat osudy lidí za komunistického režimu. Děkuji.

0
NekroNekro Gravedigger 21.09.2015

Orpoti předchozím recenzentům jsem se asi dostal k pozdější-propracovanější verzi hry. 
Velmi se mi líbila, je tu dost prostoru pro hraní ven i dovnitř postavy, téma mě oslovilo, každý charakter má svoje kouzlo a ve hře se vyskytuje spousta velmi silných momentů.

LARP je, soudím, celkem náročný pro organozátory, protože se musí starat o poměrně dost věcí. Každé jednotlivé provedení tak může kvalitou o pár hvězdiček kolísat právě v závislosti na tom, jak se organizátorům vše podaří zmenežovat.  Za mě velmi dobrý LARP s důležitým poselstvím.

0
DikéKateřina Eva Andrysová 30.08.2015

Jakožto člověk, který byl na larp dohozen vlastně jen "do počtu" a neměl to vůbec hrát, jsem si to nakonec užila mnohem více, než bych čekala. Musím uznat, že nebýt mých skvělých spoluhráčů, ani zdaleka by mě to nebavilo tak moc. Ze začátku to bylo trochu zmatené, moc jsem nevěděla, co dělat, nicméně nakonec se larp hezky rozjel a také docela dost dobře skončil (na to, jak děsivě mohl skončit).

*SPOILER ALERT*

 

Když však jedna z postav zemřela, veškeré slzy (a obecně i zármutek) byly jen hrané. Bylo to nejspíš tím, že se během příběhu mezi ostatními vyskytovala tak málo, že bylo těžké si k ní navázat nějaký vztah, přestože jsme do sebe měli být zamilovaní. Obecně byly ve hře nějaké drobné chybičky (například ve věku postav), ale vyjasnili jsme si je hned na začátku a dalo se s nimi fungovat.

Byl to nečekaně velmi příjemný zážitek, obzvlášť děkuji Lucce za její úžasné, trochu poblázněné chování v jedné části hry, protože nám všem tím dost zvedla náladu a atmosféra pak byla zase o něco přívětivější.

Hráno na CREX kempu v srpnu 2015

0
FoxxXJiří Liška 12.05.2015

Zajímavý larp o životě za tvrdé totality a po jejím pádu. Myslím, že příběh je docela realistický, a líbí se mi, že hra může dopadnout různě. Úvodní část hry jsme všichni hráli dost uvolněně a spíše jsme se tomu smáli. Druhá část pak byla poněkud zmatená. A pak přišla ta třetí – ta hlavní. A tehdy to začalo být vážné, hutné a plné kontroverzních situací a těžkých rozhodnutí. V této fázi to má fakt silnou atmosféru. A děkuji svým spoluhráčům za jejich kvalitní herecké výkony. Larp se mi líbil, jen je potřeba ještě doladit pár detailů (byl to teprve třetí běh hry). Děj by se měl odehrávat buď na pozadí skutečných historických událostí a nebo v nějaké úplně fiktivní historii. A ne si vymýšlet jakousi komunistickou diktaturu v Československu třicátých let. Dále, mělo by být jasně vysvětleno, jakou formu má mít druhá část hry. Bylo to poněkud chaotické. A ve třetí fázi se pak občas stávalo, že hra ztratila tempo, nikdo už neměl co říct a trvalo příliš dlouho, než pořadatelé dodali impulz, díky kterému se hra mohla posunout dál. Ale věřím, že to už v dalších bězích bude eliminované. Celkově hodnotím osmi body a larp doporučuji ;)