Enjoy the Silence (HL verze)

8 hráčů, 4 mužů, 4 žen, 0 obojetných

2 hodin , 0 dnů , 2009

Mladý pár zapíjí společně se svými přáteli křtiny prvorozeného dítěte. Příbuzní již odešli a dva týdny stará Ella právě usnula. Je čas ukázat štěstí, které všichni prožívají. Nebo ne? Kdo koho vidí skutečně rád a kdo v sobě skrývá zášť a předsudky? Kdo se zvedne k odchodu jako první a přeruší společenské dusno? Možná právě o jeho prožití ve hře jde.

Enjoy the silence je konverzační hra prostoupená pocitem ztracených příležitostí, o trávení času s lidmi, které máte rádi, stejně jako s těmi, které byste rádi mít měli, ale nemáte.

Tato severská hra je pojata jednak jako tradiční larp, jednak jako jeep. Smyslem, je odehrát stejný scénář dvakrát a prozkoumat díky tomu silné a slabé stránky upřímnosti. Při prvním provedení se mohou postavy vypovídat ze svých pocitů otevřeně za pomoci jeepových technik, díky čemuž se zobrazí všechny problémy, které jsou opravdu přítomny. Jako larp je pak zobrazen přímý, silně znepokojivý průběh události, kdy skryté pocity jen občas probublají na povrch.

--
Jde o upravenou verzi originální hry Enjoy the Silence do českého prostředí pod záštitou iniciativy Hraju larpy.

7.6

21 celkem

Vaše hodnocení je: 0


10
9
8
7
6
5
4
3
2
1

0
ManikMichal Havelka 08.07.2018

Hrál jsem podruhé a i po tentokráté se jednalo o více než funkční hru. Co na Enjoy the Silence oceňuji, že se hraje prostě sama. První část hry je hodně klasický design v podobě "Chodíme spolu, máme protichůdné cíle a nějaké ty neshody", nicméně v civilním zasazení do prostředí rodinné oslavy je eskalace konfliktů zatraceně jednoduchá a střelivo do hry vám vydrží na krásné dvě hodinky.

Člověk si může nakrásno vyhrát s jemnými nuancemi, jak eskalovat a deeskalovat konflikt a tyto jemné náznaky pak reflektovat po skončení hry. Někdo v Enjoy uvidí komorák klasického střihu s nějakým tím příjemným bonusem v podobě jeepových mechanik. S dobrou reflexí však může jít i o zatraceně psychologickou hru s hromadou nášlapných min, díky které můžete poskočit o další úroveň v mezilidské komunikaci.

0
RadkaRadka Minarechová 02.08.2016

Odohrane na GameCone 2016, Misa

Tento larp sa mi naozaj pacil a dobre sa mi hral. Na dve casti rozdelene to iste stretnutie spolu krasne kontrastuju a pekne to ukazuje charaktery niektorych postav a nakolko sa vedia v spolocnosti pretvarovat. Vdaka za moznost odohrat si tento larp a vdaka aj spoluhracom, pretoze som si to uzila a dobre sa zabavila (najma na improvizovanych castiach). Odporucam.

0
TotusSlavo 27.07.2016

Je pravda, ze konflikty medzi ludmi by mohli byt trochu vyraznejsie. Na to, ake su tam extremne vztahy ich beru ostatni viac menej ako samozrejmost. Na druhej strane ale, larp je otvoreny a nebrani nikomu ponat veci podla seba. Sposob odohrania retrospektivy priniesol mnozstvo zabavnych prihod. Samotne rozdelenie na dve casti je takisto zaujimavym prvkom, ktory umoznuje vychutnat si spravanie vacsiny ludi v realnom zivote vo chvili, ked im je nieco neprijemne.

Larp mozno podla popisu posobi ako narocny na citove prezivanie, ale nasa hra na mna zaposobila prave naopak - po odohrati depresivnych larpov den pred tym, som sa na tomto larpe dobre odviazal a zabavil. S dobrou skupinou, ktora sa neboji improvizovat sa nasmejete kazdu chvilu.

 

0
MorgainKateřina Holendová 04.09.2014

Tahle hra mi neskutečně sedla. Byla jsem až překvapená, jak jasně z ní vyplynula myšlenka a jak silně jsem na pocitové úrovni cítila její dopad.

Hra má několik zajímavých mechanik, všechny jsou však opodstatněné a fungují. Nic mi nepřišlo zbytečné a její průběh byl až překvapivě hladký. S trochou nadhledu a lehkosti zábavnou formou předala to, o čem má být. Jednoduchá a funkční elegance designu hry mě oslnila.

Budu hodnotit 9 z 10 (ale aspiruje mi na 10) a doporučím komukoliv, kdo má rád jeep.

0
EvaEva Pavlorková 12.04.2014

Byl to můj první jeep a musím říct, že monology a flashbacky na mě dost zapůsobily - byly mrazivé a kupodivu ani nepůsobily teatrálně. Samotné diskutování u stolu pro mě až tak silné nebylo, ale flashbacky naštěstí přicházely poměrně často a byly příjemným osvěžením. Trochu mě zklamalo, že myslím nikdo ve hře neměl nějaké palčivé tajemství nebo averzi vůči někomu, kde by při sdělení takové věci nastalo ticho. V zásadě to byly věci ze života, neměla sjem problém je říct na rovinu. Možná proto jsem si moc neužila "taktní" fázi, protože jsem necítila potřebu druhé šetřit - vždyť vlastně o žádná až tak negativní nebo zásadní sdělení nešlo. Celkově ale moc povedený LARP.  

0
SáraVanda Staňková 06.11.2013

Na našem běhu Enjoy the silence toho ticha sice moc nenastalo, ale i tak pointa vyzněla podle mého názoru dost dobře. Mechaniky hry mě opravdu bavily, u flashbacků jsme se hodně vyblbli a druhá část byla tak krutě neupřímná, že mi z toho bylo až špatně. Nejzásadnější pro mě ale byla reflexe po hře a myšlenky, co v ní zazněly. Ale věřím, že by tahle hra mohla být ještě lepší a že jsme její potenciál jako hráči bohužel úplně nenaplnili. Proto 8/10.

0
HankaHana Maturová 05.11.2013

Byla to má první zkušenost se skandinávským jeepem. A musím říct, že jsem byla hodně zvědavá, jak to celé bude fungovat. No a má očekávání byla naplněna. Celkově se mi líbí struktura hry - dvě části, kdy se odehrává totéž, ale úplně jinak a mezihra. Co se první části týče, tak jediné mínus snad bylo, že jsme byli příliš uřvaní, ale jak tomu předejít mě bohužel nenapadá. Na druhou stranu mechanika flashbacků a našeptávaní neměla chybu. No a druhá část už byla z mého pohledu úplně bezchybná. No a snad to nejdůležitěší, hra mi dala to, co od většiny her očekávám, tedy námět k zamyšlení se nad něčím a v tomto případě už rovnou i odpověď. Takže za mě super :)

0
LischaiPavel Gotthard 03.11.2013

(hodnocení po betatestu) Lehká jeepová studie povrchnosti na rodinném večírku. Co do kvality zážitku platí, jakou si hru uděláte, takovou ji budete mít - příliš obsahu nebo mechanik tu od tvůrců nedostanete. Čeká tu na vás ale docela mrazivá pointa, na tento typ her neobvykle patrná a palčivá. 6/10.