Duhová kavárna

5 hráčů, 1 mužů, 1 žen, 3 obojetných

2 hodin , dnů , 2016

V Marcipánovém údolí, za řekou z karamelu, hned vedle Sušenkové hory leží Duhová kavárna. Mezi stěnami z perníku zde často naleznete sedět prapodivnou skupinku sušenek pojídajících potvůrek a dnešek není výjimkou. Všichni sedí v křesílkách obklopeni plyšáčky a sušenkami skrývajíc se tak před ukrutným čokoládovým deštěm.


Pohádkově - psychologický larp plný kvalitní literatury, ve kterém nemusí být vše, jak se na první pohled zdá. Připravte se na dobrodružství plné sladkostí a přátel, ale také na cestu poznání pravdy.

2 celkem

Vaše hodnocení je: 0


10
9
8
7
6
5
4
3
2
1

0
KatŠtěpán Cenek 07.04.2019

6.4.2019 (První veřejné uvádění)
HrajuLarpy
Růžový Králíček

Už podle názvu mojí postavy a anotaci vám může dojít, že tento LARP je něco šíleného. Popis samotného LARPu z úst orgů zněl tak moc šíleně, že vždy, když si někdo odskočil tak orgové doufali, že se osoba neoběsí na splachovadle...

Ale teď už více k samotné akci. Abyste dokázali tuhle hru hrát, potřebujete umět několik věcí. Musíte uměť mluvinkat strašňulince slaďoušce, protože v Duhové kavárničce jsou všichni hodňoušcí kamarádíčkové. Musíte umět improvizovat, protože předepsané věci se dají vyřešit během velmi krátké doby. A musíte umět vymýšlet, protože svět na LARPu funguje tak, že co řeknete, opravdu se stalo a opravdu existuje. 

Ano, hra je Sandbox. A musí se počítat s tím, že je to Sandbox. Hra stojí a padá na hráčích. My jsme měli naštěstí dobrou partu a myslím, že mohu říct, že jsme hráli opravdu všichni. Ale stačil by jeden ostýchavý hráč a jeden, který neumí improvizovat a hra by náhle spadla do hlubokých propastí nudnosti.

Konec zde pochválit bohužel nemůžu. Byl zdlouhavý, byl trochu i očekávatelný (na začátku jsme tipovali, jak tento LARP může skončit a bohužel jsme se, jak jsme na konci zjistili, trefili), a byli jsme poměrně zmatení, jak máme reagovat. 

Bylo to první veřejné uvádění, a s betatestem celkově druhé uvádění. Dle mě jme poskytly organizátorům dostatečnou zpětnou vazbu a věřím, že s věcma, na kterých se aspoň většina shodla, něco mohou udělat. Musím ještě pochválit hudbu, zvuky (čokoládového) deště a kavárenské hudby byli pěkná kombinace.Pokud dokážete vše, co jsem psal ve druhém odstavci, tak vás čeká velmi zábavná hra, ve které se opravdu hodně nasmějete a budete na některé hlášky ještě dlouho vzpomínat. Pokud ale nedokážete, tak bych vám asi doporučil se této hře vyhnout. Je to opravdu Sandbox a buď se budete skvěle bavit nebo zemřete nudou, není nic mezi tím.