Equilibrium

6 hráčů, 2 mužů, 2 žen, 2 obojetných

4 hodin , dnů , 2016

"Slečno Lano, dáte si čaj?"
"Ne, díky."
"Myslel jsem si, že odmínete. K té naší věci ... připadá vám rozumné vydat se jako žena na takovou nebezpečnou výpravu? Jiné ženy ve vašem věku holdují spíše plesům, piknikům v parku či letním vyjížďkám na koni."
"Zajímavé. Můžeš to zkusit říct bouchačce, co právě míří na tvoje koule."

Equilibrium je dobrodružný steampunkový komorní larp zasazený do světa Viktoriánské Anglie v období irského vzdoru. Naši hrdinové se setkávají v hostinci U ozubeného kolečka - každý z jiného prostředí, s jinými motivy, ale se společnou touhou: Získat tajemné Equlibrium.

Larp je scénovaný, ale nikoliv skriptovaný - ve samotných scénách hráčům poskytuje netradiční míru volnosti. Každá scéna je zasazena do jiného prostředí a naši hrdinové v nich rozplétají společný příběh o mýtickém Equlibriu. Larp označujeme jako lehkou a dobrodružnou žánrovku - inspirujeme se prvky ze hry Dračí Doupě i z akčních filmů.

Larp vznikl na Larpworkshopu 2016.

7.8

41 celkem

Vaše hodnocení je: 0


10
9
8
7
6
5
4
3
2
1

0
RadkaRadka Minarechová 22.07.2019

Lana, GameCon 2019

Krasne atmosfericky larp. Kulisy, uvadzaci, CPcka aj spoluhraci boli super a vdaka nim som si to naozaj uzila (hoci som nevyuzila nerfku tak casto, ako by som chcela, smrk). Pribeh bol tiez vystavany pekne, hoci v niektorych scenach mi chybalo presnejsie voditko, kam sa vydat dalej. Plus mi miestami neboli uplne jasne motivacie niektorych postav, ani som na to za celu hru neprisla (mozno som sa len malo pytala).

0
PajaPavla Lišková 13.08.2018

Prague Pride, markýza 

Klobouk dolu před organizátory, ve dvou zvládnout poměrně složitý steampunkový komorák - super !

Navzdory složitosti děje je hra svižná - postava ani hráč se nenudí. Mění se tu kulisy a k dispozici jsou nerfky - paráda.

 

 

 

0
CalitheaKateřina Komínková 09.11.2017

Festival elitních larpů, Lana

Opravdu hezké hra, která je jedno velké dobrodružství :-). Mile mě překvapilo, jak akční to celé nakonec bylo (to jsem od komoráku opravdu nečekala). Steampunkové téma je velmi hezky uchopené, postavy tak akorát archetypální a konec očekávaně nečekaný. Hra mě opravdu bavila, jediné snad, co bych uvítala navíc, by byla trochu větší hloubka postav (aspoň té, kterou jsem si mohla zahrát já).

0
AyaDaniela 28.07.2017

Gamecon 2017, Lana

Téhle hře asi nemám moc, co vytknout. Snad jen že to není úplně můj šálek čaje - scénovaný larp, ale za to samozřejmě tvůrci nemůžou. Sešli jsme se fajn spoluhráči, možná jsme v určitých chvílích mohli být více akční. 

Hra je uvedena velmi příjemně, CPčka hráli svoji úlohu parádně, se spoluhráči jsme misi splnili a rozhodně jsem se nenudila :-) 

0
sirienPetr Mazák 06.12.2016

[GameCon 16 | Maník & spol.] / 9*; hráno s jednou těhotnou ženou

Před hrou mi někdo řekl "je to larp pro RPGčkaře" a "je to RPG v larpu". To první je pravda, to druhé jen napůl - není to RPG v larpu, je to možnost zahrát si v larpu pár tradičně laděných scén z dobrodružných RPG. A je to super.

Na jednu stranu by šlo říct, že to subjektivně přehodnocuji, protože sem RPGčkař, takže mi Equilibrium opravdu sedlo. Na stranu druhou Equilibrium je objektivně napsané pro RPGčkaře, takže jako skalní RPGčkař jsem nejspíše v nejlepší pozici ho objektivně hodnotit, čímž se má subjektivita stává objektivní (což je poměrně zajímavá situace, která by si určitě zasloužila nějaký hlubší rozbor na učených Facebookových fórech od nějakých larperů s larp-akademicky vyšším titulem, než mám já... těším se na to)

 

Každopádně - tahle hra naprosto naplňuje svůj záměr, běží plynule dopředu, má hezký a vhodně tradičně laděný vnitřní příběh (jako hráči ho nemáte moc možnost ovlivnit, ale to při hře není nijak moc problém - popravdě, při hře máte dojem větší možnosti volby, než vám ta hra reálně nabízí), archetypální postavy atd.

Z produkční stránky je super - kostýmy, nerfky... je to tak akorát aby to bylo "dost" a přitom ne "moc", takže to navozuje atmosféru, ale larpový nováček se necítí příliš nepohodlně z titulu toho, že by hra působila "příliš náročně".

Spoluhráči si po hře na feedbacku trochu stěžovali na nerovnovážnost postav co do toho že ne všechny úplně sednou a některé nemají úplně stejně herního obsahu (/spotlightu) jako ostatní, ale u mojí postavy (Profesor) sem to nezaregistroval (viz komentáře od Cissie a Elišky) a Maník mi říkal, že to už trochu upravili, aby se to dorovnalo. Osobně mi v jednom momentě trochu nesedla stylizace jedné části závěru, ale Maník říkal, že to už taky předělali, takže thumbs up za snahu.

 

Původně sem dal 8/10, ale vlastně nevím proč, protože mě moc nenapadá, co bych vytknul, takže dávám další subjektivní +1 za to, že to to je skutečně prostě kvalitně udělaná zábavná hra bez nějaké snahy o jakýsi intelektuálí nebo krypto-terapeutický "přesah".

 

ADD: PS - ano, skutečně hráno s jednou těhotnou ženou; experimentálně vyzkoušeno, že se do těhotných žen dá na larpech střílet (minimálně nerfkami), aniž by potratily; další zkušenosti rád dodám hned, co zas někde nějakou potkám, abych mohl s experimentováním pokračovat.

0
DrakeMichal Mikuš 25.09.2016

Hral som v rámci Hraj Larp akcie

Postava: Payne

Musím vyzdvihnúť štýl, s ktorým sa autorom podarilo spracovať skupinové dobrodružstvo do larpovej podoby. To, že každá postava si mohla najsť ten svoj moment, keď mala príležitosť zahviezdiť ma len utvrdilo v tom, že je to dobre napísané :-)


Čo sa mi na hre páčilo:
Družinové dobrodružstvo v Larpe (yes please!)
Setup prostredia a rekvizity
CPs a ich vstupy


Čo si myslím, že by mohlo hru (pre mňa) ešte vylepšiť
Viac konflitkov medzi hráčskymi postavami

Za seba nakoniec hodnotím 8/10

0
GavrocheJan Winkelhöfer 10.08.2016

Fantastická porce zprvu nenucené a nezávažné zábavy (s lehčím přesahem do úmyslně srandovních klišátek), která ale ke konci dostane nádech nějakého toho hlubšího významu. Organizátoři kmitají jak diví, aby svou improvizací přizpůsobili vývoj děje hráčským vrtochům, cépéčka jsou luxusní (přiblblý lord ftw!!!) a prostředí bylo prostě super. Když k tomu připočtu stovku způsobů, jak se během postupování příběhem vyblbnout, musím tuhle komorní družinovku doporučit. Všem, kdo se rádi zabaví u odlehčeného dobrodružství, kterému nechybí bitky, hádanky ani vážnější dilemata.

8/10

0
WolfusLaco Rešovský 25.07.2016

V prvom rade by som chcel podakovat autorom aj spoluhracom za prijemne stravene dopoludnie. V druhom povedat, ze som sa naozaj dobre bavil. A teraz to horsie... :) Ale nie, Equilibrium sa mi naozaj pacilo, jedinou jeho vaznejsou slabinou je jeho nizsia znovuhratelnost a zopar nevychytanych chybiciek, o ktorych sme sa ale s autormi rozpravali a verim tomu, ze onedlho sa z neho stane fantasticka zalezitost.

A tie zbrane!!! Kde inde mate prilezitost udriet do hlavy povstalca obrovskym kladivom?

0
DrirrFilip Appl 25.07.2016

Moc příjemný žánrový dobrodružný larp s jednoduchým, ale pěkným a smysluplným příběhem a se sympatickým přístupem organizátorů. Těm se podařilo navodit hodně dobrou atmosféru, kterou podporují hraním CP a improvizací, což je věc, která pro mě komorák vždycky posune o notný kus dál. 

Chci vyzdvihnout práci s prostorem, jednoduché ale funkční reálie a samozřejmě nerfky, ze kterých se tam fakt docela střílí. Prostě velmi příjemná změna oproti všem těm srdcervoucím imerzárnám. Možná bych ještě promyslel vyvážení jednotlivých postav a jejich propojení s hrou a případně zkusil víc prohloubit jejich vývoj či dilema, kterému mohou čelit. V tuto chvíli 7,328/10, ale v poho to může být i dost silná osmička. 

0
CissiaPavlína Vernarová 25.07.2016

Víc než samotný larp (který byl sám o sobě skvělý) mě ohromila práce orgů a CP na něm, protože scény uzpůsobovali náhlým rozmarům hráčů. Tuhle míru improvizace na larpu bych nikdy nečekala.  Vzhledem ke třetímu uvedení larpu jsem viděla chyby, hlavně malé zapojení skoro poloviny postav do děje, ale i kvůli ochotě vyslechout si připomínky hráčů po hře, věřím, že další hraní budou jen lepší a lepší :)

Hodnocení: 7

Role: Lana