Dva světy / Dva svety

6 hráčů, 2 mužů, 3 žen, 1 obojetných

2 hodin , 0 dnů , 2008

Autoři: Meluzína Lujza Kotryová

Skupiny: —

Hra Dva svety pracuje so silným príbehom dievčaťa trpiaceho schizofréniou. Jej svet sa začína pomaly drobiť, rozpadať a unikať pomedzi prsty, choroba ju čoraz viac tlačí k múru. Ľudia okolo nej jej nedokážu pomôcť a jej problémom nerozumejú. Či už je to jej matka, psychológ, partner či priatelia, všetci robia čo môžu, no aj tak je to málo.
Jej život sa delí na dva svety – obdobia, kedy je pokojná a vyrovnaná a obdobia, kedy ju ovládne druhé, nepokojné a výbušné ja.
Hra pracuje so scénami z jej života, mapuje jej najdôležitejšie rozhodnutia, stretnutia a rozhovory s blízkymi. Atmosféra je z časti ovplyvňovaná hrou svetiel, ktoré navodzujú v hráčoch nálady a vťahujú ich do príbehu.

7.5

37 celkem

Vaše hodnocení je: 0


10
9
8
7
6
5
4
3
2
1

0
wojtaVojta Sázel 30.05.2014

Velice zajímavě zpracované téma a silná atmosféra. Hodně je to o těch ústředních ženských postavách, i když závěr si nakonec "užijete" všichni.

0
DavidDavid Vávra 22.05.2014

Petr

Můj první komorní LARP. Trochu mě mrzelo že jsem si přečetl anotaci tady na databázi, která vyzrazuje hlavní zvrat. Ale jinak super atmosféra, bezva práce se světly. Nejsilnější momenty byly během sesterských rozhovorů.

7/10

0
Jindři:)Jindřiška Nejedlíková 31.07.2013

V roli Evy jsem si doslova užila/zažila skvělý larp. Hlavně taky díky obsazení Katky, která mi šla na ruku a pomáhala mi v rámci našich dialogů celou napjatou situaci stupňovat až do konce, kdy se rozbrečela (díky Hanka Maturová;)) - asi to zní drsně, ale od začátku, kdy jsem si přečetla, že nám má být 16 let a řekla jsem si, že to bude vtipná slabost, jsem ke konci zažívala opak - maximálně citově a psychicky vypjatou situaci. Skvělé, nemá chybu:)! (Jen mít smůlu na špatné spoluhráče.... Ale tak je to asi vždycky;))

0
WolfusLaco Rešovský 25.07.2013

Ako hrac z Gameconu 2013 si mozem dovolit povedat, ze aj pre mna ako asi najviac vedlajsiu/najmenej hrajucu postavu [otec]bola hra setsakra silna. V poslednej scene som bol totalne namakko a (kedze nie som boh vie aky herec) som mal co robit, aby som dobojoval so ctou ;) Fakt unikatny zazitok - skoda len, ze neopakovatelny. Velmi pomohli aj dobri spoluherci a hlavne herecky Katky/Evy, ktore podali dych vyrazajuci vykon.

0
HankaHana Maturová 21.07.2013

Já osobně jsem si hru velmi užila a byl to pro mě dost silný zážitek. Hra je jasně dělená na dvě hlavní postavy a zbylé vedlejší. Hrála jsem jednu z těch hlavních a s mou sestrou jsme si velmi sedly (obecně jsem hrála ve výborném hráčském složení). Nicméně chápu, že hra je velice odlišná pro ty, co hrají postavy hlavní a pro ty, co hrají postavy vedlejší - pro ty to asi tak silné není.

0
AxiePetra Pečinková 26.02.2013

Atmosféra hry během rozhovorů "sester" se mi vryla hluboko pod kůži. Reálné zmatení hlavních postav se mi ze začátku jako hráčce vůbec nelíbilo, ale nakonec jsem si hru vychutnala se vším všudy. Souhlasím, že velmi záleží na obsazení, a já měla štěstí na výborné spoluhráče v "hlavních" i "vedlejších" rolích. Velmi silná hra.

0
ArwiBlanka Hanzlová 07.01.2013

Stejně jako Limwen jsem si v hlavní roli hru velmi užila. Nemyslím si, že by některé role byly "doplňkové", ale že záleží na tom, jací hráči je hrají (viz Vanda) a jak moc zajímavé je pro tyto hráče sledovat příběh "zvenku". Mechaniky i pocit zmatenosti super, sedělo to do hry.

0
LimwenKlára Cíchová 04.01.2013

Jako jedna z hlavních postav jsem si hru dost užila a některé scény pro mě byly emočně silné. Líbí se mi příběh a někter herní mechanismy (rozhovory dvou klavních postav, vystupování ze scény a vyjadřování svých myšlenek pocitů). Měla jsem ale pocit, že některé postavy tam hráli jen takové doplňkové role k dotvoření prostředí, které bych si asi tolik neužila.

0
LischaiPavel Gotthard 03.01.2013

Dva svety jsou klasickým příkladem "slovenských jeepu" hranách ve třídě. Silný příběh, civilní prostředí, naskriptované scény a velká důležitost toho, jací hráči se vlastně sejdou. 5/10.

0
SáraVanda Staňková 19.12.2012

Po dlouhé době jsem nechtěla hrát jednu z hlavních rolí, ale lákalo mě přihlížet a celý příběh si vnitřně prožít. Zahrála jsem si maminku té nešťastné slečny a byl to skvělý zážitek. Díky za to. 8/10 jen kvůli tomu, že bych chtěla, aby se příběh rozvíjel pomaleji a celý larp byl delší :).