Figurky

6 hráčů, mužů, žen, 6 obojetných

3 hodin , dnů , 2016

Autoři: RoSzomak Roman Szomolai

Skupiny: —

Každý sme figúrkami na šachovnici osudu, o tom ako sa môžme hýbať často nerozhodujeme sami. LARP figúrky je scénovaná hra zameraná na emócie a vlastnú invenciu ktorú sú hráči ochotný vložiť do hry. To kde ani kedy sa príbeh odohráva vôbec nie je dôležité, môže to byť USA alebo staroveký rím. Pripravte sa na zážitok hojne využívajúci prvky improvizačného divadla na hraniciach žánru larp

6.9

19 celkem

Vaše hodnocení je: 0


10
9
8
7
6
5
4
3
2
1

0
MartinMartin 19.02.2018

Roman je skvelym panem jeskyne a hru jsem si moc uzil. Obzvlaste musim ocenit dukladnou pripravu na hru, diky ktere se hraci jeste pred samotnym larpem sblizi a snaze se pak pri hre uvolni. Navic behem hry se prekvapive ke sve robustni postave dokazal velmi umne skryt za clipchart, takze si clovek jeho pritomnost pri hrani uvedomil, jen kdyz odchazel pryc z dejiste.

Castou emoci hry ma byt zhnuseni, do toho se ale vziva dost tezko, kdyz jsem v danem pripade odkazani casto jen na nasi predstavivost. Casto tak emoce hnusu sklouzala spise k unave ci apatii. Mozna by pomohlo pustit 10-15 minut co mozna nejotresnejsich valecnych zaberu, abychom se snaze vcitili do mladych, kteri v tom museli stravit celou svoji ranou dospelost..

0
chimMichal Donát 27.11.2017

​Figurky jsou minimalistickým larpem s lehkou dávkou (jednou taškou) připraveného obsahu, do kterého hráči přináší příběhy s využitím technik improvizačního divadla. Je skvělé, že Figurkám předchází několik cvičení pro rozehrání se. Hra samotná inovativně pracuje s emocemi a jsem rád, že jsem se díky ní mohl rozemočnit a i se zamyslet nad těžším tématem. Hráli jsme ve čtyřech a bylo to v pohodě.

​​Konstrukčně tento larp hodnotím 8/10, neb je čistý. Nevýhodou může být to, že všechno stojí a padá na impro schopnostech jednotlivých hráčů. Určitě bych doporučil, aby si tuhle hru zahrál nějaký sehraný tým improvizačního divadla - třeba jako trénink či improshow. Formát hry k tomu vyloženě vybízí - autore, uveď tu hru pro nějaký improtým! :-)

0
JarkaJarka 24.09.2017

Pro mě je překvapení, proč mají Figurky tak málo bodů. Užila jsem si to moc, celý koncept workshopů, přípravy postavy a hraní emocí je hodně originální, novátorský a přála bych si ho někde vidět znovu. Zvlášť za práci s projekcí při přípravě postavy palec nahoru!

0
AyaDaniela 28.07.2017

Gamecon 2017

Nejvíc bych chtěla pochválit předherní workshopy. Moc mě bavily a už u nich nás (hráče) něco stmelovalo dohromady, odcházel ostych a nervozita. Samotná hra a povídání po hře už pak jen byla třešnička na dortu.

Jestli se bojíte improvizace a projevování pocitů? Já jsem spíš člověk introvertní, pocity úplně najevo dávat neumím. Ale hru jsem si užila a díky skvělým spoluhráčům jsem překonala sama sebe, a nějaké ty pocity jsem najevo dala.

Takže moc velké díky za hru nejen spoluhráčům, ale hlavně Romanovi!

0
DanielaDaniela Procházková 23.01.2017

Velká improvizace, pár nových poznání sebe sama v rámci postavy i emocí.
Válečné téma sedělo perfektně.
Pokud to bude v Brně znovu, půjdu. Hozně by mě zajímalo i jiné téma hry.
Romanovy lektorské dovednosti napomáhaly hře ke spádu.
Výborný předherní worshop.
Díky za tenhle zážitek.

0
VórimaOndřej Hartvich 08.12.2016

Experimentální larp, pracující s improvizací ve vyšší míře než je obvyklé a zároveň plně zaměřený na emoce. Při obou uvedeních, které jsem měl možnost hrát byl setting nastavený na válečné téma. Hře podle mě sedělo a dobře ji posouvalo. Dokáži si představit i úplně jiný setting a stále to může být dobré.

Na hře je zajímavé to, jakým způsobem pracuje (netradičně) s emocemi.

Velká výhoda je opakovatelnost hraní.

 

0
PůlnočniceMichaela Portychová 08.12.2016

Figurky jsou jeden velký experiment a stojí i padají s tím, jak moc si lidé chtějí hrát a improvizovat. Každý běh bude úplně jiný. Dopředu není nic rozhodnuto, příběh se vytváří za běhu a je ovlivňován jen dvěma věcmi. Zaprvé: krátkým uvedením do situací, které poskytuje organizátor. Zadruhé: tím, že v každé scéně má každá postava přidělenou emoci, kterou musí cítít - a je jen na hráči, jak to uchopí a interpretuje.

My jsme Figurky hráli zasazené do válečného kontextu a proto pro mě zážitek z nich byl hodně právě o válce. Jak ale RoSzomak říkal, šlo by je zasadit téměř to jakéhokoliv prostředí a pak by zřejmě vyzněly dost jinak...a přitom v něčem velmi podobně.

Jak už říká samotná anotace, ve hře jde především o improvizaci, což třeba pro mě osobně je docela náročné. Na druhou stranu jsem si díky tomuhle formátu zahrála věci, které bych jinak asi jen těžko ve hře potkala a dostala jsem možnost se na spoustu témat podívat z trochu jiného úhlu pohledu - vlastně mám pocit, že mi to něco dalo i do běžného života.