Džungle

12 hráčů, 3 mužů, 7 žen, 2 obojetných

4 hodin , 0 dnů , 2013

Web: http://v-roli.cz/larp/dzungle/

Bohaté, šťastné a sebejisté – takové se zdají být hvězdy módní průmyslu. Pod tím vším pozlátkem ale řeší stejné problémy jako každý.

Za peníze si nekoupíte odpověď na otázku, jestli se odstěhovat za svým partnerem, jestli upřednostnit práci nebo přátelství, a jestli váš život teď jde správným směrem. Proto jste tady vy, hráči. Zkuste vzít do rukou životy těch krásných modelek a slavných fotografů a udělat za ně rozhodnutí, na která si oni sami netroufají. Prosekejte se za ně z téhle džungle.

Larp Džungle jsme uvedli jako premiéru na Larpvíkendu 10 a budete si ji moci zahrát v rámci cyklu Larpy do Trojky. / Tento text ještě časem doplníme, nyní nabízíme možnost hodnocení těm, kteří larp již hráli a jsou nedočkaví na hodnocení.

6.6

25 celkem

Vaše hodnocení je: 0


10
9
8
7
6
5
4
3
2
1

0
JezevecPetr Pouchlý 17.12.2014

Před rokem a půl jsem četl libreto, ale ke hře jsem se dostal až nyní. V podstatě by se dalo říct, že klasický konverzační larp s minimalistickou, ale velmi funkční produkcí. Co jej táhne nahoru a dolů z mého pohledu?

+1 za funkční postavy, zápletky dávají smysl, provázání funguje velmi dobře

+1 za skvěle (a přitom minimalisticky) funkční workshopy a reflexi, podtrhující smysl

+1 za přesah, protože hra mé své téma, které chce vyprávět a to opravdu dělá, přiměla mě zamyslet nad reálnými problémy

+1 za civilní téma, se kterým mohu souznít a mám důvod s ním rezonovat, je blízké všem hráčům více či méně

-1 za prostředí, myslím, že to není hra na boháče, ale na módní agenturu a tvůrcům trochu ujelo uchopení "velkého světa".

Rozhodně jsem se bavil, hra běžela výrazně svižně a jsem rád, že existuje hra, na kterou mohu s radostí lanařit dospěláky 40+ a vím, že to bude pro ně, i když nejsou fanoušci popkultury ani geekové ;). 

0
PeldricPetr Urban 27.05.2014

Pro mne byla Džungle (hrál jsem na LV 2013) trochu zklamáním - nebyla špatná, spíš jsem od ní čekal cosi jiného. Svět opravdu velkých hvězd, opravdu vlivných lidí, ale ve hře se vše točí kolem jedné módní firmy. A navíc se vlastně točí (nebo jsem to tak vnímal) kolem problémů v práci, které mi nepřišlo moc atraktivní (a z anotace jsem tohle nevyčetl). Na druhou stranu se nedá říct, že by larp nefungoval (až na už dole zmíněné fronty na pár lidí) a možná že toto "všednější téma" může být velmi zajímavým tahounem pro larpem nepolíbenou veřejnost či larpové začátečníky. Za mne tak 5-6 z 10, přikláním se k 6ce.

0
FrantišekFrantišek Vaške 27.05.2014

Džungle je fajn, celkem jednoduchá na hraní, prima na pletichaření a intriky, při kterých nejde o život. V závěru už jsem neměl moc co hrát, protože jsem si to svoje rozehrál/nastavil/domluvil v první polovině a pak se to dalo do pohybu a celkem jsem nemusel nic řešit vyjma případů, kdy za mnou chodily ostatní postavy. A hra dopadla tak, jak moje postava zamýšlela. Jakkoli to nemá být komedie, moje postava se spíš bavila a bála se jenom trochu.

0
TariRenata Doubravová 03.02.2014

Ještě pět minut .... tohle je hlavní myšlenka v mé hlavě, když larp skončil. Stát se na pár hodin bohatou, milovanou a mít skvělou práci, to je přece ideální situace. Ale i tady nebo právě tady se mohou skrývat osudové problémy. Zábavný larp, při kterém člopvěk zapomene na čas. Moc se ,i líbily worshopy před samotnou hrou. Larp doporučuji, užila jsem si ho.

0
DikéKateřina Eva Andrysová 01.12.2013

Byla to bomba. Vřele doporučuji!

0
VendettaVendi Vendelín 06.11.2013

Původně jsem si myslela, že to bude legrace (ani nevím, kde jsem k tomu přišla), takže jsem zpočátku byla zklamaná. Nicméně nakonec jsem docela spokojená. Je to larp, kde se rozhoduje a řeší. Na některé lidi se stály fronty a tak mi to místy připomínalo čekání na banány. Někdo byl vytížený více a někdo méně, takže jsem se nakonec ani k některým lidem nedostala a dostala se k lidem, se kterými jsem neměla mnoho společného. Škoda, že na závěr bylo tak málo času. Potřebovala bych toho ještě spoustu dořešit. Chválím provedení zpětné vazby. Blíží se to mé vizi o ZV.

0
RoslavJaroslav Voves 05.11.2013

Před nějakou dobou jsem skoro plakal, když jsem se dozvěděl, že Lischai skončil u CoMíků. Ale ted se ukázalo, že šlo jen o razítko v občance, ne o ukončení spolupráce! :-D
A vypadla z toho Džungle. Je to jeden z těch larpů. který by byl dobrý, i kdyby to nebyl dobrý larp.
A to i přesto, že k jídlu byly jen buráky a tyčinky! Ale ten larp byl navíc dobrý i sám o sobě!
Párty v luxusním baru! Alkohol! Tanec! Tanec s krásnými ženami v luxusních šatech! Elegatní muži s totálně nabitými prkenicemi! Módní agentura tak úspěšná, že i poslední poskok se topí v milionech!
Konec úspěšné sezony a zároveň start té ještě úspěšnější.
Dle anotace: Hvězdy jsou bohaté. šťastné a sebejisté. Bohaté? Nepochybně. Sebejisté? Zjevně! Šťastné?
Hm, to by ten larp byl o ničem...
V rámci zdánlivé pohody probublávají problémy. Zrady, podrazy a podvody. Lásky, nevěry, rozchody. Morálka? Prázdné slovo! Lze vydírat šéfy? Lze podrážet kolegy? Lze šidit veřejnost? Lze vše utajit před všudypřítomnými médii? Neodpovím vám - to si vyzkoušejte sami v larpu Džungle.. I když asi tušíte, proč se larp jmenuje zrovna Džungle...
Plasticky nastíněné postavy, které si hráči dodyzajnují sami v rámci předherní přípravy podle působivých pravidel.
Dostanete do hry fotku svého štěstí i fotku své duše.
Zajímavé herní mechaniky. Příběhy takové, že i když se většinou tančí nebo pije na baru, prostor napětím přímo srší. Zvrat na zvrat.
A k tomu jako bonus skvělí spoluhráči, kteří tu naznačenou hustou atmosféru výborně realizovali.
A poherní reflexe, ve které se podíváte až do nitra mozkových závitů. Napřed svých, potom s TEDem do všeobecných. A to, co tam najdete, vás nepřestane udivovat dlouhou dobu. Mě už asi nikdy.
(10. Larpvíkend - 8/10)

0
LischaiPavel Gotthard 04.11.2013

Fun fact: Džungle byla designovaná na zadání "hra, co bude bavit ženy, pro 8-12 lidí se 4 variabilními postavami tak, aby při libovolném počtu nehrajících stále držely příběhové linky a nikomu nechyběl parťák". (nehodnotím)

0
DanielLeoš Kyša 03.11.2013

Svoje hodnocení jsem už asi třikrát smazal, protože jsem buď prozradil moc nebo nakonec vyznělo jinak než si hra zaslouží, takže jednoduše: Džungle je dobrý LARP. Zábavný, dobře plyne, lehce se hraje, má kouzlo a i když před člověka neklade žádná velká dilemata jako život/smrt, otroctví/svoboda, atd, tak se v něm skrývá dost vážných otázek z běžného života a hodně rozhodnutí, která jsou podobná těm, které většina normálních lidí řeší. Přitom je vše zasazeno do atraktivního prostředí. Při hraní Džungle jsem se nenudil ani minutu. Doporučil bych ji prakticky každému. Myslím, že tenhle LARP se bude hrát dlouho. Stojí za to.