Drunk

3 hráčů, 0 mužů, 0 žen, 3 obojetných

4 hodin , 0 dnů , 2013

Web: http://jeepen.org/games/drunk/

Autoři: Tobias Tobias Wrigstad

Skupiny: —

Ove, 40, je alkoholik. Vzal si Piu, 40, se kterou má dceru, Lisu, jíž je 16. V době, kdy se hra odehrává, byl Ove propuštěn z léčebny, kam nastoupil dobrovolně. Za poslední 4 týdny neměl ani kapku alkoholu a stále trpí silnými abstinenčními příznaky, hlavně psychického charakteru.

Drunk je hra o síle alkoholu a o cestě ven z jeho spárů tím nejtěžším způsobem.

5.9

7 celkem

Vaše hodnocení je: 0


10
9
8
7
6
5
4
3
2
1

0
DarienKristýna Obrdlíková 11.03.2013

Hra se zajímavými mechanikami, které bychom ale podle odehrané hry trošku upravovali. Není to legrace a místy je to těžko uchopitelné téma pro lidi, kteří s danou problematikou nemají zkušenost. Pro mě poutavý experiment jak ohledně námětu, tak jeepového hraní. Hráli jsme trochu sevřeněji (role jsme si trochu rozdělili a střídali je omezeně), bylo to bližší naší mentalitě. Účel to dle mého splnilo, ale nikdy bych to nehrála jen tak "pro zábavu".

0
PiroshMartin Buchtík 10.03.2013

Skandinávský jeep o příběhu rodiny alkoholika. Jako všechny jeepy je rozdělený do řady více či méně improvizovaných scén. Podle mě je hra hodně složitá, téma je těžké na ztvárnění. Hra má navíc dost mechanismů, které jsou třeba pro mě těžko uchopitelné – že v každé scéně hrajete jinou z postav, že role měníte i v půlce scény. Silné téma se ztrácelo hráčům zpod rukou. Pro mě příliš složité na uchopení a příliš cizí vzhledem k tomu, na co jsem zvyklý.

0
ČikiPetr Kuběnský 04.03.2013

Jedno z nejtěžších hodnocení. Na hře je dobře vidět, že ten, kdo ji designoval, věděl, co dělá. Herní mechaniky jsou zatraceně chytré, neokoukané a zároveň perfektně slouží svému účelu. Je to jeden z mála jeepů, kterým odpustíte, že hrajete i postavy opačného pohlaví, protože to hru neruší a zároveň tím máte možnost vidět náhled na hlavní postavu ze zcela jiných úhlů pohledu. Ove je alkoholik a vlastně obět svých vlastních rozhodnutí a slabostí a zároveň stahuje na úroveň oběti i další členy své rodiny, kteří s ním musejí žít pod jednou střechou. Je to úplně jiný typ zážitku, než nabízí Doubt, ale zároveň cítíte stejnou ruku pečlivého demiurga. Ovšem stejně jako v případě Doubt hodně záleží na tom, jak moc se dokážete naladit na své spoluhráče, což pro můj běh bylo dost kritické. Nezbývá než zvolit prostý průměr, jinak bych totiž známku ani nemohl dát.