Fallout LARP: Údolí

100 hráčů, mužů, žen, obojetných

hodin , 3 dnů , 2015

Web: http://www.falloutlarp.cz

Galerie fotek : http://www.makovicka.net/galerie.php?lang=cs&g=141010

Autor fotografií : Lukáš "Viper" Makovička

Jádrem hry je systém, který poměrně dynamicky reaguje na akce hráčů a růst síly jejich postav. Podíl na obsahu hry mají samozřejmě zápletky, které bude potřeba vyřešit zároveň ale bude možnost se více zaměřit na průzkum připravené herní plochy a na získávání itemů za účelem jejich dalšího prodeje či využití.

Vše je zasazeno do světa Falloutu, ale náš hlavní požadavek na děj byl, aby se hra neodehrávala na americké půdě, jak je tomu ve hrách, nýbrž v Evropě. K většině frakcí z předlohy jsou tedy vytvořeny evropské mutace a hlavní zápletka je pak volnou adaptací jedné z herních, obohacené o nové prvky.

 

8.5

25 celkem

Vaše hodnocení je: 0


10
9
8
7
6
5
4
3
2
1

0
AbaddonMichael Spurný 23.08.2015

Nebudu opakovat to, co jsem psal k loňské akci. Je dobré, že bylo ještě méně virtuality než loni a spousta krásných herních předmětů :)

Mrzí mne jen jedna věc a to, že za Ochránce jelo hrozně málo lidí. Mohli jsme být silná frakce a pak být strašně epicky popraveni , kdyby se na nás spikli třeba BCC s karavanou a psama ... Co už :D

I přes tohle jsem si to ale užíval. Službu na bráně jsme si krátili buzerováním a tak nějak nám to dělalo vnitřně dobře. U Rudyho bych pak řekl, že možná až moc... No a protože prezident byl naprosto neuchránitelnej, tak backdoor u karavany se nakonec využil a když se Vlčí doupě chová, jakože nás nepotřebuje, tak my máme v p... na lehátku :)

Za rok se uvidí, kam dál povede naše cesta.

0
saycoMartin Saifrt 17.08.2015

Zdraví vás JEDNOTArozhodl jsem se také napsat nějaké to shrnutí.
1) Jedna z důležitých informací pro mě bylo, že se na tento ročník připsalo více než 20 nových hráčů, což je pro LARP jistě výborný ukazatel oblíbenosti.
2) To že Nájezdnící měli svůj vlastní chlívek mělo obrovský efekt. Pamatuji, když jsem se sám vláčel tou dlouhou panelovkou a v dáli jsem viděl bandu jak se na mě dívají a drží v ruce ty zakázané Avalonem dlouhé zbraně. Co bych vám říkal, neměl jsem vůbec dobrý pocit, ale štěstí, že na mě nestříleli. Dískotéka a party u nájezdníků neměla obdoby a všem nájezdníkům se hluboce kloním! Díky za hru
3) Vlčídoupě: o proti minulému roku, kdy městu šéfoval tvrdě šerif Džussííkkk se tento rok změnila na sebranku postapo žoldáků a jedné tvrdé žoldačky a té díky. Supermutant tuto sebranku obarvil a nebál se hrdinně vrhnout se svým smrtelným kladivem po robotovi
Emotikona smile
palec nahoru
Caravana: no pro mě obrovské zázemí díky Kowemu, se kterým se jedli bagety jedna báseň O). Caravana byla celkově zajímavou partou, stačí snad pro příklad: To se takhle necháte otetovat Káčkem, který sebral tetovací jehlu ze země a začal tvořit zázrak, po té mi předal informaci, že musím v sobotu od 11:00-14:00 najít schránku někde u vrakoviště. Bohužel jsem tuto schránku nenašel a za zvuků hromů jsem Káčkovi rozstřílel hlavu čtyřmi náboji z mého revolveru a po té jsem zemřel na infekčně nevyléčitelnou nemoc. Mko jako snad jedinný radní měl v jednu chvíli ovládnout město po té co zemřel Majitel, ale i tak věřím, že politiku a jednání s lidmi zvládnou t na jedničku. Káčko byl úžasnej při útoku na bránu města poslední noc. Díky němu zavládla na bráně schopná obrana, která ustálal ne málo krizí a Béčko? Ta byla opět úžasná řidička a obratná obchodkyně. Johny a obrana byla taky super.
4) Avalon : pánové hovořilo se o vás velmi negativně, díky zákazu dlouhých zbraní, ale vaše bojové odhodlání bylo pro mne inspirací
Emotikona smile

Myslím si, že tato frakce pod vedením Jan Garfield Bischof a doktorem Pavel Mikulenka byli úžasná a odhodlaní bojovat za demokracii Avalonu nezničitelná.
5)BOS: pánové abych řekl pravdu mě váš příběh nezajímal, já prostě nemám rád BOSáky z Falloutu
Emotikona devil
, ale váše kostýmy byly jak pal Jan Alwin Herajt ,,wow"..
6) MOTOREST: úžasný ostrůvek svobody a osvěžení bomba bombillou mi na cestě rozžhavenou pustinou vléval do těla novou energii. Díky Ten Mashiro, Pavel Herzig a také týpkovi, se kterým jsem hrál mezi kozy v hodnotě pomalu 400 zátek.
7) Orgové a Cpéčka: děkuji za vaši práci, která začínala technickým zázemím u David Semtex Kratochvil a končila u kyborga v kovové plátěné zbroji rytíře, který se v teplotách 34°C ve stínu plahočil střílet nás hráče dávkou. Díky všem a posílám pár fotek, které jsem nafotil v úterý před začátkem akce.

0
KvokMartin Křák 17.08.2015

Zase opět super,bombovní akce.

-přepady, ghůlové, roboti,bosáci, nasraní párači, nasraní fronťáci , neustálá buzerace Avalonu a black cat.

Fakt paráda,nářez jak cip.

Těším se na další akce.

0
Hiram (Rambo)Roman Caha 17.08.2015

RICHARD (a nebo hodný pan "CH") toho času předseda o.s. RAIDERS.

Lidi chci Vám všem strašně moc poděkovat, že jsem se mohl znovu dokonale ponořit do fantastického světa Falloutu. Úplně kašlu na nějaké organizační problémy, kterými hra ze začátku trochu trpěla (ikdyž jsem z toho byl první den místy v depresi:D). Je mi jasné, že zvládnout takový prostor a množství hráčů v tak málo lidech je prostě skoro nemožné..:) Smekám skalp, že jste to zvládli ukočírovat...;)

Za RAIDERS: Přátelé fakt jsme se snažili posunout co nejvíc k požadovanému "nájezdnictví", za které jsme byli kritizováni minulý rok. Dotáhli jsme to jak věřím na "zloúroveň" standardního gangu. Nutno dodat, že jsme si právě tuto věc i sami daleko víc užili. Budeme na tom ještě trochu pracovat;). Hlavně se ale lidi nebojte příště zastavit na naši diskotéku. Když si pořídíte pozvánku a budete dodržovat zákony našeho území, jste vítanými hosty a jste pod ochranou..;) Joa snad se nám podaří příště rozjet i zbytek těch motorek, aby byl větší virvál..:)

PODĚKOVÁNÍ:

ORG-TEAM: Nemám ani co dodat..;) Jakmile jsme cokoliv potřebovali, obratem bylo vyřízeno. A děkujeme za dokonalou bázi..:) (Návrhy na zlepšení konkrétních věcí pošlu soukromně. Tohle má být chvalozpěv..:) )

CP-TEAM: Hej frajeři díky moc..:) Byli jste hustí a bylo to super. Sorry ještě jednou za ten T-hejt (prostě moc náhod na jednom místě a byť se mi to moc často nestává, tady jsem to sám na chvíli psychicky nezvládl). Jinak ale Heinrichovci - Super (jsme na vás na začátku fakt něměli), Ghůlové - paráda, Kyborgové - hustý (Jednoho z vás jsem párkrát napral elektrikou asi ze 2m do xichtu. Fakt sorry, děsně jsem se lekl a ten BANg jsem fakt neslyšel). Brigáda - respekt (a ten jsme fakt měli). Doufám, že se s vámi na příště uvidíme a že budete ještě ve větším počtu..;) Díky moc!
PS: Opossume! Byla jsi skvělým obchodním partnerem..:)

BLACK CAT CLUB: Skoro jsem brečel. Opakovaně... A chci to zas..! Kdyby mi někdo před FL tvrdil, co nám dáte, vysmál bych se mu. A teď jestli se někdo jen pokusí nám vaše služby odepřít, dostane strašlivě přes držku..! Takhle přehnanou agresivitu na larpu ještě nikdy nikdo neviděl. A to garantuju, jako že já se jmenuju já..!!!

AVALON: Chlapi gratuluju, jak jste ustáli ten Hamburger-Hill. A též doufám, že jste psychicky zvládli tu těžkou pozici, jak vás od začátku všichni nenávidí (dělali jsme všechno pro to, aby vás nenáviděli ještě víc). No víme jaké to je.. Držte se chlapi, byli jste drsní a vaši přítomnost jsme nikdy nebrali na lehkou váhu (ikdyž to tak mnohdy nevypadalo). Jen by mě zajímalo čím jsem si vysloužil tu úžasnou "nenávist" v očích vašeho velitele - bylo to herně nějak "osobní"..? (bylo to fakt boží a fakt jsem mu to věřil - Dobrá práce Garfe;)

NBOS: Nevím, jak to děláme, ale nám ta spolupráce s vámi prostě tak nějak vyhovuje. Asi to má co dělat s tím, že si vzájemně respektujme své nároky (které kupodivu nejsou úplně v konfliktu). Moc dobře se mi s vámi hraje. Díky moc..:) Doktore - seš frajer a Hippokrat by z tebe měl radost.

CARAVAN 15: Byli jste za*raná sebranka, která nás vytáčela od začátku až do (naštěstí vašeho) hořkého (ale za to silně epického) konce. Paráda..!!! Považovali jsme vás za vynikající obchodní konkurenci, zmetky, co nechcou respektovat naše územní nároky (s tím šmejdem, co nám sprejoval po plakátech si to ještě vyřídíme), a ještě kolaboranty s avalonem, co nám bodnou kudlu do zad, jakmile k tomu dostanou příležitost... Ještě bych chtěl vyzdvihnout řidičský skill toho děvčete, co jsem ho naháněl na motorce. Holka, tys za to dobře zabrala..:D Bylo to úplně boží..:D (škoda, že jsem si spletl ty nástěnkáře s hráči. Hnal bych tě ještě dál..:)

RAIDERS SUPPORT: Chlapi a děvčata..!!! Ať už jste byli z drogového kartelu, obyvatel města nebo jste byli jen tak na volno, byli jsme moc rádi, že jste za námi občas zašli (ikdyž několika málo jedincům se to moc nevyplatilo - ale ti si za to mohli sami:D). Bylo super vědět, že jsou ve hře lidi, kteří nejsou tak úplně "hodní" a my jsme mohli nejen na našem území uplatňovat i ty "výhody" spolupráce s naší frakcí a mohli jsme se na vás jakš takš spolehnout. Ideálně ve smyslu, že když už nás vidíte dělat "naši věc" tak do ní alespoň nezasahujete..;). Nejvtipnější návštěvníci byli asi MAshiro a Sigi, kteří během celé cesty naším územím mávali pozvánkami a co pět metrů vykříkovali hesla jako "nestřílet" atp. Moc nám to pomáhalo cítit se jako skutečný gang, ovládající své území. Fakt paráda, moc děkuji všem, kteří nás v naší hře podporovali. Děkujeme všem, co se nás báli a co nás respektovali..:)

CHCIPLÍ PSI: Ano chlapci a děvčata, nechal jsem si vás na konec, protože na konec přece patří to nejlepší (ikdyž bordel je silná konkurence:) ). Kvůli vám jsem měl fakt problém s tím z FL odjet. Je to úplně v řiti, jak celou tuhle bandu kvůli vám žeru. Vím, že jsem se nezvládnul věnovat všem tak, jak bych chtěl a tak jak by možná chtěli oni, a budu se do příště snažit to zlepšit. Každopádně každému z vás patří ode mě obrovské díky. Každý z vás by mi tam obrovsky chyběl. To, co jsme společně prozili považuji za naprosto úžasné. Doufám, že jste si to všichni užili alespoň tak jako já. Bylo úžasné sledovat váš zápal (a sorry, že jsem vám ho občas brzdil. Holt se občas snažím dívat na věci nejen z naší strany - a občas to úplně nevychytám - asi už stárnu). Budu se snažit s tím něco udělat. Jednoduše bude potřeba mít do příště ještě víc "V PÍČI", poněvadž se tam pak víc projeví ta "RECIPROCITA". Jsem hrozně vděčný za zájem nováčků o vstup do naší frakce. Váš zájem je a byl pro mě obrovskou poctou. Doufám, že si to s námi do příště ještě víc užijete..;). Díky všem chlapi. Myslím, že těch pár Falloutů, které jsme společně zvládli, se mi ze života asi jen tak nevymaže...;)

Tisíckrát SLÁVA FalloutLarpu. Ještě jsem se z toho úplně nedostal. A upřímně..? Ani nechci...:)

Ještě jednou díky všem.

0
GerkeVít Jirchář 17.08.2015

Za mě to byl larp se vším všudy. S touto bandou lidí jezdím na Fallouty od samého počátku a musím říct, že to byl za mě a frakci Bratrstva oceli absolutně nejlepší larp. Stále bylo co řešit, nenastala ani chvíle nudy a chaos co vznikal v pustině a Vlčím doupěti (čti městečko) dokresloval postapo atmosféru.

0
MemphisJaroslav Liška 17.08.2015

Tenhle larp se potýkal s nedostatkem personálu ale i tak to co měli udělali nejlépe jak mohli. Nadherný zažitek který z mého pohledu přiliš nezadrhoval. Bylo to opravdu užasné. Díky moc.

0
VaculJiří Vaculík 17.08.2015

opravdu fallout, opravdová pustina, vedro, bordel, roboti, párači, ghůlové, pipboye, přestřelky, a pořádná RP každou hodinu a je tu i bordel, black cat club rulez :D. Zajímavé situace a hlavně pozor! létající ču. oblu blu bla blu. :O