Hacker

6 hráčů, 4 mužů, žen, 2 obojetných

4 hodin , dnů , 2016

Hacker je hra z prostředí začínající IT firmy, která pracuje na vývoji inovativní internetové seznamky. Zatím to vypadá, že celý projekt dobře šlape, počty uživatelů seznamky strmě rostou a firmu i její zaměstnance by úspěch mohl vyšvihnout pěkně vysoko.

Všechna idylka ale rázem mizí, když se ve firmě objeví expert na kybernetickou bezpečnost, který má za úkol provést interní audit. Unikla snad nějaká data ze serverů? Máme ve firmě krysu? Nebo nám šéf zkrátka jenom nevěří?

Hacker je vzdělávací komorní larp, který vznikl na objednávku Fakulty informatiky MU v Brně. Jeho cílem je rozvíjet měkké dovednosti, jako jsou efektivní komunikace, práce s informacemi a řešení krizových situací. Pokud máte chuť si na vlastní kůži vyzkoušet, jak může vypadat vzdělávací larp pro studenty informatiky, je tahle hra pro vás.

2 celkem

Vaše hodnocení je: 0


10
9
8
7
6
5
4
3
2
1

0
DragowlinAdéla Miklíková 09.12.2016

Krátký příjemný komoráček. Velmi mě bavily mechaniky hry, které zapadaly do tématu velmi dobře.

S postavou jsem se sžila dobře, charaktery dobře napsané, člověk se měl čeho chytit, přestože jsem hrála charakter naskriptovaný především pro muže.

Jen jsme měli poněkud pomalý začátek, ale důvod byl spíše u nás - hráčů, protože mých 5 kolegů hrálo Larp poprvé. :)

0
ŠedýMartin Honek 18.04.2016

Tak vzdělávací to sice moc nebylo... ale larp je to pěkný. :)

Role jsou přehledné, archetypální a zapamatovatelné. Ze začátku jsem se bál, že z toho uděláme tak trochu IT-crowd... ale nebyl na to čas, protože hra je nadupaná událostmi od začátku do konce. Možná až moc - přišlo mi, že nebyl čas všechno dohrát, jak jsme chtěli. (Autoři se chtěli vlézt do vyučovacích hodin a je otázka, jestli je to při ne-školním uvádění potřeba.)

Nejzajímavější mi ale na hře přišly její mechaniky. Udělat je tak, aby nejenže měly smysl a nezabraly moc práce, ale aby taky přesně seděly k tématu hry, to je umění. Spoilovat je nebudu - designéři, běžte si to zahrát!