Fallout larp 2014

Svět Fallout larpu si prošel nukleární válkou, radiačním klidem i opětovným osídlením zamořené pustiny.

Stát Avalon, čerpající ze stejných myšlenek jako Evropská unie, se snaží znovu ovládnout své hranice. Velká fronta, stojící na troskách Sovětského svazu, se snaží o totéž. Nejzajímavějším místem na Avalonsko-Frontských hranicích je Údolí - oblast, kde roste obyčejný předválečný les, jako by k žádnému bombardování ani nedošlo.

V Údolí se kromě armády Avalonu a agentů Fronty potkávají i další skupiny (takzvané frakce), které mají vlastní zájmy: Jantarová karavana, vydělávající na konfliktu velké peníze zátky; Společenství kolejnic, které chce přijít na kloub záhadě místní nepoškozené flory; místní skupina nájezdníků žoldáků a mnohé další.

Hráči se potkávají ve výpravném sandbox larpu s airsoftovou akcí i dramatickými osobními příběhy. Mají čtyři dny a tři noci na to, aby si zajistili splnění svých dlouhodobých cílů... nebo alespoň přežití v drsném prostředí postapokalyptického světa.

Pod Údolím se ale nachází komplex X28, který před Válkou sloužil k sovětským vojenským experimentům se zbraněi hromadného ničení, takže každý touží si urvat ze slávy bývalé východní mocnosti co nejvíce a využít to ve svůj prospěch.

V roce 2214 prošlo Údolí velkou změnou, když v podzemním silu detonovala bomba TSAR 5. Údolí už nebude nikdy stejné jako před tím. Jeho obyvatelé se musí připravit na dobu velkýhch (nepříjemných) změn. 

8.4

29 celkem

Vaše hodnocení je: 0


10
9
8
7
6
5
4
3
2
1

0
OlaiVincent Vega 30.08.2014

Když se mě šéf ptal, na co chci týden dovolené, okamžitě si odpověděl něco ve smyslu "Jedeš do Chorvatska?"... Když jsme poslední den lítali v BVPčku až se nám chtělo zvracet, mezím než na to řidič zase šlápnul a kolem lítaly kusy bahna, slyšel jsem jen od Zachyho řev "Uáááá! Chorvatsko...to je vůl!" 

Byla to moje první postapo akce a musím říct, že daleko předčila moje očekávání. Jistě drobnosti by se našly jako všude ale musím zdůraznit, že byly absolutně nepodstatné pro hru a chod. Chtěl bych tímto vzdát hold hlavně organizátorům a také hráčům, protože dlouho jsem nezažil aby se sešla parta tak slušných lidí a dobrých hráčů. Rozhodně to hodnotím desítkou z deseti, slovy nejde popsat jak výborná dovolená to byla. Skvělé rekvizity, kostýmy, lokace, obrovský tématický prostor, dokonalá CPčka... Shrnul bych to asi takto: První den to hrajete, další dny to žijete.

Díky všem ještě jednou a hlavně pánům a slečnám z žoldácké báze ;)

Hyena

0
WolflingDavid Dirga 25.08.2014

Ne že by hře nebylo co vytknout, připomínek mám dost, ale odpovídá to rozsahu hry (který je docela megalomanský a to v pozitivním smyslu). Zásadní pro mě je, že jsem se výborně bavil a s dalším ročníkem neváhám. Rozhodně můžu doporučit.

0
ZachyTomáš Zachar 22.08.2014

Skvělá organizace, super hráči, luxusní a velký herní prostor, realistické rekvizity (moc rekvizit) a super kostýmy, atmosféra jako z herní předlohy, skvělé zázemí, atd. mohl bych pokračovat... Jednoduše řečeno parádně zvládnutý a do detailu propracovaný LARP na který rozhodně stojí za to zajet.

0
Kvokouš / KvokáčTomáš Křák 22.08.2014

Falout je moje srdcovka. Sešlo se tu extremně luxusní parta lidí. CP ,org parta a hráči fakt na jedničku. Prostor stylový . (teplé jídlo ve vlčím doupěti nemělo chybu)  Hlavní mínus :  třeba čekat tak dlouho na další ročník ....... kašlu na moře tohle je nejluxusnější DOVOLENÁ !!!

0
VaculJiří Vaculík 21.08.2014

Super LARP, návaznost role kdy můžeš hrát si voji čistou/špinavou hru, intriky střelba, přátelství je zde prostě vše..... BTW, už Vás někdy honil po lese Párač ve 3 ránonebo Vás chtelo roztříled komando v BVP? ne? tak co to hraješ za LARP... :D :D :D jedním Slovem SUPER, neuvěřitelná práce orgů a CP, nenudil jsem se ani když jsem se nudil :D

 

0
AbaddonMichael Spurný 20.08.2014

Co k FL'14 říct ...
Nejdřív je nutno říct, že je to opravdu HODNĚ promakaný LARP na kterém je odvedený obrovský kus práce, minimum virtuálních věcí a atmosféra je opravdu dokonale post-apokalyptická.
Co je nutno vypíchnout kromě organizace je i skvělý prostor, kde se letošní ročník odehrával a dostupnost, která je více než přijatelná - dá se dojet prakticky až do Vlčího Doupěte s jakýmkoli autem, což je rozhodně plus. Celkově potom prostor jako takový je krásný a i když je kolem spousta zeleně, pustina to byla jako vyšitá, tak jako tak - Hodně se mi líbily jednotlivé lokace a frakční základny, nejvíc asi tábor Commandos a Vlčí Doupě.
Veškeré zajištění kolem organizace, jako například BAR se stylovými pokrmy i neunavná CP a jejich různorodé výboje a samozřejmě i poměrně dobré hygienické zázemí bylo fajn na dlouhý LARP.

Celková atmosféra a organizace mi přišla takřka bezchybná, ve Vlčím Doupěti bylo rozhodně pořád co dělat a nekonečná paranoia z útoků na bránu nutila lidi být na pozoru - to bylo moc fajn. Hodně se mi líbil systém Perků a munice a herních průvodek, kdy prakticky pokud jste chtěli něco mít, například i hloupé světlo, tak jste si to museli obstarat, jinak smůla.

Samozřejmě našlo se i pár míst, kde by se dalo něco vytknout, jako třeba pozdržená registrace přímo na místě a cosi kdesi, ale to byly malichernosti, oproti celkovému zážitku a samotné hře naprosto zanedbatelné. Velice mě překvapilo nasazení hráčů - airsofťáků, pro které to byl první LARP nebo vůbec prvohráčů celkově, předvedli hodně kvalitní hru a nechali se do roleplaye a děje vtáhnout prakticky okamžitě - celkově ze všech stran skvělý LARP

Nakonec je nutno dodat, že asi nejmocnější co se do zážitků i ztvárnění týče jsou potom Párači, kteří musí být nutně vypíchnuti ... Dokonalá třešínka na luxusním dortu celé akce - pokud se rozhodujete jestli jet, tak rozhodně doporučuji - stojí to za všechny finance, které do takové dovolené musíte nacpat a jestli chcete něco, co na vás zanechá stoprocentně větší následky, ať už jakékoliv než trapné válení u moře, jeďte na Fallout Larp!!!

0
IziHonza Jirchář 19.08.2014

Přes pomalejší začátek, alespoň v naší frakci, jsem si celou hru krásně užil.

0
MemphisJaroslav Liška 19.08.2014

Výborný týden který jsem si nehorazně užil.  těším se na další ročník. 

 

0
Hiram (Rambo)Roman Caha 19.08.2014

Dokonale strávená dovolená. Měl jsem vysoká očekávání vzhledem k minulému ročníku a stejně jsem byl znovu překvapen. Jsem nadšen prostorem, rekvizitami, obrovským dílem práce organizátorů, neúnavnými CPčky a především vynikajícími výkony samotných hráčů. Děkuji především své skvělé ŽOLDÁCKÉ bandě, na kterou jsem se mohl vždy spolehnout. Doufám a věřím, že se na příštím ročníku znovu sejdeme alespoň takové sestavě, jako jsme se sešli letos. (A že si přivezeme víc motorek:)) Díky moc všem..! Má falloutí touha byla bezezbytku saturována... Třikrát sláva ORGteamu..!