Gilead

6 hráčů, mužů, žen, 6 obojetných

4 hodin , dnů , 2018

Krvavá válka bez pravidel, která neušetřila nikoho a brala si muže po statisicích. Každá z žen někoho pohřbila - otce, bratra, milence. Naučily se bez nich žít, převzaly jejich role. Válka se neptá. Těch pár, kteří se z války vrátili, už nikdy nebyli jako dřív. Život na ně ale nečekal, svět se vzpamatoval, země bez mužů ve vedení začala znovu vzkvétat. Vláda teď stojí před důležitým úkolem: zajistit, aby se podobná válka již nikdy neopakovala.
Gilead je hra inspirovaná knihou Příběh služebnice. Hráči budou v roli účastníků konference pořádané Ústavem pro výzkum totalitních režimů zkoumat a prožívat historické období Republiky Gilead. Hráči v průběhu hry vystřídají několik postav, které mohou být i různého genderu, je třeba s tímto prvkem při účasti počítat.

2 celkem

Vaše hodnocení je: 0


10
9
8
7
6
5
4
3
2
1

0
JonytaJan Křivánek 12.07.2019

Běh 6.8.2018 - Demokrat

Tento LARP byl pro mne v mnohém překvapivý. Bylo tu skutečně hodně na hráčích, jak myšlenku předloženou organizátory pojmou a jak se postaví k inscenaci scénáře. Sešla se nám dobrá parta a takzvaně jsme si "sedli" a naladili se na podobnou notu. Příběhový nápad je zajímavý a jednotlivé mezníky dobře stanovené. Hra pěkně a zábavně odsýpala. Osobně bych ale ocenil možná trochu více intervence ze strany organizace (třeba v případě "hluchých míst") a myslím, že by hře kupříkladu prospěly nějaké donesené rekvizity - nemusí jich být moc, ale dodaly by příběhu mnohem větší uvěřitelnost (oblečení, nějakou tu zbraň vzhledem k tématu hry, nářadí, a třeba nějakou tu levnou paruku...). Jinak této zkušenosti nelituji a LARP doporučuji. Myslím, že pokud se v dalších bězích vychytají některé věci, tak bych si jej klidně rád zahrál znovu - každý běh totiž bude určitě úplně jiný ;) 

0
DerikVáclav Kulovaný 19.02.2019

Důležité je si přečíst štítky, je to jeep. A to s sebou nese klady i negativa. A negativa obzvláště, pokud člověk čeká klasiku a ejhle, on je to jeep. Každopádně, hra je to příjemná, znalost předlohy není nutná (alespoň náš běh probíhal bez znalosti předlohy... a bylo to super). S hrou se dá vyhrát a člověk si odnese tím víc, čím víc do toho vloží. Je nezbytné ale počítat s tím, že se do hry musí něco vložit. Samozřejmě, jako každá hra měl i Gilead své mouchy, ty ale hru nějak významněji nepoznamenaly. Scény se dají vytvořit úplně na zelené louce, dají se využít i připravené návrhy. Nám se osvědčilo hry seřadit od nejvíce příběhových věcí až po nejvíce emotivní. Člověk se na začátku rozehraje, zahřeje a ke konci do toho dokáže vložit duši. Hra vhodná pro tvůrčí lidi. Ale i ti méně tvůrčí si to užijou. Jenom to prostě asi nebude tolik ono. Jo a bacha, je to jeep, upozorňuji znovu, číst štítky!