Fallout (Qerch V)

15 hráčů, mužů, žen, obojetných

hodin , dnů , 2013

Autor fotografií : Qerch

Autoři: Frank Martin Franc

Skupiny: —

Je rok 2053, padesát let po třetí světové válce. Z většiny světa je pouze radioaktivní pustina. Život ve Vaultu 13, jednom z velkých protijaderných bunkrů postavených korporací Vault-Tec v oblasti LA, probíhá v poklidu. Zbývá ještě 10 let, než se podle původního plánu mají otevřít bezpečnostní vrata, a přeživší mají znovu zalidnit zemi. plány se ale mění, a tak, když se porouchá čip pro recyklaci vody, musí být tři odvážní obyvatelé vysláni ven, aby někde nalezli náhradní. Pokud se jim to do týdne nepovede, Vault 13 zemře. Tyto tři hrdiny čeká cesta plná násilí, banditů, mutantů a svět, ve kterém modrá kombinéza se žlutým číslem na zádech představuje lákavý cíl pro každého, kdo udrží zbraň. A aby to nebylo příliš jednoduché, není všechno tak jak se zdá a válku, čip i mutanty spojuje temné tajemství.

Jednodenní Qerch pro jednu družinku na motivy nikdy nenatočeného filmu "Fallout" inspirovaného stejnojmenou počítačovou hrou.

3 celkem

Vaše hodnocení je: 0


10
9
8
7
6
5
4
3
2
1

0
La BeteAdéla Hrabáková 01.11.2014

Největším pozitivem této hry bylo skvěle zvolené prostředí post-apokalyptických Milovic, které mě naprosto okouzlilo a hlavně bylo neuvěřitelně fotogenické. Hře se podařilo zachovat si po celou dobu tu správnou atmosféru "a jsme pěkně v pr...li" :-) Přiznám se, že příběh mi nebyl tak úplně zjevný (kromě přímočarých questů), a smysl mi to začalo dávat až úplně na konci. Zásadní chyba byla nemožnost efektivně zabíjet mutanty, což byl taky převážně důvod naší smrti. Uznávám, že situace, kdy vám někdo zavře dveře do vaultu, valí se na vás hromada mutantů a vy víte, že nemáte zrovna mnoho nábojů byla sympaticky vypjatá. Fallout rozhodně poskytuje prostor k vytvoření pokračování.